Jak na pigmentové skvrny po těhotenství - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Jak na pigmentové skvrny po těhotenství

Jak na pigmentové skvrny po těhotenství

autor: Redakce
eminence bright skin overnight correcting cream

JAK NA PIGMENTOVÉ SKVRNY PO TĚHOTENSTVÍ

Existují různé druhy pigmentových skvrn. Vrozené, což jsou především znaménka, a získané, mezi které patří například ty od slunění, stařecké pigmentace či melasmata.

eminence bright skin overnight correcting creamPrávě mělasma vzniká nejčastěji jako důsledek užívání hormonální antikoncepce či těhotenství a nalézá se ve většině případů v obličeji a na horním rtu v podobě rozsáhlých mapovitých skvrn. Jeho řešení je poměrně komplikované a často si vyžaduje zásah odborníka.

„Jako první se aplikují bělicí krémy, které vstupují do metabolismu tvorby pigmentu. Poté se pak provádí chemický peeling, kterým vyvoláme odlučování povrchových vrstev pokožky,“ vysvětluje MUDr. Jitka Chaloupecká, korektivní dermatoložka Laserového centra Anděl.

Co s dalšími pigmentacemi?

Stařecké a sluneční pigmentace nalézáme opět nejčastěji v oblasti obličeje a pak na hřbetech rukou, proto klienty také velmi trápí. „Nejúčinněji se odstraňují Q-switched alexandritovým laserem. Přesně cílený paprsek tohoto laseru rozmělní pigment na drobné částečky, a ty jsou pak pomocí buněčného systému odplaveny pryč. Zákrok je mírně bolestivý, přirovnává se ke štípnutí gumičkou. Hojení ošetřeného místa pak probíhá přes povrchové stroupky cca 10 dní,“ dodává MUDr. Jitka Chaloupecká. pevonia botanica lumabalanc creamZkusit zesvětlit tyto skvrny můžete i sami pomocí rozjasňujícího nočního krému Bright Skin Overnight Correcting Cream bio kosmetiky Éminence Organics, který obsahuje přírodní alternativu hydrochinonu – africkou bramboru a strom tara, zesvětlující tmavé skvrny a pihy. Je navržen tak, aby napravoval hyperpigmentaci během spánku. Koupíte ho za 1 790 Kč na www.eminence.cz.

Důležitá je prevence

rituals sakura hand balmPředcházet pigmentovým skvrnám můžete především důslednou ochranou před ultrafialovým zářením, a to nejčastěji pomocí krémů s vysokým SPF faktorem 50. Pomůže vám například krém proti pigmentovým skvrnám Lumablanc® Cream od Pevonia Botanica, který minimalizuje vznik tmavých skvrn, sjednocuje a projasňuje tón pleti. Viditelně zesvětluje hyperpigmentace, a to díky mikrokapslím ze sójového lecitinu, které jsou jedinečnými “nosiči”, jež chrání a transportují zesvětlující aktivní látky přímo k melanocytům, odpovědným za tvorbu kožního barviva melaninu. Za 1 420 Kč ho koupíte na www.pevoniaeshop.cz.

Na ruce se nám pak výborně osvědčil krém Sakura Hand Balm SPF 15 s obsahem vitaminu B a antioxidantů vhodný i na pigmentové skvrny. Seženete ho za 290 Kč na www.rituals.cz

Související články