Dokonalý make-up - oči daleko od sebe
Domů » Dokonalý make-up – oči daleko od sebe

Dokonalý make-up – oči daleko od sebe

autor: Redakce
make-up

Pro oči posazené daleko od sebe je velmi důležité správné stínování. Obvykle jim sluší tmavá i ve vnitřní části, což je ale potřeba nacvičit. Snažíme se je přiblížit zejména tak, že tmavý stín aplikujeme do vnitřního koutku a nebojíme se ani linky po celé délce víčka.

Jak se nalíči - oči daleko od sebe1. Začínáme světlým, perleťovým či třpytivým očním stínem, který naneseme k obočí a tím oko rozjasníme.

2. Základní světlejší stín dejte nejprve na celé víčko, tmavší stín poté aplikujte do vnitřního koutku a stejně tak i na oční oblouk z vnější strany. Všechno pěkně rozetřete.

3. Oko můžete klidně orámovat linkou. Já ji aplikovala na vnitřní část oka a mezi řasy a poté podél celého horního víčka. Zafixovala jsem ji oč-ním stínem, aby se zjemnila. Oko tak působí více definovaně.

4. Nebojte se zvýraznit špičku vnitřního koutku.  Kombinace mat a lesk bude vždy vypadat dobře.

Amatérský make-up – takhle NE!

Modelka chybně zvolila stínování oka. Oko bylo vystínováno ve vnějším koutku mimo, a docílila tak nevědomky ještě většího oddálení očí.

„Modelka používá při denním líčení make-up, pudr, řasenku a rozmazané černé linky, které ale nikdy neaplikuje až do vnitřního koutku. Chybně zvolila stínování oka. Nepomohla ani rozmazaná očnílinka, která naopak spíše uškodila. Chybu jsem viděla také v nanesení tvářenky, což dělá mnoho žen. Tam, kam patří bronzer, nanáší tvářenku.“


Profesionální make-up - oči daleko od sebeProfesionální make-up – takhle ANO!

  1. Pro efekt přiblížení používáme středně tmavé až tmavé oční stíny. K hnědým očím se hodí fialové, bordó, zemité, přírodní odstíny.
  2. Linku obočí dokreslete tak, aby sahala ke kořeni nosu.
  3. Nebojte se řasy více zvýraznit řasenkou.

 

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články