Omlazení pleti - RecoSMA: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Omlazení pleti – RecoSMA: healthandbeauty.cz

Omlazení pleti – RecoSMA: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
Recosma - nova plet behem jednoho tydne

OMLAZENÍ PLETI – RECOSMA

V současné době se k omlazení pleti používá velké množství technologií. Jsou to různé mechanické a chemické peelingy, ablační a neablační lasery, ultrazvuk a další. Na trh nyní přichází nový přístroj, který jako jediný dosahuje až do hloubky 6 mm, kde aktivuje kolagen. A co víc, umožňuje vyřešit řadu dalších nedostatků pleti.

Co je to RecoSMA?
Název je složen ze dvou slov, a to reconstruction a SMA – zkratka vysoce tech-nologického paten-to-vaného laserového modulu, pomocí něhož se tato procedura provádí.

Jak funguje RecoSMA
Energie se dodává v jednom okamžiku ve formě tisíců mikroskopických paprsků, z nichž každý je menší než lidská buňka (do 10 000 mikropaprsků na cm2). Z každé z těchto mikroskopických oblastí se do hloubky předává dost energie na to, aby se vyvolalo fotochemické poškození v hloubce od 2 do 6 mm. Laser působí jenom zlomek vteřiny, takže během této doby se tkáně nestačí zahřát. Membrány jednotlivých buněk se narušují a vlákna kolagenu se remodelují.

Termicky nepoškozený materiál zničených buněk organismus hned využívá jako stavební materiál při procesu regenerace, což značně zkracuje dobu sociální rehabilitace klienta.

Recosma - nova plet behem jednoho tydneIndikace

 • vrásky
 • jizvy různého původu
 • věková hyperpigmentace
 • zvětšené póry
 • ochablá a povislá kůže

Jak funguje naše pleť
Buňky naší kůže se neustále obnovují. Zatímco nové buňky se tvoří v hlubokých vrstvách kůže, staré se dostávají na povrch, postupně odumírají a odlupují se. A to vše v rámci jednoho měsíce.
Tak staré jsou naše nejstarší buňky. Proč tedy vypadá naše pokožka s každým rokem stále hůř a hůř? Proč následky jakéhokoliv nepříznivého vlivu (vrásky, traumatické jizvy, hyperpigmentace) nemizí při obnovení buněk, ale stále přetrvávají?

Příčina je podle vědců nejspíš v tom, že při tvorbě nových buněk náš organismus dělá kopii ne z originálu (genetické paměti uložené v DNA), ale z poslední – již „poškozené“ – kopie. Jak ale přinutit organismus, aby přerušil toto kopírování vad a obnovil biologické tkáně v původní podobě, beze stop po působení vnějších a vnitřních nepříznivých faktorů? To je otázka, která zajímá vědce po celém světě. Odpověď by totiž otevřela obrovské možnosti nejenom pro anti-agingovou medicínu, ale i pro jiná lékařská odvětví.

web 300x1805Účinné a zároveň bezbolestné ošetření
Na trhu je v současné době poptávka po účinných, ale zároveň bezbolestných a neinvazivních metodách s krátkou rehabilitační dobou. Snaha vyhovět novým požadavkům vyvolala vznik řady „frakčních“ metod, kdy se působení nevystavuje celá pokožka, pouze její část. Ani tato technologie ale není stoprocentně účinná, nezaručuje úplné obnovení pokožky a vyžaduje opakování. Laser RecoSMA v tomto případě představuje revoluční novinku.

2 otázky pro…

Trápí mě jizvičky po akné, pomůže je přístroj odstranit?
„Kromě strií řeší přístroj právě i jizvy po akné, a to účinně, bezpečně a téměř bezbolestně. Po ošetření se nejen redukuje počet jizev, ale dochází i k výraznému liftingu pokožky.“ Elena Rumyantseva, MD, PHD, dermatolog dermaonkologického oddělení Univerzitní kliniky Ambroise Paré, lékař estetické medicíny Kliniky laserové medicíny LINLINE

Mario Trelles, MD, prezident Evropského spolku laserové estetické chirurgie (ESLAS), Evropské laserové asociace (ELA), chirurg plastické a rekonstrukční chirurgie (Španělsko)

