Jak zabránit vypadávání vlasů: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Jak zabránit vypadávání vlasů: healthandbeauty.cz

Jak zabránit vypadávání vlasů: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
Jak řešit padání vlasů

JAK ZABRÁNIT VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Nadměrné vypadávání vlasů může mít mnoho důvodů. Vše se dá dnes úspěšně řešit. Poradíme vám, jak na to – transplantace vlasů, přípravky proti vypadávání vlasů, mezoterapie, plazmaterapie, bioidentická léčba, laserový hřeben a vysvětlíme, proč vlasy padají.

Jak řešit padání vlasůProč vlasy padají

 • hormonální změny způsobené poruchou štítné žlázy, nerovnováhou estrogenu nebo testosteronu
 • nadměrný stres
 • špatný krevní oběh
 • špatná životospráva
 • nedostatek vhodných vitaminů (vitaminy B-komplexu, vitamin A, C, E)
 • nesprávná volba vlasové kosmetiky

Životní fáze vlasu
1. Anagenní fáze (růstová):  trvá 3 až 6 let – v této fázi vlas roste a buňky v papile se množí
2. Katagenní fáze (klidová): trvá cca 3 týdny – přestává dělení buněk
3. Telogenní fáze (vlas vypadává): trvá cca 3 měsíce – papila je oddělena od předešlého vlasu, na jeho místě roste nový  

Vypadávání vlasů postihuje více muže než ženy. První projevy v podobě lysinek a vysokých koutů se mohou objevit už mezi 18. a 35. rokem. Poté je úbytek vlasů pomalejší. Nejčastější formou zvýšeného vypadávání vlasů je androgenní alopecie, která je podmíněna přítomností testosteronu. Je doménou především mužů.

60 Každý den nám vypadne v průměru kolem šedesáti vlasů, které jsou nahrazeny novými, hustými vlasy.

Vyhledejte odborníka
Pokud vám vlasy abnormálně padají, poraďte se s trichologem či dermatologem. „Samotné léčbě dlouhodobého vypadávání vlasů by mělo předcházet vyšetření dermatologem. Dobré je eventuálně provést i interní vyšetření včetně vyšetření štítné žlázy,“ radí dermatoložka  MUDr. Věra Terzijská, VeraMedica.

Proč mi padají vlasyCena: 650 Kč za konzultaci
Kde: VeraMedica, Slovanský dům, Na příkopě 22, Praha 1,  www.terzijska.cz

Cena: 1 500 Kč za trichologické vyšetření
Kde: Klinika LaserPlastic, Platnéřská 11, Praha 1, www.laserplastic.cz

3 otázky pro MUDr. Olga Shalamová, Mediestetik

Jak poznám, že mi vlasy padají víc, než je normální?
Podle posledních výzkumů se za kritickou považuje hranice 120 vypadaných vlasů za den.

Dá se padání vlasů nějak zabránit? Existuje nějaká prevence?
Samozřejmě, vhodná strava a její doplňky. Vlas je už mrtvá část těla, a proto není třeba cílit na vlas samotný, nýbrž na pokožku. Zabývat se tím, jak se daří cibulce, vyživovat ji nejlépe prostřednictvím profesionální lékařské péče, např. vlasové mezoterapie v rámci trichologie.   

Jak postupovat, když zjistím, že mi vlasy hodně vypadávají?
Nejdůležitější je hledat příčiny. Lokální terapie minoxidilu je asi prvním krokem, účinnější je však mezoterapie, a co se nejúčinnější metody týče, jde o švýcarskou technologii ošetření vlastní obohacenou plazmou RegenPlazma, kterou českému trhu představila pražská klinika Mediestetik a pomocí níž tamní klienti dosahují při řešení padání vlasů dlouhodobě těch nejlepších výsledků. RegenPlazma totiž nejen vyživuje, ale hlavně pokožku buněčně omlazuje, což se samozřejmě podepisuje i na lepší kvalitě vlasů a redukci jejich vypadávání.

Reakční (občasné) vypadávání
Trvání: max. do 6 měsíců
Příčiny: nadměrný stres, špatná životospráva, nedostatečný příjem vitaminů a minerálních látek, pooperační stavy, různá onemocnění, poporodní období

Řešení:
1. Minoxidil a finasterid
Jde o látky, které pomáhají ke zpomalení vypadávání vlasů. Klinické testy minoxidilu, provedené u mužů s plešatostí na temeni hlavy, prokázaly, že 48 % mužů, kteří ho užívali minimálně jeden rok, se vypadávání vlasů zbavilo a částečně se obnovil i růst a hustota vlasů. Dvouprocentní minoxidil obsahuje např. Neocapil.
Cena: 304 Kč
Kde: www.lekarna.cz

