Jak na strie: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Jak na strie: healthandbeauty.cz

Jak na strie: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
Jak se zbavit strií

JAK ODSTRANIT STRIE?

Vedle celulitidy jsou jedním z nejčastějších kosmetických problémů, se kterým se potýkají především ženy. Kvůli extrémnímu přepínání svalů a náročným cvikům ale postihují dnes také muže. Jak odstranit strie?

 Co jsou strie?

Strie neboli pajizévky vznikají vlivem extrémního roztažení pokožky, narušením a popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Vyskytují se častěji u žen, ale mohou se objevit i u mužů.

Příčiny vzniku strií

  • rychlý nárůst tělesné hmotnosti
  • rychlý nárůst objemu svalů
  • rychlý růst
  • těhotenství a kojení (stres, hormonální změny, přibírání na váze)
  • hormonální změny v průběhu dospívání
  • dědičná predispozice
  • léky, které patří do skupiny glukokortikoidů (Prednison, Dexametazon)
  • některá onemocnění endokrinního systému

PÉČE NA KLINICE A V SALONU

Jak se zbavit strií1. Laser
Vzhled strií lze velmi dobře upravit lasery (většinou ablativními, popř. erbiovými). Na strie je také velmi účinný frakční neablační laser Palomar Lux 1540. Po provedení 4 až 6 ošetření dochází k výraznému zlepšení vzhledu strií.

CENA: Od 1 200 Kč
KDE: Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1, 
www.brandeisclinic.cz

2. Ošetření LPG
Velmi výrazně působí na tvorbu kolagenu a stimuluje i tvorbu elastinu v kožní tkáni. Strie vzniklé nejčastěji rychlou změnou objemu již po 3 až 6 ošetření viditelně „mizí“, tkáň se zpevní a „splyne“ s okolní tkání.

CENA: od 490 Kč za ošetření
KDE: KP Medical Černošice, www.kpmedical.cz
Brandeis Clinic Praha, www.brandeisclinic.cz

3. Mikrojehličková RF
Mikrojehličková radiofrekvence prohřívá pomocí tenkých jehliček podkoží v postižené oblasti až do hloubky 4 mm, kde aktivuje procesy regenerace kožních buněk. Může výrazně zlepšit vzhled strií. Stáhnou se, zpevní a vyblednou.

CENA: od 4 000 Kč za ošetření / záleží na ošetřované ploše
KDE: Ústav lékařství a kosmetiky, Vyšehradská 49, Praha 2, www.ulk.cz

CENA: od 3 500 Kč za ošetření / záleží na ošetřované ploše
KDE: Klinika Formositas, Bolzanova 3, Praha 1, 
www.formositas.cz

Jak na strie4. Mezoterapie
Mezoterapie pomocí Belly – mezoterapeutické přípravky (např. od INNO-TDS) jsou do oblasti strií aplikovány pomocí 9 jehel, které se zapichují vertikálně. Vytváří 150 až 200 000 mikrokanálků během 5 minut. Celý proces je velmi rychlý a metoda je méně bolestivá než u klasické mezoterapie.

CENA: Od 1 500 Kč dle spotřeby materiálu
KDE: Spa Beauty Center Ludmila, Pavla Švandy ze Semčic 3, P5, tel.: 778 035 545

Variantou je i aplikace biorevitalizačních látek Jalupro přímo do jizev strií. Umožňuje ozdravení a výrazné zlepšení struktury kůže.

CENA: od 1 500 Kč dle spotřeby materiálu
KDE: MEDIESTETIK, s. r. o., Senovážné nám. 23, Praha 1,
www.mediest.cz

5. Vakuová mikrodermabraze
Je  vhodná v době, kdy prasklinky existují už delší čas (strie mají stříbrošedou barvu). Přístroj pomůže zjemnit reliéf kůže, oživit a regenerovat povrch pokožky. Doporučuje se alespoň 6 ošetření.

CENA: od 2 000 Kč za ošetření
KDE: Klinika Laser Esthetic, Washingtonova 17, Praha 1, www.laseresthetic.cz

Strie po poroduPÉČE DOMA
V rámci domácí péče lze docílit výraznějšího efektu pouze u čerstvých růžových či nafialovělých strií, a to přípravky aplikovanými lehkou tlakovou masáží. Účinné jsou zejména krémy a gely s tretinoinem – látka ze skupiny retinoidů, strukturou podobná vitaminům A, která stimuluje dělení buněk v epidermis a zvyšuje množství glykosaminoglykanů (molekul odpovědnýCH za zachování vlhkosti v kůži).

