Vyzkoušejte nové trendy v konturování: healthandbeauty.cz - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Vyzkoušejte nové trendy v konturování: healthandbeauty.cz

Vyzkoušejte nové trendy v konturování: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
contouring

VYZKOUŠEJTE NOVÉ TRENDY KONTUROVÁNÍ

To, že se dá pomocí tmavých a světlých barev opticky zúžit nebo vymodelovat tvář, se ví už poměrně dlouho. Zapomeňte teď na vše, co víte o contouringu, jsou tu nové metody – baking a strobing.

Co už znáte:

Contouring
CO TO JE: V podstatě jde o techniku stínování. Při jejím špatném provedení obličej vypadá, jako by měl „nakreslené“ linie, ale pokud dodržíte správný postup, tvář se mírně promění. Konturování používá tmavší barvu k optickému ztmavení nebo ustoupení, na rozdíl od rozjasňování, kde jde o to, světlejší barvou zvýraznit či opticky vyzdvihnout určité partie do popředí.

JAK NA TO: Vyberte si make-up, bronzer nebo pudr o dva tóny tmavší, než je odstín vaší pleti. Přípravek musí být zhruba stejně zářivý jako pleť, tzn. neměl by být úplně matný. Naneste ho na denním světle oválným štětečkem nebo houbičkou a větším štětcem rozetřete.

Účelem contouringu není upravit obličej tak, aby byl dokonale oválný, ale vyzdvihnout osobitou krásu.

Tip H&B:
Pokud s konturováním začínáte, pořiďte si konturovací sadu.
1. Konturovací paletka Coconut Contour, Too Faced, 990 Kč, www.sephora.cz
2. Bronzer AS IF IT WERE SUMMER STILL s liftingovým účinkem, Rouge Bunny Rouge, 1 345 Kč, v parfumeriích Douglas
3. Delicate shade bronzer, Kripa Venezia, 790 Kč, www.kripa.cz 

contouring

Nové techniky:

Strobing
CO TO JE: Zatímco konturování se soustředí na stínování, strobing pracuje se světlem. Jde o speciální techniku zvýraznění rysů obličeje, která dodá přirozený, mírně orosený, zářivý vzhled. Stačí nanést jemně reflexivní produkty na určená místa.  

bareskin pure brightening serum foundation baremineralsJAK NA TO: V případě strobingu jde o získání přirozeně zářivé pleti. Máte-li sklon k vysušování pleti, naneste před aplikací make-upu hydratační krém. Pokud máte mastnou pleť, použijte produkt, který je bez přidaného oleje. Následně na body obličeje, kam přirozeně dopadá světlo, naneste perleťový rozjasňovač – podél čelní kosti a na lícní kosti, na hřbet nosu, doprostřed horního obloučku rtů a na špičku brady.

Pozor na tuto techniku v případě, že máte sklon k lesknoucí se pleti.

Tip H&B:
Zvolte rozjasňovač s perleťovou konzistencí v metalickém odstínu, který se leskne, ale netřpytí. Pokud máte světlou pleť, vyberte si rozjasňovač se zářivými růžovými podtóny. Pro tmavší pleť se hodí zlaté a bronzové tóny.
Bareskin Pure Brightening Serum
Foundation, rozjasňující tekutý make-up, bareMinerals, 930 Kč, www.sephora.cz

Baking
CO TO JE: Toužíte-li po bezchybné matné pleti, na které nebude jediný kaz, pak vyzkoušejte techniku tzv. pečení neboli „baking“. Dokáže zamaskovat veškeré nerovnosti a minimalizovat jemné linky a vrásky. Kouzlo spočívá v nanášení pudru.  

JAK NA TO: Naneste make-up a pod oči silnou vrstvu korektoru. Na místa, jako je horní hrana lícních kostí, oblast pod očima, střed nosu, čelo nebo brada, aplikujte houbičkou velmi silnou vrstvu pudru a zhruba dvacet minut počkejte, až se „usadí“. Poté tvář lehce oprašte štětcem, abyste odstranily přebytečné nánosy pudru. Pro dokonalý efekt použijte co nejsvětlejší, ideálně sypký pudr, který se dobře vrství.

POZOR! Nehodí se na každý den. Mohlo by dojít k nežádoucímu ucpání pórů.

Tip H&B:
1. Jemný sypký transparentní pudr Mineral Shine Stopper od Reviderm obsahuje mikronizované pigmenty a velmi dobře kryje. Zároveň pleť nezatěžuje a neucpává póry,1 174 Kč, www.reviderm-cz.cz 
2. Transparentní pudr DIAPHANOUS zafixuje váš make-up, Rouge Bunny Rouge, 1 100 Kč, v parfumeriích Douglasbaking konturování

Související články