Doporučujeme:  Ultrafiltrátové kapky
Jsou doplňkem stravy nové generace založeným na principech nanotechnologie. V případě přípravku REVITASTEM Hair vystupují jako bioaktivní látky (např. aminokyseliny, komplexy peptidů a růstových faktorů) rostlinné hydrolyzáty, které mají výrazný regenerativní a stimulační účinek na vlasové folikuly i pokožku. Podporují růst vlasů a přístup živin k vlasovým kořínkům a pokožce hlavy.
Prevence padání vlasůCena: 1 900 Kč / 30 ks
Kde: Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, www.auraclinic.cz

2. Mezoterapie
Do pokožky vlasů se aplikují séra s růstovými faktory, a to buď injekčně, nebo pomocí mikroválečků. Aktivní látky se tak dostanou až ke kořínkům vlasů. Zlepšuje výživu i vzhled vlasové pokožky a podporuje růst vlasů.

Dermaheal Hair Loss
Opakování: 1x za 2 týdny
Cena: od 1 000 Kč za ošetření
Kde: MUDr. Zuzana Vykutilová, DERMAESTET, s. r. o., Brno, www.dermaestet.cz 

INNO-TDS Hair Loss CONTROL
Opakování: 1x týdně po dobu 8 týdnů
Cena: Od 1 000 Kč za ošetření
Kde: MEDIESTETIK, s. r. o., Senovážné nám. 23, P1,  www.mediest.cz   

PlazmaterapieHR3 MATRIX
Opakování: 1x týdně po dobu 20 týdnů
Cena: 1 500 Kč za ošetření
Kde: Dermitage, Železná 14, Praha 1, www.dermitage.cz 

3. Plazmaterapie
Jak funguje: V trichologii umožňuje plazmaterapie (z krve vyčleněná injekční forma plazmy, obohacená o krevní destičky) lokálně stimulovat růst vlasů, předcházet jejich ztenčování, lámavosti a vypadávání.

Metoda PlasmoliftingTM
Injekce plazmy s krevními destičkami brání odumírání vlasových folikul a „přepínají“ je z fáze vypadávání do fáze růstu. Následkem působení plazmy dochází ke zlepšení mikrocirkulace a vlasové folikuly jsou aktivně vyživovány.

Cena: Od 5 500 Kč za ošetření
Kde: YES VISAGE, Mánesova 28, Praha 2, www.yesvisage.cz 

Laserový hřeben4. Laserový hřeben
Jak funguje: Laserový hřeben COMB Massager využívá pro terapii infračervené paprsky, modifikovaný laserový paprsek a el. impulsy k revi-talizaci a posílení stávajících vlasů a aktivaci růstu nových vlasů. Bylo prokázáno, že jeho pravidelné používání zastavuje vypadávání vlasů u mužů i žen všech věkových kategorií.
Cena: 2 990 Kč
Kde: Body Care by Nature,  www.bodycarebynature.eu

Chronické (permanentní) vypadávání
Trvání: dlouhodobé
Příčiny: spojeno s genetickými dispozicemi či hormonální dysbalancí. V tomto případě je nutné nasadit odpovídající léky nebo provést operativní zákrok.

Řešení
1. Bioidentická hormonální terapie
Bioidentická hormonálně regenerační terapie (BHRT) se snaží padání vlasů potlačit cestou vyrovnání změněné hladiny hormonů v těle. Hormonální nerovnováha totiž způsobuje produkci látek, které svým chemickým složením poškozují vlasové folikuly. Obnovením správné hladiny hormonů a doplněním nezbytných vitamínů a minerálů pak lze zamezit působení těchto látek na vlasové kořínky.

Cena: Od 4 000 Kč za vstupní vyšetření krve
Kde: Panacea Hair Clinic, Koněvova 31, Praha 3, www.panaceahairclinic.cz  

2. Transplantace vlasů metodou GHO-FM

Co to je: Metoda GHO-FM, známá pod zkratkou FUE (Follicular Unit Extraction), je jednou z nejprogresivnějších metod transplantace vlasů vhodných jak pro muže, tak pro ženy. Kromě toho, že je vhodná při tvorbě „koutů“, při ustupující přední vlasové linii a řídnoucím temeni, je možné jí využít i v případě řídkého či chybějícího obočí (ztráta v důsledku nehody, radiace, chemoterapie, popálenin apod.).
Jak funguje: Po jemném znecitlivění kůže lékař vyjme bezbolestně malou, speciálně vyvinutou jehlou z odběrové oblasti v zátylku nebo po stranách nad ušima jednotlivé štěpy a jeden po druhém je vsadí (implantuje) do otvorů v příjmové oblasti. Maximální počet možných přenesených štěpů za jeden den je 1 300.
Výhody: Metoda je velice šetrná jak k místu odběru, tak k místu implantace. Nepoužívá se skalpel, kůže se neřeže ani nesešívá. Používají se jen mikrojehly o průměru 0,6 a 0,65 mm. Nezanechává žádné viditelné jizvy. Klient získává nový a vlastní porost vlasů, který vydrží po celý zbytek jeho života. A to bez nutnosti jiných zásahů.

