Rovnátka už nemusí být problém: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Rovnátka už nemusí být problém: healthandbeauty.cz

Rovnátka už nemusí být problém: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
rovnátka invisalign

ROVNÁTKA UŽ NEMUSÍ BÝT PROBLÉM

V dnešní době existuje mnoho druhů rovnátek, které Vám dopomohou k okouzlujícímu úsměvu. jen rovnátka Invisalign jsou ale diskrétní, nabídnou ten největší komfort a dodají sebedůvěru po celou dobu léčby.

rovnátka invisalignNa dotazy odpovídá: MUDr. Štěpán Slezáček, ortodontista, Erpet Medical Centrum Praha

1. V čem se tato rovnátka liší od ostatních na trhu? Markéta, Liberec

Odpověď
Jedná se o měkké, plastové, transparentní fólie (podobné např. nosičům na domácí bělení), které mají několik výhod. Jednou z nich je možnost dlahu sejmout před jídlem, čištěním zubů nebo před důležitou schůzkou. Jsou téměř neviditelné, takže skoro nikdo nebude vědět, že rovnátka nosíte, pokud mu to neřeknete.

 2. Jak je to v případě rovnátek invisalign s čištěním zubů? Lenka, Prachatice

Odpověď
S klasickými rovnátky může čištění trvat i 30 minut a navíc se stává, že na zámečcích ulpívá plak, a tím může dojít k vytvoření kazu v okolí rovnátek. Invisalign jednoduše vyndáte a zuby během chvilky bez problémů vyčistíte.

 3. Dostanu pouze jeden nosič na celou dobu, nebo je jich více?  Pavlína, Praha 10

Odpověď
Při lehké kosmetické vadě to může být třeba 14 nosičů, při komplikovanější vadě i 40. Jednotlivé nosiče si pacient samostatně střídá v předem určeném pořadí – zpravidla po 10–14 dnech. Fólie na zubech velmi přesně sedí, a tak umožňují posun zubů v požadovaném směru. Nezbytné je však rovnátka, stejně jako jiné typy aparátků, neustále nosit.

4. Jak poznám, že jsou pro mě tato rovnátka vhodná? Libuše, Olomouc

Odpověď
Nejprve podstoupíte vstupní vyšetření, na základě kterého lékař rozhodne, zda je technika Invisalign pro vás vhodná. Před samotnou léčbou je nutné zhotovit otisky zubů, které se společně s RTG snímky, fotografiemi a kompletní dokumentací odesílají do USA, kde se fólie zhotovují. Celou sadu připravených fólií vám lékař postupně předá a podrobně vás seznámí se způsobem používání rovnátek. Po skončení léčby se ve většině případů používají retenční fólie, fixní retainer apod., které je nezbytné určitou dobu nosit, aby se zajistila stabilita nového postavení zubů.

Cena: Od 60 000 Kč (verze Invisalign light) po 99 000 Kč (verze full)

Kde: Erpet Medical Centrum, Pštrossova 1923/10, Praha 1, www.erpetmedical.cz

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články