Ploché břicho už za 1 den: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Ploché břicho už za 1 den: healthandbeauty.cz

Ploché břicho už za 1 den: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
foto 01

PLOCHÉ BŘICHO UŽ ZA 1 DEN

U pacientky byla po porodech povolená kůže břicha s jemným převisem, měla jizvy po dvou císařských řezech a po operaci slepého střeva, rozestup břišních svalů 2–3 cm a malou pupeční kýlu. Provedli jsme proto kompletní abdominoplastiku. Vedli jsme řez opět v podbřišku mezi kyčelními kostmi tak, aby ji mohlo zakrývat spodní prádlo.

foto 01

foto 02

Zákrok – abdominoplastika

Opravuje nepříznivé změny kontury břišní oblasti, odstraňuje přebytečnou povolenou kůži a převisy a zpevňuje pokožku břicha.
Celková cena: od 36 000 Kč

Před zákrokem

Alespoň týden před operací by se neměly užívat léky na bázi kyseliny acetylsalicylové, které zvyšují riziko nadměrného krvácení. Měsíc před operací se také doporučuje vysazení antikoncepce.

Po zákroku

Po operaci je ještě 1–2 dny nutná hospitalizace. Pacient nosí 6 týdnů elastický návlek, po jehož sundání je možná běžná fyzická zátěž. Doporučují se tlakové masáže jizev pro jejich lepší hojení.

Jak je to s cvičením?

2–3 týdny po operaci je třeba vyvarovat se fyzické námahy a zůstat v domácím ošetření. Pokud byl řešen rozestup přímých svalů břišních, nedoporučuje se 2 měsíce výrazná fyzická námaha.

Průběh proměny

U pacientky byla po porodech povolená kůže břicha s jemným převisem, měla jizvy po dvou císařských řezech a po operaci slepého střeva, rozestup břišních svalů 2–3 cm a malou pupeční kýlu. Provedli jsme proto kompletní abdominoplastiku. Vedli jsme řez opět v podbřišku mezi kyčelními kostmi tak, aby ji mohlo zakrývat spodní prádlo.

Rozestoupené přímé břišní svaly jsme zpevnili jejich sešitím ve střední čáře. S tím a řešením kýly bylo odstraněno 770 g kůže a tuku, délka odstraněného kožního nadbytku byla 15 cm v maximu. Liposukce nebyla  v průběhu operace provedena. I s přípravou trvala operace celkem 2 hodiny a probíhala zcela bez komplikací.

Názor klientky

„Jsem nadšená! V tento zázrak jsem už ani nedoufala. Vím, že mě má přítel rád takovou, jaká jsem, ale jde o můj vlastní pocit. Nemuset se stydět mezi jeho mladšími přáteli nebo nahá při intimních chvílích, to dělá mnoho. Stejně tak si mohu opět dovolit na koupališti dvoudílné plavky a po letech jsem oblékla dokonce i šaty. Zase se cítím jako ženská.“  

kontakt: Klinika YES VISAGE  – Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie, Mánesova 28, Praha 2; K Sopce 30, Praha 5; Kleinův palác, nám. Svobody 15, Brno; Smetanovo nám. 7, Ostrava; Michalská 9, Bratislava;  www.yesvisage.cz

Názor odborníka

Stav po zákroku
„Paní Henrietu potkal stejný osud jako mnoho dalších maminek. Po porodech zůstalo povolené břicho, povislá kůže, a především rozestoupené břišní svaly. K tomuto stavu dochází velmi často po porodech, ale také třeba po větší redukci váhy. Řešením byla plastika břicha neboli abdominoplastika – operační zákrok, jehož cílem je odstranění přebytečného tuku a kůže v oblasti bříška a podbřišku a zpevnění svaloviny břišní stěny. “

Stav před zákrokem
„Myslím, že výsledek vypadá u klientky velmi dobře. Odstranili jsme až 15 cm přebytečné kůže a 800 gramů podkožního tuku. Pooperační průběh byl u paní Henriety zcela bez komplikací, vše se hojilo v pořádku. Už za tři týdny byla oblast břicha kompletně zhojena. Po dvou měsících se pacientka mohla naplno vrátit zpět ke svému standardnímu životu, byla již možná plná zátěž.“ MUDr. Martin Molitor, Ph.D., primář plastické chirurgie Kliniky YES VISAGE

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články