První chvíle po zákroku - kolik času potřebujete na zotavení? healthandbeauty.cz - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » První chvíle po zákroku – kolik času potřebujete na zotavení? healthandbeauty.cz

První chvíle po zákroku – kolik času potřebujete na zotavení? healthandbeauty.cz

autor: Redakce
přehled nežádoucích projevů po estetickém zákroku

PRVNÍ CHVÍLE PO ZÁKROKU – KOLIK ČASU POTŘEBUJETE NA ZOTAVENÍ?

Chystáte se podstoupit dermatologické ošetření, o kterém jste slyšeli, že vám už za hodinu vykouzlí nádhernou pleť? Tak pozor! Realita může být úplně jiná.

Existuje jen velmi málo zákroků, po kterých alespoň na chvíli nezčervenáte, nebudete mít modřinky, otoky či jiné související problémy. Některé trvají krátce, některé i několik dní. Co vás tedy po vašem zákroku přesně čeká? Připravili jsme pro vás přehled nejčastějších ošetření, kde naleznete vše, co potřebujete vě-dět o rekonvalescenci.

POZOR! Pokud se vyskytne projev, který není v tabulce uveden, nebo je, ale jako negativní, jde s velkou pravděpodobností o nežádoucí účinek, u kterého je třeba vyhledat lékaře.

přehled nežádoucích projevů po estetickém zákroku

Rekonvalescence – max 1 den

1. Botulotoxin
Účinkuje tak, že blokuje nervové impulsy do svalů, do kterých byl injekčně podán, což způsobí, že se tyto svaly přestanou stahovat. Indikace: vrásky v oblasti čela, víček, mezi obočím.

6. LPG Endermoterapie
Metoda, která zahrnuje různé léčebné stimulační techniky kožní tkáně. Indikace: vrásky, ochablá a povislá kůže, žilní nedostatečnost, jizvy různého původu, problémy spojené s nadváhou.

Rekonvalescence 1-4 dny

2. Dermální výplně
Látky, nejčastěji na bázi kyseliny hyaluronové, vytvořené pro různé typy ošetření pokožky. Indikace: jemné a hluboké vrásky, asymetrie, nedostatek objemu, ztráta pevnosti, hydratace a tonusu pleti.

3. Chemický peeling
Peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin, která pomáhá rychle vylepšit vzhled pleti. Indikace: jemné vrásky, zašedlá, stárnoucí pleť, jizvy po akné, rozšířené póry, pigment.

7. Radiofrekvence Thermage
Hloubkový radiofrekvenční lifting přístrojem Thermage®, který zpevňuje pleť v hlubokých vrstvách kůže. 
Indikace: vrásky, větší podbradek, povolené kontury spodní části obličeje.

4. Mezoterapie
Metoda, při které se pomocí mikroinjekcí, dermaválečku nebo dermapenu aplikují do kůže léčivé roztoky.

5. Biorevitalizace
Přípravky obsahují navíc růstové faktory, aminokyseliny či peptidy. Indikace: ochablá, zašedlá a dehydratovaná pleť.

8. Mikrojehličková RF
Metoda, která pomocí mimořádně tenkých jehliček prohřívá podkoží a aktivuje kolagenní a elastinová vlákna. Indikace: vrásky, rozšířené póry, povadlá pokožka v oblasti obličeje, krku a dekoltu, jizvy po akné, strie.

9. Ultrazvuk Ulthera
Pomocí přístroje jsou vysílány přesné cílené ultrazvukové pulzy až do hloubky 4,5 mm. Pokožka reaguje na danou energii stažením a současně tvoří nový kolagen. Indikace: vrásky, ochablá pokožka obličeje, krku a dekoltu, povislé kontury, pokleslá brada.

10. Plazmaterapie
Využívá k omlazení krevní plazmu získanou z vlastní krve, která obsahuje proteiny a krevní destičky s velkým množstvím růstových faktorů. Ty přirozeně podporují revitalizační a regenerační procesy buněk. Indikace: vrásky, tmavé kruhy kolem očí, nevýrazné kontury obličeje, ztráta pružnosti pokožky šíje, dekoltu nebo jiných partií.

11. Plazmagel
Injekční gel, který je vytvořen z vlastní krevní plazmy klienta. Postupně se zahřívá, pak zchladí a následně se použije jako injekční dermální výplň. Indikace: vrásky, přidání objemu měkkým tkáním (podbradek, tváře, hýždě, intimní partie), ochablá pleť.

Rekonvalescence 3-4 dny

12. Mezonitě
Technika ke zvednutí a zpevnění povislé tkáně pomocí bio vstřebatelných vláken. Indikace: povadlá pokožka, vrásky, setřelé kontury dolní čelisti.

 

Rekonvalescence 4-14 dni

13. Erbiový laser recosma
Laser, který jako jediný dosahuje až do hloubky 6 mm, kde aktivuje kolagen. Indikace: vrásky, jizvy různého původu, hyperpigmentace, zvětšené póry, ochablá a povislá kůže.

14. Plasmalift
Přístroj vysílá do kůže milisekundové pulzy plazmatu ionizovaného dusíku, čímž vyvolá regeneraci tkáně pod povrchem kůže, remodelaci struktury z hloubky a následné celkové omlazení. Indikace: vrásky, ochablá pleť, nerovnosti, jizvy po akné, pigmentové skvrny.

15. Frakční laser CO2
Laser pracuje na principu vystřelování paprsků v podobě bodů do povrchových a středních vrstev kůže, kde aktivuje kolagen. Indikace: vrásky, ochablá pleť, drobné nerovnosti (bradavice), jizvy po akné, pigmentové skvrny.

16. Klasický laser CO2
Laser odpařuje tenké vrstvičky buněk z kožního povrchu (vaporizace) a v hlubších vrstvách podporuje tvorbu nových kolagenních vláken a vypíná vazivo. Indikace: vrásky, ochablá pleť, nerovnosti, jizvy po akné, pigmentové skvrny.

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články