Krásný úsměv už za jednu hodinu: healthandbeauty.cz - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Krásný úsměv už za jednu hodinu: healthandbeauty.cz

Krásný úsměv už za jednu hodinu: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
Bruxismus

KRÁSNÝ ÚSMĚV UŽ ZA JEDNU HODINU

Máte před sebou důležitou schůzku, čeká vás pohovor v nové práci nebo si prostě jen potřebujete zvýšit sebevědomí? stomatologové dnes dokážou z nevábného či dokonce odpudivého chrupu vykouzlit ty nejdokonalejší zuby. A to pozor – třeba už za hodinu!

Bruxismus„Okousané zuby“ bruxismus, mrtvé zuby, nevzhledné zuby, křivé zuby

Co to obnáší: „Je mnoho důvodů, proč zhotovovat korunku na zub, avšak klasické korunky, jak je všichni známe, tedy s obroušením zubu v celém obvodu, již zhotovovat nemusíme! Moderní stomatologie zuby zachraňuje, rekonstruuje a posiluje. Díky novým znalostem, materiálům a technologiím je možné poškozenou a chybějící část zubu nahradit mnohem šetrnějším, estetičtějším i funkčnějším řešením. Tím jsou adhezivně tmelené náhrady nejrůznějšího rozsahu. Výroba je navíc s pomocí počítačových technologií přesnější a rychlejší, takže například keramická korunka, fazeta, inlay, onlay, nebo dokonce můstek jsou pacientovi nasazeny ve stejný den ošetření,“ říká MUDr. Petr Hajný z One Visit Dentistry
Čas procedury: 30–100 minut (každý zub)
Cena: Od 6 000 Kč
Kde: MUDr. Petr Hajný, Štefánikova 23, Praha 5, tel.: 725 338 800, www.1vd.cz

Jak na krásný úsměvZuby s nevyhovující barvou, s mezerami, neestetickými výplněmi, poškozené antibiotickou léčbou

Co to obnáší: „Fazety se fixují na zub pomocí speciálních adhezivních materiálů („lepidla“) nebo se zhotovují přímo na zubu. Fazety mohou být zhotoveny přímo či nepřímo. Přímo zhotovené fazety se vyrobí během jedné návštěvy v ordinaci. Jedná se o fazety z kompozitního materiálu. Zubní lékař v případě potřeby upraví povrch zubů a následně postupně vrství kompozit do požadovaného tvaru. Nepřímo zhotovené fazety jsou keramické: Jejich vyrobení obnáší dvě návštěvy. Při prvním sezení jsou zuby minimálně nabroušeny (někdy se nebrousí vůbec) a otisknuty. V zubní laboratoři jsou fazety vyrobeny a poslány zpět do ordinace. Při druhém sezení jsou tenké keramické „plátky“ nalepeny na zuby. Ideálně by zhotovení fazet měla předcházet konzultace a návrh řešení na modelech,“ 
říká MDDr. Erika Tesaříková z kliniky Dental Office H33.
Čas procedury:  Přímé fazety – jedno sezení, jeden zub: cca 1 hodina. Nepřímé fazety – dvě sezení, jeden zub: cca 30 minut broušení + otisk a 30 minut lepení
Cena: Kompozitní fazeta 2 950 Kč, keramická fazeta 9 900 Kč, keramická fazeta Emax 7 900 Kč
Kde: Zubní klinika Dental Office H33, Hvězdova 33, Praha 4, www.dental-office.cz  
 

Zažloutlé zubyZažloutlé a zabarvené zuby

Co to obnáší: „Existuje řada metod ordinačního 
bělení zubů, které obecně dosahují daleko výraznějších výsledků než bělení domácí. Jednou z nich je např. bělení pomocí plazmové lampy ZOOM3, které je v současnosti tím nejšetrnějším. Na zuby se při něm na tři etapy nanáší speciální bělicí gel s nízkých obsahem karbamid peroxidu, který je následně lampou aktivován, a účinně tak chrup bělí. Ošetření je bezbolestné a trvá zhruba devadesát minut. Značné vybělení zubů uvidíte ihned v ordinaci, úplný efekt se projeví až následující den,“ upřesňuje MUDr. Vadym Sherman, vedoucí stomatolog kliniky Mediestetik.
Čas procedury:  90 minut
Cena: 7 500 Kč
Kde: Mediestetik, Senovážné nám. 23, Praha 1, www.mediest.cz  

