Krásná i zezadu - gluteoplastika: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Krásná i zezadu – gluteoplastika: healthandbeauty.cz

Krásná i zezadu – gluteoplastika: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
wobenzyn po zákroku

KRÁSNÁ I ZEZADU – GLUTEOPLASTIKA

Kdo by nechtěl mít sexy zadeček, který v každém oblečení i bez něj vypadá dokonale? To se bohužel poštěstí jen málokomu z nás. Nic ale není ztraceno. Představujeme vám metody, jak si ke krásnému pozadí dopomoci. Jaké jsou jejich klady a zápory?

wobenzyn po zákrokuCo je gluteoplastika?
Jde o souhrnný název pro několik typů estetických výkonů, jejichž cílem je úprava tvaru hýždí. Může jít o zvětšení, zmenšení nebo modelaci hýždí, případně o kombinaci výkonů. Upravuje se buď izolovaně horní nebo dolní část hýždí, nebo obojí.

Před zákrokem
Poraďte se s lékařem. Velikost a tvar zadečku jsou u každého z nás jiné. Teprve plastický chirurg vám pomůže odhalit, zda je prvotním problémem nedostatek objemu, nebo pokles hýždí. Na základě toho vám vybere vhodný postup.

Po zákroku
Dodržujte rady lékaře. Urychlit hojení a léčbu pooperačního „zánětu“ vám pomůže např. Wobenzym. Zkracuje dobu léčby až o třetinu. U liposukcí navíc podporou činnosti lymfatického systému zlepšuje vstřebávání narušené tukové tkáně.

tvarování laserovou liposukcíOd 820 Kč / 200 dražé, seznam lékáren na www.wobenzym.cz

1. Tvarování laserovou liposukcí odsaje tuk a zároveň stáhne kůži

O co jde: Ošetřované partie se nejprve napustí speciálním tumescenčním roztokem (případně i lokálním anestetikem), který usnadňuje průchod kanyly. Jejím prostřednictvím se odsává přebytečná tuková tkáň. Laser rozpustí tuk a kůži ošetřené oblasti efektivně stáhne, vypne a navrátí jí elasticitu. Při liposukci hýždí laser proniká do podkoží mikrořezem, který se zacelí do 24 hodin. Následné jizvy nejsou viditelné. Ubírat tuk lze na půlkách i na bocích.
Výhody: Jednorázový zákrok. Dochází k uvolňování tuku a zároveň zahřívání kolagenních vláken, kůže tak přilne zpět a nevznikají převisy. Hned druhý den je klient schopen pohybu. Nevznikají žádné modřiny.
Nevýhody: Po odeznění anestetika je partie několik dní citlivá, někdy až bolestivá. Cca 3 týdny se musí nosit kompresivní prádlo kvůli přizpůsobení kůže novému objemu.

Od 29 900 Kč za laserovou liposukci SlimLipo
Klinika YES VISAGE, Praha, Brno, Ostrava a Bratislava, www.yesvisage.cz

Při menším množství tuku doporučujeme lipolýzu coolsculpting

 

Když toužíte po menším pozadí…

2. Chirurgické odstranění přebytečné tkáně

Okamžitý efekt

O co jde: Tato plastická operace se často kombinuje s liposukcí. Řezy jsou obvykle vedeny v rýze pod zadečkem. Operatér uvolní kůži i s podkožím, vytáhne ji směrem vzhůru a odstraní její přebytek. Následně ránu sešije a pacientka si nasadí kompresivní prádlo. Tato operace je indikována zejména po velkých váhových úbytcích.
Výhody: Jednorázový zákrok s okamžitým efektem. Kůži lze vypnout tak, že budou hýždě znovu působit mladistvým dojmem.
Nevýhody: Jde o zákrok v celkové anestezii, délka rekonvalescence může být až 4 týdny. Po tuto dobu se nosí speciální elastické návleky. Vznikají jizvy, které ale v průběhu dalších několika měsíců postupně blednou a zůstanou jen minimálně viditelné.

