Nadopujte pleť kofeinem - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Nadopujte pleť kofeinem

Nadopujte pleť kofeinem

autor: Redakce
kofein zrychluje metabolismus

NADOPUJTE PLEŤ KOFEINEM

Jde o nejpopulárnější psychoaktivní látku na světě. Na rozdíl od ostatních legální. je využívána především pro své povzbuzující a posilující účinky, ale umí toho mnohem víc. Proč si ji dopřát i v krému?

Síla kofeinu
Kofein má za úkol především prokrvit a zrychlit mikrocirkulaci. Doporučuje se do přípravků proti otokům a na stimulaci proudění lymfy nejen po těle, ale i kolem očí. Má tedy výborné antiedematózní a antioxidační účinky. Aby však mohl kofein na pokožce kolem očí kvalitně fungovat, je vhodné odličovat oční okolí přípravky, které nezanechávají pleť příliš přemaštěnou. Pro své vlastnosti se velmi často používá také v přípravcích na odbourávání celulitidy a tam,  kde je potřeba zrychlit kapilární mikrocirkulaci a zvýšit prokrvení.

Věděli jste? Kromě přírodního existuje také kofein syntetický. Jde však prakticky o totožnou látku. Přírodní kofein má stejné účinky jako ten syntetický.

kofein zrychluje metabolismus

Může mít negativní účinky?
„Problémy by mohly nastat při používání u těžké kuperózy v obličeji. Jde o stav, kdy je v obličeji výrazná cévní kresba. Kuperóza by se používáním přípravků s kofeinem mohla ještě zhoršit,“ říká Bohumila Christophová, soudní znalkyně v oboru kosmetika a vizážistika a školitelka mezinárodní organizace CIBTAC.

Věděli jste? Pokud si muži ošetřují pokožku hlavy kofeinem, mohou odstranit negativní vliv testosteronu, kůže bude lépe chráněná a bude také výrazně rychleji regenerovat.

medik81. Vypíná oblast kolem očí

Medik8 – Hydr8™ Eye 360 SPF 30

Pokud hledáte efektivní oční krém proti vráskám, který hydratuje a chrání citlivou oblast kolem očí, tak tento je ten pravý. Kofein zvyšuje mikrocirkulaci krve a pomáhá snižovat výskyt otoků a tmavých kruhů pod očima.

Obsahuje: hesperidin, vitamin C, kyselina hyaluronová, kofein, výtažek z moringy olejodárné, L-karnosin, UVA/UVB filtry

1 220 Kč / 15 ml

www.medaprex.cz

 payot celluli ultra performance

2. Zbaví vás celulitidy

Payot – Celluli Ultra Performance

Koktejl z aktivních složek spalujících tuk v kombinaci s masážními zrnky viditelně snižuje výskyt „pomerančové“ kůže. Kofein a L-karnitin pomáhají odbourávat nahromaděný tuk.

Obsahuje: extrakt z Centelly asiatiky, kofein a L-karnitin, jírovec a ginkgo biloba, vitaminy A a B3 + vitamin E

1 150 Kč / 200 ml

V salonech a na www.payot.com

 

biodroga krém pro suchou pleť3. Obnovuje buňky v pleti

Biodroga – vyplňující 24hodinový krém pro suchou pleť

Speciální vyplňující složka obsažená v tomto produktu eliminuje první vrásky i linie ze sucha, posílí obsah hydratace a lipidů v pleti. Obsažená zelená káva zabraňuje ukládání toxinů a aktivuje zpomalené kožní buňky.

Obsahuje: BIOACTIVE ENERGY COMPLEX tvořený matrix peptidy a vitaminem E, Fucogel, zelená káva

1 433 Kč / 50 ml

www.eshop.biodroga.cz

 dsd de luxe keratin shampoo

4. Stimuluje růst vlasů

DSD de Luxe – Keratin Shampoo

Patří k přípravkům s dvojím účinkem, které podporují růst vlasů a zároveň zlepšují jejich strukturu. Kofein stimuluje kapilární folikuly a zpomaluje tvorbu dihydrotestosteronu, který způsobuje padání vlasů.

Obsahuje: placentární výtažek, mateří kašička, adenosin, kofein, kajenský pepř, fytoestrogeny, vitaminy

700 Kč / 200 ml

www.intermedexp.cz

 

sisley neck cream5. Krásný krk bez vrásek

Sisley – Neck Cream

Na pokožce krku bývá stárnutí často vidět v podobě příčných vrásek a varhánků. Je velmi jemná a na rozdíl od obličeje v ní nejsou mazové žlázy, proto se rychleji vysušuje. Kofein vám pomůže kůži vyhladit a spolu s červenou řasou redukuje druhou bradu.  

Obsahuje: jadérka z ovsa, extrakty z rhatany, kontryhele, sójové vlákniny

3 620 Kč / 50 ml

V parfumeriích Sephora

Související články