Vypadlé zubyVypadlé zuby

Co to obnáší: „Ztrátu jednotlivých zubů už dávno není potřeba řešit obroušením sousedních, často úplně zdravých 
zubů. Zubní implantát funguje podobně jako šroub. Po pečlivé analýze a výběru velikosti a typu implantátu se navrtá do kosti, kde se nechává zpravidla měsíc až dva vhojit. Zákrok je bezbolestný, provádí se ambulantně na stomatologickém křesle v lokální anestezii, klient může bezprostředně po výkonu opustit naši kliniku. Vlastní hojení probíhá většinou snáz než po samotné extrakci zubu. Po zahojení následuje zhotovení celokeramické korunky, vizuálně k nerozeznání od pravých zubů, která se nasadí na implantát nebo velmi poškozený zub. Tu děláme  technologií CEREC, která umožňuje lékaři vyrobit korunku v jedné návštěvě a odpadá potřeba zasílat otisky do laboratoře,“ říká MUDr. Zbyšek Petrovický, vedoucí lékař Elite Dental Prague.
Čas procedury: 1 hodina konzultace + 1 hodina zavedení implantátu
Cena: 26 850 Kč
Kde: Elite Dental Prague, Vodičkova 5, Praha 2, www.elitedental.cz

Pigmenty na zubechPigmenty na zubech, kámen způsobující zánět, krvácení dásní až paradentózu

Co to obnáší: „Dentální hygienistka zbaví vaše zuby nežádoucího zubního kamene, který způsobuje zánět dásní, krvácení dásní a který může vést až ke vzniku paradentózy, vyčistí zuby od všech pigmentů na zubech, které se vytvářejí při jídle, pití kávy, čaje a červeného vína, takže pro vás bude jednodušší tento stav udržet, aby vaše zuby zůstaly zdravé a krásně bílé. Zároveň vám poradí, jak správně zuby čistit, jaký vybrat kartáček, jaký typ a velikost mezizubních kartáčků jsou pro vás nejvhodnější a také jaké další pomůcky můžete využívat (nit, SOLO kartáček, tablety na detekci plaku, ústní sprcha, elektrický kartáček, …),“ vysvětluje MUDr. Vít Káca.
Čas procedury: 1 hodina
Cena: 1 100 Kč vstupní vyšetření, 900 Kč každá další návštěva
Kde: MUDr. Vít Káca, stomatologická ordinace, Hálkova 1612/1, Praha 2, www.vitkaca.cz 

spravení ulomeného zubuSpravit ulomený zub

Co to obnáší: „Podle rozsahu ulomené části zubu a podle věku pacienta volíme jednu z několika možností 
ošetření. Nejčastěji řešeným případem je odlomení části zubní skloviny některého z řezáků. V tomto případě provádíme tzv. přímou estetickou dostavbu zubu moderním fotokompozitním (světlem tuhnoucím) materiálem a ulomená část zubní korunky je vymodelována přímo v ústech pacienta. Celý zákrok probíhá zcela bezbolestně za použití lokální anestezie, kdy se po lehkém zabroušení nanáší jednotlivé barevné odstíny materiálu tak, aby bylo dosaženo přirozeného vzhledu zubu. Následuje leštění povrchu do vysokého lesku, který je charakteristický pro zubní sklovinu. Kvalitně zhotovená dostavba je vysoce estetická a je k nerozeznání od původního zubu,“ říká MUDr. et MDDr. David Kolář, vedoucí lékař TopDentClinic.
Čas procedury: 60 až 90 minut
Cena: 2 200 Kč
Kde: TopDentClinic – moderní centrum stomatologické péče, Jankovcova 1037/49, Praha 7 – Holešovice,  www.topdentclinic.cz 

Estetická stomatologie dnes dokáže věci, o kterých se vám ještě před pár lety ani nesnilo.

Během života působí na zuby mnoho škodlivých barviv obsažených v různých potravinách, jako je víno, káva či cigarety. dejte jim sbohem!

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články