Trendy obočí - jak ho docílit? healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Trendy obočí – jak ho docílit? healthandbeauty.cz

Trendy obočí – jak ho docílit? healthandbeauty.cz

autor: Redakce
benefit obočí

TRENDY OBOČÍ – JAK HO DOCÍLIT?

Jen málokde ve světě už dnes uvidíte ženy s vytrhaným a dokresleným obočím. Nosí se přirozený tvar, jenž se jen mírně poupraví. Podporuje se hustota chloupků a jemně vyklenutý oblouk. Jaké máte možnosti úpravy?

benefit obočíPokud si na úpravu troufáte sama, vyzkoušejte naše tipy:

Ať už máte obočí řídké, nestejnoměrné, či skoro žádné, nemusíte zoufat. Značka Benefit vyvinula hned devět nových produktů pro každou úpravu. Máte nerovnoměrné či prořídlé obočí? Goof-Proof Brow Pencil (790 Kč) vám obočí jednoduše a rychle vyplní. Problém s nudným, plochým obočím? Zkuste 3D Browtones (790 Kč) pro instantní barevné melíry. Z nové BROW COLLECTION si vybere každá žena. Koupíte na www.sephora.cz.

  • Vsaďte na šablony

Pomocníkem při úpravě obočí mohou být i šablony, které umožní snadněji vytvořit elegantní oblouk. Zvolte takovou, která nejlépe odpovídá tvaru vašeho obočí. Přiložte ji a tužkou či štětečkem obtáhněte tvar. Sada Beautiful Brows nabízí až 5 barevných odstínů, 1 290 Kč za sadu, www.beautifulbrows.cz.

  • Séra pro hustší obočí

Vytrhávaly jste si léta obočí, které teď nechce růst? Je na čase použít růstové sérum.
1.Sérum Full Lash & Brow Duo, Medik8, oboustranný aplikátor umožňuje nanést sérum za pomoci jemného kartáčku jak ke kořínkům chloupků v oblasti obočí, tak drobným štětečkem podél oka. 1 650 Kč, www.medaprex.cz
2.Sérum HAIRPlus, FacEvolution, obsahuje komplex vysoce účinných bio peptidů, které dokážou obočí prodloužit, zahustit a zlepšit jeho kvalitu. 2 280 Kč, www.skinso.cz
3.Sérum Lash & Brow Activating, Synouvelle Cosmetics, podporuje přirozený růst obočí, je vhodné pro dlouhodobé používání, vydrží až 10 měsíců. 2 490 Kč, www.luvica.cz

Na klinice
Ke zvednutí obočí se v současné době využívá celá škála operačních výkonů, které se liší rozsahem a lokalizací pooperačních jizev, nutností použití cizích materiálů, technickou náročností i dobou, po kterou je výsledek operace patrný. Mezi nejznámější patří tyto:

  • Lifting obočí – browlift

CO TO JE: Nejde o výkon indikovaný pouze z kosmetického důvodu, ale je využíván i k obnově symetrie obličeje při některých chorobách, jako je např. obrna lícního nervu. Provádí se v lokální nebo i celkové anestezii. Po operaci se objevují otoky a krevní podlitiny, jež vymizí do 14 dnů.
CO UMOŽŇUJE: Pozvednutí obočí, změnu jeho tvaru a řeší také jeho asymetrii.
KDY HO VYUŽÍT: Pokud se na vašem obličeji objevují známky stárnutí, obočí je pokleslé a obličej působí zamračeným dojmem.
OPAKOVÁNÍ: Výsledek operace bývá dlouhodobý.
CENA: Od 22 000 Kč za zákrok
KDE: Ústav estetické medicíny, Vyšehradská 49, P2, www.uem.cz 

  • Lifting obočí pomocí nití

CO TO JE: Jde o tzv. závěsné operace s využitím vstřebatelných i nevstřebatelných materiálů, u kterých se většinou používají přístupy z vlasaté části hlavy. Patří sem také závěsná operace obočí prováděná v jednom s operací horních víček.
CO UMOŽŇUJE: Pozvednutí obočí
KDY HO VYUŽÍT: Bojíte-li se podstoupit radikální operaci s anestezií.
OPAKOVÁNÍ: Je nutné, závisí na zvoleném materiálu.
CENA: Od  2 700 Kč / 100 EUR / závisí na rozsahu zákroku
KDE: Interklinik, Einsteinova 7, Bratislava, www.interklinik.sk    

Další možnosti
Mezi operace, při kterých se zvedá obočí, patří i excize (vyříznutí) kůže nad obočím. Po jejím sešití dochází k posunu obočí vzhůru. Manipuluje se také s celou kůží čela, je možné vyřešit i vrásky.

