Jak odstranit strie?
Domů » Jak odstranit strie?

Jak odstranit strie?

autor: Redakce
Jak odstranit strie?

Vedle celulitidy jsou jedním z nejčastějších kosmetických problémů, se kterým se potýkají především ženy. Kvůli extrémnímu přepínání svalů a náročným cvikům ale postihují dnes také muže. Jak odstranit strie?

 Co jsou strie?

Strie neboli pajizévky vznikají vlivem extrémního roztažení pokožky, narušením a popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Vyskytují se častěji u žen, ale mohou se objevit i u mužů.

Příčiny vzniku strií

  • rychlý nárůst tělesné hmotnosti
  • rychlý nárůst objemu svalů
  • rychlý růst
  • těhotenství a kojení (stres, hormonální změny, přibírání na váze)
  • hormonální změny v průběhu dospívání
  • dědičná predispozice
  • léky, které patří do skupiny glukokortikoidů (Prednison, Dexametazon)
  • některá onemocnění endokrinního systému

PÉČE NA KLINICE A V SALONU

Jak se zbavit strií1. Laser
Vzhled strií lze velmi dobře upravit lasery (většinou ablativními, popř. erbiovými). Na strie je také velmi účinný frakční neablační laser Palomar Lux 1540. Po provedení 4 až 6 ošetření dochází k výraznému zlepšení vzhledu strií.


2. Ošetření LPG
Velmi výrazně působí na tvorbu kolagenu a stimuluje i tvorbu elastinu v kožní tkáni. Strie vzniklé nejčastěji rychlou změnou objemu již po 3 až 6 ošetření viditelně „mizí“, tkáň se zpevní a „splyne“ s okolní tkání.

3. Mikrojehličková RF
Mikrojehličková radiofrekvence prohřívá pomocí tenkých jehliček podkoží v postižené oblasti až do hloubky 4 mm, kde aktivuje procesy regenerace kožních buněk. Může výrazně zlepšit vzhled strií. Stáhnou se, zpevní a  vyblednou.


Jak na strie4. Mezoterapie
Mezoterapie pomocí Belly – mezoterapeutické přípravky (např. od INNO-TDS) jsou do oblasti strií aplikovány pomocí 9 jehel, které se zapichují vertikálně. Vytváří 150 až 200 000 mikrokanálků během 5 minut. Celý proces je velmi rychlý a metoda je méně bolestivá než u klasické mezoterapie.


5. Vakuová mikrodermabraze
Je  vhodná v době, kdy prasklinky existují už delší čas (strie mají stříbrošedou barvu). Přístroj pomůže zjemnit reliéf kůže, oživit a regenerovat povrch pokožky. Doporučuje se alespoň 6 ošetření.PÉČE DOMA

Strie po porodu

V  rámci domácí péče lze docílit výraznějšího efektu pouze u čerstvých růžových či nafialovělých strií, a to přípravky aplikovanými lehkou tlakovou masáží. Účinné jsou zejména krémy a gely s tretinoinem – látka ze skupiny retinoidů, strukturou podobná vitaminům A, která stimuluje dělení buněk v epidermis a zvyšuje množství glykosaminoglykanů (molekul odpovědnýCH za zachování vlhkosti v kůži).

Umístění odhalí původ – Vertikální uspořádání strií se objevuje po těhotenství a rychlém přibývání na váze. Horizontální často 
vzniká v důsledku poruch hormonálních hladin.

Jak minimalizovat strie? Účinnost léčby závisí na tom, jak rychle je léčba zahájena po jejich vzniku. Úplné odstranění strií je možné pouze v raných fázích jejich vývoje. Strie starší více než rok (bílá zjizvená tkáň, která je již zcela vytvořena) jsou méně citlivé na léčbu. Odstranit je zcela je téměř nemožné.

Prevence je důležitáZejména v období těhotenství či při častém aktivním posilování lze vznik strií předvídat. Ve většině případů jsme tak schopni jejich vzniku zabránit.

Masáž – Denně lehce masírujte 10–15 minut místa náchylná ke vzniku strií pomocí masážního kartáče střední tvrdosti nebo masážní rukavicí, která zlepšuje krevní oběh a stimuluje syntézu kolagenu a elastinu a obnovu kůže.

Péče o pokožku – Pružnost pokožky můžete výrazně zvýšit aplikací olivového oleje, do kterého přidáte několik kapek tokoferolu (vitamin E).

Hydratace – Po sprchování je dobré tělo vždy hydratovat hydratačním krémem, předcházíte tak i dalším kožním problémům.

Strava – Konzumujte potraviny bohaté na vitaminy E a C, stejně tak jako na zinek a křemík. Tyto látky pomáhají udržovat pokožku zdravou.

Související články