8 ingrediencí krásy: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » 8 ingrediencí krásy: healthandbeauty.cz

8 ingrediencí krásy: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
8 ingrediencí krásy

8 INGREDIENCÍ KRÁSY

Představujeme vám ingredience, které vám pomohou zmírnit únavu, zpomalit stárnutí i rozjasnit pleť.

 

8 ingrediencí krásy

decleor aromessenceOlej z palmy Buriti

Co to je: Palmový olej extrahovaný z ovoce buriti, které roste pouze v amazonské džungli. Je velmi bohatý na nenasycené mastné kyseliny a je důležitým zdrojem karotenoidů, odpovědných za výměnu kyslíku.

Proč ho využívat: Beta-karoten (provitamin A) funguje jako silná ochrana proti volným radikálům, chrání pokožku před poškozením a UV zářením. Olej přispívá k produkci kolagenu a elastinu, a zpomaluje tak proces stárnutí pokožky, hydratuje ji, snižuje zarudnutí a propůjčuje pokožce krásný, jemně bronzový odstín. Domorodci používali olej i na léčbu popálenin kůže.

la prairie cellular serum platinum rareDecléor Aromessence, aktivační sérum pro podporu opálení,
100 ml, 1 490 Kč, 
www.sensualite.cz

Platina

Co to je: Nejvzácnější ze všech drahých kovů. Ludvík XVI. ji vyhlásil za jediný kov hodný krále. Vytváří ochranný film, který zabezpečuje optimální úroveň hydratace a zvyšuje schopnost co nejefektivněji přijímat do pleti výživné látky.

Proč ji využívat: Umožňuje buňkám absorbovat výživné látky efektivněji a vylučovat škodlivé látky, hydratuje a chrání pleť před volnými radikály, vlivy prostředí a jinými škodlivými vlivy, které přispívají ke vzniku známek stárnutí. Její přítomnost v séru pleť energizuje, vitalizuje a jedinečným způsobem rozjasňuje. Udržuje pleť čistou a zabraňuje množení bakterií.

La Prairie, Cellular Serum Platinum Rare,  sérum pro rozjasnění pleti, 30 ml, 17 590 Kč, v parfumeriích FAnnmasque sorbet yeux

 

Vodní meloun – výtažek

Co to je: Pěstovat melouny začali již před čtyřmi tisíci lety Peršané. Díky obrannému systému samotných rostlin chrání výtažek buňky před suchem, teplem a UV zářením. V kosmetice se využívá i jako vonná esence do krémů i do parfémů.

Proč ho využívat: Vysoký výskyt vitaminu C, aminokyselin a lykopenu, působí jako silný antioxidant, který je ideální pro regeneraci sluncem poškozené pokožky. Podporuje tím regeneraci buněk, hydratuje, čistí, snižuje výskyt zarudnutí kůže a její loupání. Bylo zjištěno, že extrakt z melounu výrazně zlepšuje vzhled a omlazuje i regeneruje pokožku.

eve lom tlc radiance creamMasque sorbet yeux,  omlazující oční maska, 15 ml, 1 004 Kč, 
www.darphinparis.cz

Berry Flux Vita

Co to je: Koncentrovaný, v oleji rozpustný extrakt z malin, který pomáhá uchovávat vlhkost 
a pružnost pokožky. Tato složka je velmi bohatá na vitaminy a minerální soli a aktivizuje ochranou funkci antioxidantů.

Proč ho využívat: Zvyšuje v těle obsah dermální a epidermální kyseliny hyaluronové, napomáhá glycerolu, který váže vodu z okolí a ze spodních vrstev kůže (dermis), přenášet vlhkost do povrchových vrstev kůže. Umožňuje vodu zadržovat hluboko v pokožce, čímž ji dlouhodobě chrání a hydratuje, a zvyšuje také produkci ceramidů v rohové (nejsvrchnější) vrstvě pokožky a též má funkci ji chránit.

Eve Lom, TLC RADIANCE CREAM, krém na vypnutí pleti, 50 ml, 1 650 Kč, exkluzivně v Ingredientswww.ingredients-store.czjeunesse lifting serum

 

Akácie

Co to je: Akácie jsou stromy nebo také keře vyskytující se v tropech a subtropech téměř po celém světě. Mají velmi široké využití, a to nejen jako okrasné stromy, ale převážně v oblati medicíny a kosmetiky.

Proč je využívat: Extrakt z per-ské akácie pomáhá tonizovat pleť a brání známkám stárnutí.
Tato účinná přírodní aktivní látka bohatá na aminokyseliny a mnohé minerální látky napomáhá pleť energizovat a vitalizovat, proto snižuje příznaky únavy v obličeji a jedinečným způsobem ji dokáže rozjasnit. Udržuje pleť dokonale čistou a zabraňuje dalšímu množení nežádoucích bakterií.

moringový olej

JEUNESSE LIFTING SÉRUM, omlazující oční sérum, 30 ml, 1 050 Kč, www.kosmetikamineral.cz

 

Moringový olej

Co to je: Olej lisovaný za studena ze semen indického stromu Moringa oleifera, který je v  Asii pro své účinky označován za „strom života“. Moringová semena mají vysoký obsah oleje (až 45 %), z nichž se získává vysoce kvalitní olej. Obsahuje velké množství antioxidantů, vysoký obsah hořčíku spolu se zinkem a vitaminem E.

Proč ho využívat: Má výborné hydratační účinky, proto se hodí pro suchou pleť. Působí jako silný antioxidant, pomáhá předcházet vráskám, obnovuje vitalitu, pevnost a pomáhá prozářit pleť. Lze ho využít i na vlasy a dokáže potlačit i nepříjemný tělesný pach způsobený pocením.

Moringový olej 100% BIO, 100 ml, 391 Kč, www.biopurus.eu

 

rose naturalTamanu olej

Co to je: Získává se lisováním jader plodů stromu kalaba obvejčitá (Calophyllum inophyllum), který se hojně vyskytuje v celé Francouzské Polynésii. Domorodci jej považují za posvátnou dřevinu, která vyniká využitím, specifickou vůní a  tmavě zelenou barvou.

Proč ho využívat: Má multifunkční využití. Zejména jsou to léčivé a regenerační účinky na tkáně. Také má protizánětlivé, antibakteriální a antiparazitické účinky. Pomáhá při hojení a regeneraci buněk pokožky. Obnovuje přirozený jas a elasticitu pleti, která je poté zářivá a hebká. V kombinaci s polyfenoly zabraňuje předčasnému stárnutí kůže.

ROSE NATURAL, omlazující krém na vypnutí pokožky, 50 ml, 402 Kč, 
www.interbio.cz

 

absolute lift sérum ritualsPouštní lilie

Co to je: Říká se jí také aloe vera, tichý léčitel, lékař v květináči či elixír dlouhověkosti. Je to nejstarší léčivá rostlina na Zemi vůbec. Pěstuje se v různých koutech světa, například v Jižní Americe nebo Indii, ale pochází z Afriky.  

Proč ji využívat: Pro péči o pleť  s léčivým účinkem se zvlášť dobře hodí extrakty z této rostliny. Vedle vody obsahuje více než 160 biologických látek, které jsou na základě synergického účinku léčivé, mj. to jsou: sacharidy, aminokyseliny, enzymy, tuky, třísloviny a minerální látky. Již královna Kleopatra znala blahodárné účinky pouštní lilie na vypnutí pokožky.

ABSOLUTE LIFT SÉRUM, pleťové sérum proti vráskám, 30 ml, 1 150 Kč, www.rituals.cz 

 

 

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články