Kouzlo bioaktivních gelů - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Kouzlo bioaktivních gelů

Kouzlo bioaktivních gelů

autor: Redakce

V českých laboratořích, stranou od veškerého mediálního humbuku, vznikají pozoruhodné kosmetické gely. Využívají principu nanotechnologie a vzácných přírodních složek.

V estetické a regenerativní medicíně 21. století již vědci dokážou to, na co ani Jules Verne nepomyslel: využívat buněčné technologie ve spojení s unikátními schopnostmi rostlin. Molekulární biologové a fytofarmakologové podle této filozofie vyrábějí několik druhů biostimulačních a regeneračních gelů pod hlavičkou českých laboratoří Reviva. Zdá se, že právě propojení moderních technologií s přírodou je tím, co může nejúčinněji působit proti projevům stárnutí pokožky.

Síla placenty

Kosmetologika Revitastem obsahuje víc než deset druhů vzácných ultrafiltrátů. Ty jsou z původních zdrojů získávány za extrémně nízkých teplot. Jde jak o ultrafiltráty rostlinného původu, tak o látky původu živočišného. Nechybí mezi nimi hydrolyzáty králičí či ovčí placenty, jejíž účinky na regeneraci buněk a zvýšení produkce kolagenu a elastinu jsou proslulé. Podobně prospěšné jsou i další složky: hydrolyzáty králičího podkoží a thymu (brzlíku), extrakty z několika odrůd čajovníku čínského a japonského. Společně pomáhají zpevnit kontury pleti, kterou zároveň tonizují a regenerují tak, aby došlo k obnově její energie. Podporují tvorbu kolagenu a liftingového efektu.

Nanověda

Ultrafiltrát sám o sobě má velikost nanočástice (dosahuje rozměru 8–10 nanometrů), tudíž snadno pronikne vrchní vrstvou kůže. Průnik navíc maximálně usnadňuje gelová konzistence. Gel je v tomto případě ideálním nosičem, který neznehodnotí nanočástice. Krém je v tomto ohledu trochu problematičtější a také jej nemůžete umístit do hermeticky uzavřeného flakonu s vakuovou pumpičkou.

Pro každou pleť

V tuto chvíli existují již čtyři typy gelů Revitastem – složení každého z nich je šité na míru určitému typu pleti tak, aby co nejúčinněji stimulovalo buňky v kůži ke zvýšené aktivitě a zpomalilo tak stárnutí pokožky. Revitastem Elixir Care je vhodný pro normální pleť, Revitastem Sensitive zase působí blahodárně na příznaky kožních alergií, podráždění i ekzémů. Revitastem Bright má na pokožku díky extraktu speciální odrůdy čajovníku čínského, Kabusecha Asahina, zesvětlující a rozjasňující efekt, je vhodný také ke zmírnění viditelnosti pigmentových skvrn. A konečně Revitastem Sensitive Bright – ten zesvětlí a rozjasní i citlivou pleť se sklonem k podráždění. Všechny čtyři druhy jsou k dispozici ve dvou baleních (15 a 50 ml) a jejich ceny se pohybují v rozmezí od 1150 do 3800 korun.

Kde Revitastem koupit?

Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, tel.: 222 582 002, www.auraclinic.cz

Související články