Potřebujete doktora? healthandbeauty.cz - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Potřebujete doktora? healthandbeauty.cz

Potřebujete doktora? healthandbeauty.cz

autor: Redakce
diagnostická metoda těla

POTŘEBUJETE DOKTORA?

Bolí vás hlava, občas se cítíte unavení nebo máte vysoký tlak a buší vám srdce. Je to normální, nebo byste měli navštívit lékaře? Při představě, že vás pošle na odběr krve, to ale radši tiše přetrpíte. Alespoň do doby, než to bude akutní. Jestli je to i váš případ, máme pro vás řešení. Diagnostickou metodu, která už během pěti minut zjistí, jak na tom váš organismus je. A to bez čekání a bez bolesti.

diagnostická metoda tělaVěděli jste?

Jedním z důvodů, proč ženy často nemohou otěhotnět, je to, že mají kyselé vnitřní prostředí. I to dokáže přístroj odhalit.  

Jak přístroj funguje:

EIS Es-Teck systém je vlastně elektro intersticiální (mezibuněčný) skener, který funguje na principu bioimpedance. Jde o první systém, kde se bioimpedanční technologie používá k provedení analýzy funkce orgánů a systémů na fyziologické a biochemické úrovni. Kombinuje dvě technologie využívající bio senzory s pěti funkcemi řízenými softwarem pro zpracování, ukládání a analýzu signálu a dat. Využívá 6 elektrod, které se umísťují na ruce, nohy a čelo. Umožňuje bezpečnou a maximálně přesnou diagnostiku.

Přístroj EsTeck

EsTeck je vědecky ověřené skenovací zařízení z USA (certifikace FDA), které umožňuje rychle (cca za 5 minut) a neinvazivně posoudit celkový zdravotní stav těla a všech důležitých orgánů, a to na mikroskopické úrovni. Zařízení skenuje všechny tkáně a orgány v těle. Představuje velký pokrok v neinvazivních zdravotnických analytických technologiích. V americe ho lékaři v rámci diagnostiky u pacientů používají běžně.

Co umí:

 • Slouží k přesnějšímu rozhodování
 • O léčebném plánu již probíhajících onemocnění.
 • Funguje jako prevence
 • Detekuje onemocnění kdekoli v těle, a to i ta, ke kterým je pacient náchylný nebo jimiž je ohrožen. Dokáže je odhalit už v samotném začátku, kdy pacient zatím ani netuší, že mu něco je.

85–87% je prokázaná klinická přesnost analýzy přístrojem EsTeck.
Laboratorní testy mají validitu cca 60 %.

Dokáže zjistit:

 • problémy kardiovaskulárního systému (ukazuje např. variabilitu srdečního rytmu)
 • problémy dýchacího ústrojí
 • problémy imunitního systému
 • hemodynamiku (ukazuje např. dodávku kyslíku)
 • výši cholesterolu (ukazuje např. tuhost arterií)
 • výši krevního tlaku
 • diabetes, metabolický syndrom či inzulinovou rezistenci
 • stav prostředí organismu – homeostázu (např. překyselení, stav lymfy)
 • poškození orgánů (např. jater,
 • tlustého střeva, ale i prostaty)
 • hormonální stav organismu (např. stav štítné žlázy)
 • výživu organismu (nedostatek vitaminů a dalších látek)
 • mozkové a nervové poruchy
 • onemocnění ADHD u dětí
 • onemocnění páteře

vyšetření tělaKomplexní vyšetření těla

Jak to probíhalo:

 • Samotné vyšetření
  Nejprve vám lékař položí několik základních otázek ohledně životosprávy a poté vám nasadí dvě elektrody na čelo. Ruce i nohy položíte na elektrodové desky, pomocí kterých přístroj oskenuje vaše tělo. To trvá zhruba pět minut, během kterých v klidu sedíte a dýcháte. Měření je nebolestivé, nijak vás nezatěžuje a trvá asi 4 minuty.  
 • Analýza výsledků
  Hned po měření jsou k dispozici veškeré hodnoty v číselné i grafické podobě. Zařízení má v paměti informace o tom, jaké mají být elektrické parametry analyzovaného jedince v daném věku, a systém tyto informace porovnává s naměřenými informacemi. Lékař s vámi postupně rozebírá jednotlivé naměřené parametry a doporučuje řešení. Rozbor trvá zhruba 45 až 60 minut.

Kontraindikace

 • Klienti s kardiostimulátorem
 • Klienti s jiným stimulátorem
 • Těhotné ženy

Studie

Před uvedením na americký trh bylo provedeno více než 20 000 klinických studií na jednotlivcích a následně i testy na pacientech s různými patologickými stavy. Některé z těchto testů provedly např. Botkin Hospital (ověřovala algoritmy pro kardiovaskulární, respirační, trávicí, endokrinní a neurologické patologické stavy) či Beijing University Hospital (ověřovala algoritmy v onkologickém screeningu a terapeutickém monitoringu). Dnes se systém používá ve více než 25 zemích světa a má i evropské regulační schválení CE 0459. Každý den se na něm udělá zhruba 6 000 testů.*
* The EIS: a new medical device aims to improve healthcare experience through safe,noninvasive electro interstitial scans. Press release, L D Tech Sales, Inc., March 15, 2008.

Kdy lze analýzu podstoupit? Diagnostika je určena pro ženy, muže i děti od 8 let.

Názor redakce

Nejde o žádný alternativní prostředek, ale o akreditovaný neinvazivní zdravotnický prostředek. Měření i analýza jsou velmi přesné, neboť zde nejsou žádné odběry, vše je prováděno na základě informací o elektrickém stavu orgánů, tkáně, páteře, tkáňového moku atd.

vyšetření tělaKontrola: doporučuje se cca za 3 měsíce
Cena: 1 500 Kč / vstupní vyšetření, 1 000 Kč / kontrola
Kde: Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, www.auraclinic.cz

3 otázky pro…MUDr. Milan Veselý

Chirurg a specialista na regeneraci tkání Aura Medical Clinic

V čem je přístroj unikátní a liší se od jiných na trhu?
„Liší se především tím, že snímá prostředí mezibuněčné tekutiny. V tom je vlastně jedinečný. Navíc umí vyhodnotit stav oxidace a redukce  v jednotlivých segmentech těla. Oxidace je ztráta elektronů, redukce  naopak. Zlepšení oxidace  je nutná podmínka pro uzdravení. Při kontrolních vyšetřeních také můžeme sledovat všechny parametry v přehledném grafu a ihned vidíme, kde dochází k nápravě a kde nikoliv.“

Dokáže přístroj odhalit i rakovinu?
„Podmínky jsou takové, že můžu říct, kdy lidé rakovinu nemají. Pokud má např. někdo některé oblasti úplně zelené, tak ji 100% nemá. Pokud už někdo přijde s diagnostikovanou rakovinou, já vidím, jaké ty podmínky jsou a jakou má dotyčný šanci se z toho dostat. Poznám celkovou kondici organismu. Pokud lidé přijdou včas, mají většinou šanci na úspěch. Někdy bohužel vidíte, že už je ten organismus rozpadlý, že není vyhnutí, ale to jsou extrémní případy. Pokud lidé přijdou včas, lze to řešit. Jako doplňkovou upřesňující diagnostiku využíváme v tomto případě termokameru, která stav a oblast výskytu dokáže zachytit přesně.“

Jak často ho podstupovat?
„Pokud nenalezneme žádné odchylky, tak stačí 1x za rok. Vždy záleží na konkrétním pacientovi a jeho stavu. Vhodnou dobu kontroly doporučí lékař.“

Související články