Jak mi může přístroj pomoci omladit pleť?
„V povrchovém režimu lze nejenom regenerovat, ale úplně remodelovat dermis, zatímco hloubkový režim umožňuje výrazný ?lifting pokožky a podkožních struktur, což je nutné pro omlazení střední a dolní třetiny obličeje. Technologie RecoSMA dává odborníkům naprostou svobodu a jistý výsledek.“ Mario Trelles, MD, prezident Evropského spolku laserové estetické chirurgie (ESLAS), Evropské laserové asociace (ELA), chirurg plastické a rekonstrukční chirurgie (Španělsko)

Ze všech dosud vyzkoušených laserů měl RecoSMA laser:
– nejmenší bolestivost – není potřeba znecitlivujícího krému
– největší změnu po „vyloupnutí“ – pleť je okamžitě prosvětlená, jednotnější, zdravější

„Doporučujeme zákrok udělat ve čtvrtek – sloupnutí je až 3. den. Ošetřená oblast se pokryje rovnoměrnou „jemnou suchou krustou“, takže systém „nanesu druhý den make-up jako po frakčním laseru“ nefungoval. Make-up se neudržel.

Ruce se hojí daleko déle, i po 10 dnech se stále olupovaly menší části pokožky. Nepodcenit proto kvalitní krém (zapomeňte na klasické krémy), jinak se rekonvalescence kvůli neustálému pnutí kůže hůře snáší. Ošetření je možné zopakovat zase za dva měsíce. Výsledek rozhodně stojí za to.“

Závěr: Výsledek je neuvěřitelný! Omlazení o minimálně 5 let, vypnutější, ale především zářící pleť. A hlavně, dámy, lze se ihned slunit. Použijte ale SPF 50+, není riziko hyperpigmentace.

Proč podstoupit ošetření?

 • Metoda není frakční (bodová), protože půso-bení laseru je vystavena celá plocha pokožky, ani termická, teplota kůže zůstává na 36,6 °C.
 • Zákrok není ablační, epidermis se nepoškozuje a ochranné vlastnosti kůže se nenarušují.
 • Pacient se během procedury cítí komfortně, analgezie není potřebná.
 • Je vhodné pro všechny oblasti těla, včetně těch, kde je pokožka tenká a pohyblivá, např. pleť kolem očí, horní a dolní víčko atd.
 • Nevyžaduje omezení insolace: již druhý den se lze opalovat na slunci nebo v soláriu.
 • Krátká doba rekonvalescence (3–4 dny).

CBN Serum Post SurgicalCena: POVRCHOVÝ REŽIM: 11 200 Kč obličej, 3 400 víčka
Cena: HLOUBKOVÝ REŽIM: 7 600 Kč čelo, 11 000 tváře? Kde: MUDr. Věra Terzijská, klinika VeraMedica, Na Příkopě 22, Praha 1, www.terzijska.cz, Spa Beauty Center Ludmila, Pavla Švandy ze Semčic 3, Praha 5, tel.: 778 035 545

Po ošetření doporučujeme:
1. CBN, POST SURGICAL SÉRUM, 3 410 Kč, 30 ml
2. CBN, POST SURGICAL, 5 528 Kč, 50 ml. K dostání na: www.charming4ever.com 

Chronické vředy
Již několik let se používá k léčbě poranění včetně chronických vředů (obnovuje se nejenom pokožka, ale také měkké tkáně). V současné době v jedné z univerzitních nemocnic Paříže – Hospital Corentin-Celton – probíhá rozsáhlý klinický výzkum léčby vředů pomocí RecoSMA. Proceduru podstupuje 50 % všech pacientů, kteří se přihlásili do nemocnice. Nová technologie může být již letos vyhlášena za „zlatý standard“ léčby vředů, protože dosud neexistovala ani jedna spolehlivá metoda jejich léčby.

Jaterní cirhóza
V roce 2014 byly prováděny pilotní výzkumy týkající se léčby jaterní cirhózy, které měly vynikající výsledky. Metoda umožnila vyléčení cirhózy do hloubky kolem 6 mm, což umožní pacientovi přežít bez transplantace jater. 

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články