Existují operační techniky, které spolu s poklesem obočí řeší také vrásky čela či kořene nosu. Takový typ operace se označuje jako front-lift či forehead lift.

V salonu
Pokud nevíte, jaký tvar by správně mělo mít vaše obočí, navštivte raději zkušeného odborníka. Ten vám s tvarováním i úpravou pomůže.

  • Permanentní make-up

Krásné obočí můžete mít i dlouhodobě, a to pomocí permanentního make-upu. Umožňuje upravit hustotu i šířku, případně obočí kompletně dotvořit. Funguje jako klasické tetování, při kterém se do spodních vrstev kůže vpravuje jehlou speciální inkoust. Zvolíte-li tento způsob, dbejte na to, aby výsledek nepůsobil uměle. Kosmetička by vám měla umět vybrat vhodný barevný odstín. Při použití kvalitních pigmentů může make-up vydržet až pět let.
Cena: Od 2 700 Kč
Kde: V každém větším kosmetickém salonu

  • Microblading

Jedná se o inovativní techniku permanentního make-upu obočí, při které se pomocí tzv. blade (sestavy jehliček) dají vykreslit chloupky, které jsou k nerozeznání od přírodních. Nepoužívá se elektrický strojek. Obočí je ve výsledku přirozené, nemusíte se obávat tučné linky ani čárek narýsovaných podle pravítka. Výsledek vydrží zhruba dva roky. Obecně platí, že čím starší pokožka, tím se efekt prodlužuje.
Cena: Od 6 500 Kč za provedení, od 1 000 Kč korekce
Kde: Dermitage, Železná 14, Praha 1, www.dermitage.cz

microblading

  • Navštivte Brow Bar

Ve světě je jich už několik a letos byl konečně otevřen i u nás. The Brow Bar se specializuje vyloženě na úpravu obočí a řas. Vyškolené profesionálky vám upraví obočí přímo na míru a nejen to, poradí vám, jak by mělo správně vypadat a jak o něj dlouhodobě pečovat.
Cena: 450 Kč úprava obočí
Kde: The Brow Bar, Týnská 21, Praha 1,
www.thebrowbar.com.ua/prague

„Jeden správný tvar obočí neexistuje, každý má jiný typ obličeje a každému sluší něco jiného. Odborník by měl poznat na klientovi, jaký tvar je pro něj vhodný. Není trendem co nejhustší obočí, ale co nejpřirozenější, v souladu s celým obličejem, aby vynikly přednosti, jako pronikavý pohled, jemnost apod.,“ vysvětluje Karolína Stáblová z The Brow Bar.

brow bar

2 otázky pro: MUDr. Slavomira Feix
Primářka estetické dermatologie a laserové medicíny Interklinik

Jaké úpravy obočí se vám nejvíce osvědčily?
„Mým favoritem, který vždy jemně otevře pohled, pozvedne celé obočí a mírně vyrovná asymetrie (nikdy se to nedá 100%), je aplikace botulotoxinu. To je obvykle první volba. Ženy mají tuto metodu rády, zvedá obočí i o 2 mm. Pomůže to často i víčkům, oddálíme blepharoplastiku. Obočí můžeme mírně pozvednout a tento stav zafixovat také pomocí nití. Jde o tzv. THREADS BROWLIFT. Hodí se hlavně pro ženy nad
40 let, kdy dochází pomalu k ochabnutí čelní oblasti. Minimální korekce obočí se dají vytvořit i pomocí kyseliny hyaluronové. Zde se pracuje kanylou a můžeme dát obočí objem. Boční strany lze zvedat také pomocí HYALLIFTU. Všechny metody se dají účinně kombinovat.“

Ve kterých případech je vhodné jít raději na kliniku než do salonu?
„Do kosmetického salonu bych šla pouze na optické korektury, jako je permanentní make-up, vosk, barvení apod., nebo si nechat třeba obočí vytrhat.“ 

Související články