9 ZPŮSOBŮ JAK ZPOMALIT STÁRNUTÍ! - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » 9 ZPŮSOBŮ JAK ZPOMALIT STÁRNUTÍ!

9 ZPŮSOBŮ JAK ZPOMALIT STÁRNUTÍ!

autor: Redakce

9 ZPŮSOBŮ JAK ZPOMALIT STÁRNUTÍ!

Věřte nebo ne, existují opravdu účinné způsoby, jak přirozenou cestou zpomalit nebo dokonce zvrátit projevy stárnutí. Jen musíte přesně vědět, jak se chovat. A skutečně to dodržovat.

Sáhnětě po kari

Za žluté zbarvení kari je odpovědná látka zvaná kurkumin. Ta poskytuje lidskému mozku ochranu proti zhoršování jeho funkcí. Kurkumin lze získat přirozenou cestou – konzumací indických jídel – nebo jako doplněk stravy.  

Dodejte tělu bílkoviny

Čím více čistých bílkovin přijmete, tím sytější se budete cítit. To přispívá k udržení stabilní hladiny cukru v krvi. Extrémní výkyvy mohou vést k takzvané inzulinové rezistenci – ta ke základem chronických onemocnění, jež vám mohou zkrátit život. U stoletých jedinců bývá zjištěn nízký stupeň inzulinové rezistence. 

Volte jídlo bohaté na antioxidanty

Ke stárnutí hojně přispívají volné radikály, zejména vymknou-li se kontrole. Antioxidanty obsažené v barevném ovoci a zelenině je pomáhají odstranit z těla.

Vařte bez AGEs

Anglický akronym AGEs znamená Advanced Glycosylated End products. Produkty pokročilé glykace způsobují stárnutí a je lepší se jim vyhnout. Jejich tvorbu rozpoutávají extrémní výkyvy hladiny krevního cukru vyvolané sladkostmi a technologicky zpracovanými potavinami. Množství těchto látek se rovněž zvyšuje při úpravě jídla při vysokých teplotách, jako je např. smažení a pečení. Proto připravujte pokrmy při nízké teplotě.

Pijte červené víno

Vědci nedávno zjistili překvapivou novinku o červeném víně. Už dlouho se ví, že jeho umírněné pití prospívá srdci a prodlužuje život. Teď se ukázalo, že látka resveratrol v ní obsažená omlazuje pleť. Při pití ale na pleť nemá výraznější efekt – ten se objeví jedině tehdy, aplikujete-li si víno zevně. Dermatologové z University of Wisconsin dokonce prokázali, že resveratrol chrání pleť proti škodlivému vlivu slunce. 

Kupte si chrániče sluchu

Omezte stres na minimum. Život je hlučný a používání zátek do uší představuje šetrný způsob, jak část tohoto nadměrného halasu eliminovat. Je to také jedna z mála možností, jak si zajistit přiměřený spánek a tím maximalizovat produkci melatoninu. Tato látka, kterou organismus vytváří v noci, brzdí účinky volných radikálů. 

Přestaňte kouřit

Jestliže vás ještě nedonutily přestat s cigaretami zdravotní důvody, zahoďte krabičku tabákových tyčinek z čiré marnivosti. Kouření totiž v těle uvolňuje volné radikály, jejichž vinou stárne každý kousek vašeho organismu včetně pleti. Pravidelným opakováním pohybů úst při kouření také vznikají vrásky. 

Jezte omega-3 mastné kyseliny

Proč? Ať už v podobě makrely, lososa nebo rybího tuku, omega-3 mastné kyseliny zlepšují kondici mozku i vzhled pokožky. 

Víc cvičte

Jednou z hlavních známek stárnutí jsou povislé svaly a posilování může vylepšit vaše fyzické vzezření. A co je ještě důležitější: pevné svalstvo lépe chrání kosti, snižuje riziko pádu a zlomeniny.

Související články