Od 11 900 Kč za klasickou liposukci
Klinika Esthé, a. s., Na Příkopě 1047/17, Praha 1, www.esthe-plastika.cz

augumentace vlastním tukem3. Augmentace vlastním tukem

Zákrok má pouze dočasný efekt

O co jde: Doplnění objemu a tvarování hýždí se děje pomocí vlastního tuku, který byl odebrán na jiné části těla, nejčastěji z problematických partií. K výkonu samotnému stačí pouze vpichy kanylou. Metoda se používá většinou jen k dotvarování menších ploch a ideálně do horní poloviny hýždí.
Výhody: Lze doplnit objem tam, kde chybí, a to bez hrozby viditelnosti či posunu. Jde o tělu vlastní materiál, riziko antigenní reakce (odmítavá nebo alergická reakce na cizí materiál) je tedy nulové. Samotný zákrok je šetrný a hojení rychlé. Celý ambulantně provedený výkon lze provést pouze v místním znecitlivění nebo v analgosedaci (polospánku).
Nevýhody: Zákrok má pouze dočasný efekt a je při něm obtížné předvídat výsledky. Tukové buňky se vždy částečně vstřebají a operaci je nutné zhruba po roce opakovat. Někdy je zapotřebí i třetího zákroku. Pro výplň hýždí je také třeba získat dostatečné množství tukové tkáně (například z oblasti stehen), což může být problém u velmi štíhlých pacientek.

Od 45 000 Kč
MUDr. Patrik Paulis, www.patrikpaulis.com

Metodou zvětšování pomocí vlastního tuku se po první aplikaci v krátké době vstřebá asi 25 % tuku a dalších cca 20 % ještě časem.

 

Když toužíte po větším pozadí…

zvětšení pomocí implantátu4. Zvětšení pomocí implantátu

Výsledek je velmi efektní

O co jde: Zákrok se provádí zpravidla v celkové anestezii. Chirurg provede tenký řez mezi hýžděmi, kterým následně vloží silikonové implantáty. Ty se vkládají přímo do svalu, aby se zabránilo jejich nežádoucímu pohybu a aby nebyly nijak znatelné. Implantáty lze vložit i pod velký hýžďový sval. V tomto případě bývá však hojení horší.
Výhody: Většinou jde o trvalý zákrok a výsledek je velmi efektní. Vložením implantátu získáme lepší projekci hýždí, kulatost a zároveň se zvedne i povislá kůže pod zadečkem.
Nevýhody: Až 10 dní po zákroku se nedoporučuje sedět, spát je dobré na břiše. Objevují se pocity praskání pod kůží, přelévání tekutiny kolem implantátů a různá bolestivost i velikost pravé a levé poloviny hýždí. Během cca 2 měsíců by si měly implantáty tzv. „sednout“.

Od 60 000 Kč
MUDr. Patrik Paulis, www.patrikpaulis.com

„S ohledem na komplexnost této procedury a specifitu techniky náleží tato operace jen do rukou zkušeného operatéra, který má zkušenosti. Bohužel není výjimkou, abych opravoval klientky, které měly implantát uložen v podkoží! Tuto operaci k dotvarování a dosažení optimálního výsledku často doplňuji např. o lipografting.“ MUDR. Patrik Paulis, plastický chirurg

 

 lifting a modelace technikou endopeel5. Lifting a Modelace technikou Endopeel

Efekt do 30 minut po aplikaci

O co jde: Technika využívá k ošetření chemickou látku složenou
z koktejlu organických kyselin, jež tvoří patentovanou formuli. Ta se injekčně aplikuje přímo ke svalu. Ošetření nezvětšuje objem partií, ale využívá techniky repozice a modelace svalů. Pokleslý sval se dostává zpět do své přirozené polohy, ze které klesl věkem, resp. gravitací, a zároveň modeluje partie. Výsledkem aplikace je změna tvaru svalu (myoplastika), změna napětí svalu (myotenze) a vyzdvižení pokleslého svalu (myopexe). Nejlepší a nejčastější indikací pro ošetření jsou povislé a ploché hýždě, dále lifting hýždí po lipoplastice, ošetření kůže se striemi. Též je vhodné pro pacienty s asymetrií dolních končetin.
Výhody: Do 30 minut po aplikaci vidíte efekt, žádné jizvy, žádná potřeba rekonvalescence a nulová sociální omezení. Ošetřená místa nebolí.
Nevýhody: Mohou vzniknout modřiny nebo otoky, které vymizí do 10 dnů po aplikaci. U citlivějších jedinců může být zákrok bolestivý.

