6 snadných kroků jak redukovat póry - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » 6 snadných kroků jak redukovat póry

6 snadných kroků jak redukovat póry

autor: Redakce
syncare adstrigentní sérum

6 SNADNÝCH KROKŮ JAK REDUKOVAT PÓRY

Zvětšené póry na vaší pleti mohou nejen kazit jinak upravený vzhled, ale bývají také často známkou stárnutí či špatné péče. Bohužel i na nejčistší kůži se mohou póry ucpávat. Přestože nelze fyzicky měnit jejich velikost, můžete zajistit, aby jich bylo co nejméně. Jak na to?

Je sonické čištění účinnější než tradiční metody?

Samotné čištění je klíčem k tomu, aby vaše pleť vypadala zdravě a krásně. Pokud  neodstraníte nečistoty, mohou se v pórech množit bakterie. „Sonické čištění je vlastně rozrušování povrchových rohovinových spojů, tzv. desmotických spojů, sonickými čisticími nástroji, nejčastěji ultrazvukem. Řeknu-li to krátce, je to peeling. Klasické čištění předpokládá manuální důkladné a stavu pleti přizpůsobené čištění, které zasahuje i do hlubších vrstev pleti, než je jen povrchová rohovinová vrstva. Mám-li si vybrat, je mojí volbou ruční čištění pod lupou. Zaručí správné a pro tu kterou pleť potřebné vyčištění. Ultrazvukem lze poté povrch kůže ,jakoby doleštit‘,“ říká Bohumila Christophová, soudní znalkyně v oboru kosmetika a školící kosmetička Janssen Cosmetics. Sonické čištění se doporučuje obvykle jen jednou, nanejvýš dvakrát týdně, protože ve vyšší míře může dráždit ochrannou vrstvu pokožky.

syncare adstrigentní sérumNaše tipy

Přidejte do svého jídelníčku trochu lněného semínka. Mastná kyselina v něm obsažená reguluje tvorbu mazu vylučovaného z mazových žláz, a brání tak ucpání pórů.

Skvělým kamuflovacím prostředkem je primer a může pomoci i s mastnotou na víčkách. Po použití make-upu vypadají póry obvykle větší. Tomu zabráníte právě použitím primeru. Přilne na povrch pokožky a vytvoří bariéru mezi make-upem a kůží. Make-up tak v pórech neulpívá a pokožka vypadá bezchybně.

1. Adstringentní sérum

Dokáže póry minimalizovat a pokožku opticky vyhladit. Obsahuje přírodní extrakt z dubové kůry, která v kombinaci s obsaženým alantoinem umí póry okamžitě stáhnout a pleť sjednotit. Má schopnost neutralizovat zbytky kožního mazu. Pleť zbytečně nezatíží a působí mírně antibakteriálně. Je vhodné zejména pro mastnou pleť.

375 Kč / 20 ml

www.syncare.cz

payot expert points noirs2. Prevence před vznikem zánětů

Extrakt chilské máty v tomto gelu je známý svým silným působením na regulaci kožního mazu. Má rychlý účinek proti tvořícím se nedokonalostem pleti. Spolu s 3% kys. glykolovou čistí a uvolňuje ucpané póry a stahuje je zpět.

740 Kč / 30 ml

v salonech a na www.payot.com

clarisonic mia

 

3. Hlubší exfoliace

Pokud toužíte po důkladnější exfoliaci, doporučujeme investovat do čisticího kartáčku Clarisonic Mia 2. Využívá masážního pohybu, kterým se jemně odstraňují odumřelé kožní buňky, a pleť je čistá a na dotek jemná.
Čistí pleť velmi jemně díky 300 mikropohybům za vteřinu. Pleť je nejen na pohled dokonale vyčištěná, a to jen za 1 minutu.

3 990 Kč

www.sephora.cz

biodroga fruit peeling

4. Peeling s AHA kyselinami

Nejen klasický chemický peeling vám pomůže redukovat póry. I tento jemný kosmeticko-chemický peeling s ovocnými extrakty obsahujícími AHA kyseliny jemně odstraní odumřelé kožní buňky, uvolní zanesené póry a pročistí pokožku.
Pro domácí použití se hodí přípravky, které obsahují okolo 12 % alfa hydroxykyselin (AHA).

787 Kč / 50 ml

eshop.biodroga.cz

Související články