Umístění odhalí původ – Vertikální uspořádání strií se objevuje po těhotenství a rychlém přibývání na váze. Horizontální často 
vzniká v důsledku poruch hormonálních hladin.

Jak minimalizovat strie? Účinnost léčby závisí na tom, jak rychle je léčba zahájena po jejich vzniku. Úplné odstranění strií je možné pouze v raných fázích jejich vývoje. Strie starší více než rok (bílá zjizvená tkáň, která je již zcela vytvořena) jsou méně citlivé na léčbu. Odstranit je zcela je téměř nemožné.  

Prevence je důležitáZejména v období těhotenství či při častém aktivním posilování lze vznik strií předvídat. Ve většině případů jsme tak schopni jejich vzniku zabránit.

Masáž – Denně lehce masírujte 10–15 minut místa náchylná ke vzniku strií pomocí masážního kartáče střední tvrdosti nebo masážní rukavicí, která zlepšuje krevní oběh a stimuluje syntézu kolagenu a elastinu a obnovu kůže.

Péče o pokožku – Pružnost pokožky můžete výrazně zvýšit aplikací olivového oleje, do kterého přidáte několik kapek tokoferolu (vitamin E).

Hydratace – Po sprchování je dobré tělo vždy hydratovat hydratačním krémem, předcházíte tak i dalším kožním problémům.

Strava – Konzumujte potraviny bohaté na vitaminy E a C, stejně tak jako na zinek a křemík. Tyto látky pomáhají udržovat pokožku zdravou.

„Strie nelze bohužel zcela odstranit, neboť jsou to jizvy v hluboké vrstvě kůže (pajizévky). Na čerstvé červenofialové široké strie je podle mě nejúčinnější barvivový dye laser, který je odbarví a zmenší jejich šíři. Mohou být vkleslé, v tom případě je laser vypne, nebo lehce vystouplé a po zákroku laserem se oploští. Zákrok je rychlý a nenáročný, neporušuje povrch kůže, projevy po ošetření připomínají vzhledem modřiny a hojí se do 10 dnů. Na porcelánově bílé strie staršího data nejlépe působí 3D frakční nebo mikrojehličková radiofrek-vence nebo CO2 frakční laser. Zákrok není náročný, provádí se buď přímo, nebo v místním znecitlivění krémem, hojí se 1–2 týdny drobounkými nebolestivými stroupky. Po ošetření jsou projevy jemnější a mnohem méně patrné.“ Mudr. Marta Moidlová, primářka LaserPlastic

„V současné době vím o jediné technice, která přináší opravdu viditelné zlepšení a stažení popraskaných strií. Je to opakované ošetření mikrojehličkovou frakční radiofrekvencí.Ta je výjimečná tím, že špičky jehel prostoupí 4 mm hluboko, tam prohřejí vazivové snopce na teplotu okolo 55 stupňů, a díky tomu dojde ke smrštění vazivových snopců a stažení strií. Při opakované aplikaci jsme zaznamenali velmi pěkný efekt. Aby ošetření nebolelo, aplikujeme před výkonem na hodinu anestezii v masti.“ MUDr. Miroslava Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky

„Když jsou strie už starší, osvědčila se nám kanylová aplikace přípravku INNO-TDS HYALURONIDASE přímo pod strie. Umožňuje zničit starý  kolagen a my pak můžeme začít pracovat s novým. Má restrukturalizační účinek na pojivové tkáně.“ Mariya Guzeeva, Spa Beauty Center Ludmila

Přípravky na striePřípravky na strie
1. Gisèle Delorme, Gel Hydra-Minceur, zpevňující tělový gel, 485 Kč, 150 g, www.sensualsro.cz 
2. Bepanthen, Krém proti striím, 399 Kč, 150 ml, volně prodejný v lékárnách
3. StriVectin, Intensive Concentrate for Stretch Marks & Wrinkles, Intenzivní koncentrát na strie a vrásky, 3 990 Kč, 150 ml, v parfumeriích Sephora
4. Payot, Bust Performance, remodelační a zpevňující péče pro poprsí, 1 200 Kč, 50 ml, www.payot.com
5. EFFFI, Shape Exclusive, 790 Kč / 100 ml, OC Palladium, P1, www.efffi.cz
6. Rilastil, ampule proti striím, 1 065 Kč, 10 x 5 ml, www.lakosmetika.cz
7. Babor, Body Cellular – Ultimate Forming Body Cream, 1 982 Kč, 200 ml, ve vybraných salonech, www.babor-cz.eu

 

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články