Čistící krémy pod mikroskopem - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Čistící krémy pod mikroskopem

Čistící krémy pod mikroskopem

autor: Redakce
effaclar purifying foaming gel la roche posay

ČISTÍCÍ KRÉMY POD MIKROSKOPEM

Zajímá vás, jaké stojí za to si koupit a kterým se raději vyhnout?

effaclar purifying foaming gel la roche posayNechte si poradit od Pauly Begoun
Jedna z nejprodávanějších kosmetických autorek na světě a zakladatelka značky Paula‘s Choice, Paula Begoun, vytvořila knihu Don´t Go To The Cosmetics Counter Without Me, kde přehledně popsala kosmetické produkty různých světových značek, otestovala je a ohodnotila. Jak?

1. Effaclar Purifying Foaming Gel, La Roche-Posay

Odstraňuje maz

Efektivní, ve vodě rozpustný pěnivý gel, který je vhodný pro normální až mastnou či smíšenou pleť. Odstraňuje přebytečný maz a make-up, aniž by pokožku příliš vysušoval. Pokud jde o čištění, účinkuje podobně jako jiné ve vodě rozpustné přípravky, které ale můžete sehnat i levněji.  

329 Kč, v lékárnách

hydrating rich cleaner bobbi brown

2. Hydrating Rich Cleanser, Bobbi Brown

Náročné smývání

Na jednu stranu obsahuje některé dobré ingredience pro suchou pleť, na stranu druhou se kvůli hutnější textuře hůře oplachuje a k úplnému odstranění je potřeba použít žínku. Některé vonné rostlinné oleje mohou u citlivějších jedinců způsobit podráždění. Bez nich by byl lepší. Na trhu patří k průměru.

780 Kč, www.douglas.cz

milk proteins 3 in 1 emulsion korres

3. Milk Proteins 3 in 1 Emulsion, Korres

Pro suchou pleť

Jde o efektivní, byť trochu mastný způsob, jak odstranit make-up a vyčistit suchou až velmi suchou pleť. Emulze 3 v 1 je bohatá na rostlinné oleje, jako jsou slunečnicový či makadamový, jemně čistí, tonizuje a hydra­tuje. Neobsahuje parfemaci, a je proto vhodná i pro denní používání u citlivé pleti.

550 Kč, www.korres.cz

clearskin blackhead clearing avon

4. Clearskin Blackhead Clearing, Avon

Příliš vysušuje

Tento jemný, ve vodě rozpustný čisticí krém je indikován s 2% kyselinou salicylovou, ale jeho vysoké pH a rychlý průnik kůží značí, že neposkytuje téměř žádnou exfoliaci. Navíc obsahuje sodium C14-16 olefin sulfonát, čisticí složku, která vysušuje a dráždí pleť. Každodenní čištění by mělo být šetrnější.

99 Kč, www.avon.cz

clarins gentle foaming cleanser with shea butter

5. Gentle Foaming Cleanser with Shea Butter, Clarins

Je parfemovaný

V žádném případě se nejedná o špatný čisticí prostředek, ale je určený pro citlivou pokožku, a tak by neměl obsahovat vůně a konzervační látky. Nejlépe se hodí pro normální až suchou pleť. Make-up a nečistoty odstraňuje výborně a vzhledem ke kvalitě ho seženete i za rozumnou cenu.

90 Kč, www.sephora.cz

Související články