Cena: Od 14 400 Kč, odvíjí se od počtu štěpů, které se implantují
Kde: Panacea Hair Clinic, Koněvova 31, Praha 3, www.panaceahairclinic.cz

Bouhannova multifaktoriální klasifikace
Jak muži, tak i ženy mohou být léčeni pomocí řady metod. Při indikování je však potřeba zvážit řadu parametrů, jež jsou obsaženy v multifaktoriální klasifikaci doktora Pierra Bouhanna. Jde o vytyčení:

 • lysé a porostlé oblasti
 • tloušťka skalpu a laxnost
 • vznik vlasové křivolakosti
 • hustota vlasů
 • délka vlasů
 • barva vlasů
 • tempo růstu vlasů


Prevence

 • Používejte výživové doplňky obsahující především vitaminy B6, B7 (biotin) B9 a křemík či koenzym Q10, které  vlasy posílí a vyživí.
 • Vybírejte kvalitní vlasovou kosmetiku s větším obsahem proteinů, vitaminů, popř. výtažků z bylin. Složení by mělo být vždy napsáno na etiketě.
 • Sestavte si jídelníček tak, aby obsahoval stravu bohatou především na křemík, zinek a proteiny.

přípravky proti vypadávání vlasůPŘÍPRAVKY NA PADÁNÍ VLASŮ
Chronostim pro muže
Obsahuje denní a večerní péči. Aktivní látky snižují negativní vliv testosteronu, který se podílí na vypadávání vlasů, a stimulují faktory nezbytné pro růst vlasů. Seženete v lékárnách za 1 090 Kč.

Néoptide - pomáhá zastavit vypadávání vlasůNéoptide pro ženy
Pomáhá zastavit vypadávání vlasů, způsobené miniaturizací vlasové cibulky, což je charakteristické pro ženskou alopecii. Hlavní aktivní látka tetrapeptid působí na růst vlasů a v kombinaci s ostatními látkami podporuje cévní zásobení vlasové cibulky. Seženete v lékárnách za 1 440 Kč.

Vlasy můžete posílit i pomocí těchto produktů:
1. DERCOS NEOGENIC, Vichy, 1 420 Kč / 14 ampulí, 2 130 Kč / 28 ampulí, k dostání v partnerských lékárnách VICHY
2. TrichoMELATONIN,  Syncare, 375 Kč, v salonech a lékárnách, www.syncare.cz
3. Hair Revitalizing Solution, Renokin, 1 430 Kč,  www.medaprex.cz

Přípravky proti vypadávání vlasůJak se dá dnes co nejefektivněji řešit padání vlasů?
„Padání vlasů postihne během života každého. Příčin vypadávání je celá řada. Od stresů po nádorová onemocnění. Léčba difuzního vypadávaní vlasů je dlouhodobá. Každý vlas má několik týdnů dopředu určeno, kdy vypadne.  Také záleží na tom, v jaké fázi růstu se vlas nachází. Na výpad vlasů pomáhají nejen stopové prvky – vitaminy, kyselina methioni nová, přípravky s minoxidilem, ale také aplikace vlastní plazmy s aktivátory a řada dalších iritačních – dráždících procedur, kterých je dnes na trhu celá řada. Rovněž pomáhá i stará osvědčená metoda, aplikace lékařského acetonu s kysličníkem uhličitým. Ze strany pacienta je potřeba velké trpělivosti, než se dostaví první výsledky.“
MUDr. Věra Terzijská, Veramedica

„Vzhledem k různé příčině výpadu vlasů je i různá terapie. Zdali je vhodné použít mezoterapeuticky kmenové buňky, nebo aminokyseliny, peptidy, vitaminy nebo plazmoterapii, rozhodne ošetřující lékař při konzultaci společně s klientem. Vůbec není špatné tyto metody kombinovat, eventuálně i s masážemi či kryoterapií. Výsledkem je zlepšení mikrocirkulace a buněčného metabolismu. Vlasy získávají lesk a pružnost, jsou pevnější, silnější, hustší. Aplikace se provádí většinou 1x týdně po dobu minimálně 2 měsíců, dle stavu pokožky, vlasů, vlasových folikulů. Je možno aplikovat i 4 měsíce. Doporučujeme 1x ročně kúru opakovat. Bez osobní konzultace s klientem nelze preferovat ani jednu z uvedených metod. Pokud klient přijde včas, účinky jsou doslova zázračné.“ MUDr. Eva Harapátová, Estetická dermatologie, Poliklinika MEDIKA PRAHA a Medicom VIP

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články