Od 28 000 Kč za ošetření
Aurum Aesthetic Clinic, Zborovská 56, Praha 5, www.aurumaesthetic.cz

 

Když toužíte po tvarovaném pozadí…

lpg cellu m6 endermologie

 

6. LPG Cellu M6 – Endermologie®

Pomáhá řešit i celulitidu

O co jde: Endermologie® Body – LipomassageTM je speciálně vyvinutá technologie, která viditelně řeší lokalizovaná místa, kde je tuk, celulitida, ochablá pokožka i kontury. Aktivuje štěpení a uvolňování tuků v jádru tukové buňky, současně zpevňuje podkožní pojivovou tkáň, a to pomocí terapeutické hlavice přístroje LPG Cellu M6 s dvěma válečky a podtlakem.   
Výhody: Kromě zeštíhlení a formování hýždí pomáhá řešit i celulitidu. Zesiluje okysličování tkání. Výsledkem je zlepšení tonusu kůže a přilehlých tkání.
Nevýhody: Musí se až 6x opakovat. Platí čím větší defekt, tím větší efekt.

Od 990 Kč za ošetření
Seznam LPG center na www.kpmedical.cz

 

 

7. Lifting pomocí nití

Pro menší objem hýždí

O co jde: K pozvednutí hýždí lze využít metodu tzv. „niťového liftu“. Nejlepší volbou jsou nitě nevstřebatelného typu, např. Silhouette Lift. K dosažení optimálního výsledku se doporučuje tzv. dvouetapová operace.
Výhody: Nevyžaduje žádnou speciální přípravu ani anestezii. Místo vpichu se rychle hojí.
Nevýhody: Obecně ani jeden typ vstřebatelných nití se na lift zadečku nedoporučuje. Tyto nitě jsou velice tenké, nepružné, efekt je slabý a krátkodobý. Je potřeba velkého množství nití, aby byl u nich efekt vidět.

Od 25 000 Kč dle velikosti a stavu hýždí
MUDr. Patrik Paulis, www.patrikpaulis.com

Názory odborníků

„V našich podmínkách se na úpravy hýždí aplikuje nejvíce liposukce. Na naší klinice používáme převážně ultrazvukovou invazivní liposukci Vaserlipo II. Při tomto zákroku ženám nejčastěji tvarujeme zevní část hýždí a stehen a oblast boků a zad nad hýžděmi. Metoda je skvělá v tom, že nezanechává jizvy, operace není dlouhá, a nezatěžuje tedy příliš pacienta. Efekt může být obrovský a po Vaserlipo liposukci se také kůže v odsávané oblasti kontrahuje a zpevní. Odsátý tuk je pak možné rovnou přenést a použít například k doplnění objemu hýždí. Celková anestezie není nutná, i když ji většinou doporučujeme. Méně často se k úpravám pozadí používá redukce povolené kůže excisí nebo vyplnění silikonovým implantátem.“ MUDr. Libor Kment, Plastický chirurg kliniky Esthé

„Co se týče modelace obecně, jde většinou o velmi šetrné a pro klienta nenáročné výkony, které umí velmi dobře redukovat objem a dělat hezké tvary. Naše klinika disponuje špičkovým vybavením pro tumescentní, vibrační i laserovou liposukci. Já osobně preferuji právě tu laserovou, protože je nejšetrnější, a navíc hezky vypíná kůži, a zaručuje tak mladistvý vzhled upravovaných oblastí, například právě hýždí. Upravovat tvar lze takto zcela štíhlým jedincům, stejně jako silnějším osobám. Není nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost, výkon je jednorázový a není třeba jej opakovat.“  MUDr. Martin Tománek, Klinika LaserPlastic

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články