Vypadáte starší, než skutečně jste? - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Vypadáte starší, než skutečně jste?

Vypadáte starší, než skutečně jste?

autor: Redakce
vypadate starsi diky neupravenemu oboci

VYPADÁTE STARŠÍ, NEŽ SKUTEČNĚ JSTE?

Každý si myslí, že jen linky a vrásky jsou znakem stáří. Omyl! Po pravdě řečeno, je toho mnohem víc. Některé věci nejsou na první pohled patrné, jiné jsou tak trochu zastřeny tajemstvím. Chcete vědět, co způsobuje, že vypadáte starší? Odpovědi jsou přímo tady.

vypadate starsi diky neupravenemu oboci1. OBOČÍ
Nemáte-li upravené obočí a správně definovaný oblouk, může oblast vašich očí působit unaveným dojmem. Ještě více k tomu přispívají povislá víčka, způsobená úbytkem kolagenu.

JAK TO ŘEŠIT:
Navštivte The Brow Bar a svěřte se do rukou odborníků, kteří vám vytvoří dokonalé obočí přesně pro vás. Více na www.thebrowbar.cz. 
Přirozeného oblouku obočí lze docílit i pomocí botulotoxinu. S povislými víčky vám pomůže zase blepharoplastika. Cena zákroku se pohybuje od 10 000 Kč. Provádí každá větší klinika.

philips sonicare2. DÁSNĚ

Nadměrné množství tkáně na vrcholcích vašich dásní způsobuje, že jsou vaše zuby méně viditelné. Podle washingtonského stomatologa Daniela Deutsche vzniká tzv. „gummy smile“, tedy přílišné odhalení dásní při úsměvu, přirozeně, nebo může být důsledkem stárnutí. Zuby, které vypadají, že jsou malé a zapadlé, vás mohou dělat staršími, protože bývají často vidět právě u starších lidí. Tzv. „gummy smile“ má vliv i na proporci vašich rtů. Vypadají tenčí, což opět přispívá k tomu, že vám někdo může tipovat více, než vám skutečně je.

JAK TO ŘEŠIT:
V tomto případě vždy záleží na závažnosti vady. Zubní lékaři zabývající se estetikou úsměvu provádí kvůli úpravě výrazného „gummy smile“ tzv. gingivektomii, a to pomocí klasického skalpelu, vysokofrekvenčního elektrického proudu nebo diodového laseru. V některých komplikovanějších případech lze zvolit také kombinovanou ortodonticko-chirurgickou léčbu, nebo pouze ortodontickou léčbu. Dočasného zmírnění lze docílit i aplikací botulotoxinu. Podobně jako při jeho aplikaci do mimických svalů kořene nosu a čela za účelem omezení tvorby pohybových vrásek i zde paralyzuje činnost svalů, které se aktivují při úsměvu a vytahují ret vzhůru. Dávku je však nutno individuálně upravit podle toho, jak silně je dásňový úsměv vytvořen.

Čeká vás zákrok u zubaře? Pacienty po zákroku u zubaře obvykle nejvíce trápí otok, zánět a bolest. Pomoci vám může Wobenzym, který urychluje hojení a vstřebávání otoků, zkracuje dobu léčby, a navíc příznivě ovlivňuje průběh zánětu. Za 779 Kč / 200 dražé koupíte v lékárnách nebo na www.wobenzym.cz.

Pro váš zdravý úsměv
Sonický kartáček je jednou z nejlepších investic, pokud řešíte tento problém. Philips Sonicare DiamondClean umí odstranit až 7x více zubního plaku než manuální kartáček a dokáže zbavit vaše zuby pigmentových skvrn od kávy, čaje, vína nebo cigaret. Koupíte ho za 5 699 Kč na www.datart.cz.

3. ZUBY

Svírání a skřípání zubů může kazit váš úsměv. Je těžké se tohoto zvyku zbavit, ale pokud jím trpíte, měli byste to zkusit. Neustálé svírání a skřípání zubů totiž kazí váš úsměv. Pokud jsou vaše čelistní svaly přepracované, mohou být objemnější, takže dolní část obličeje pak vypadá širší. Skřípání zubů může navíc způsobovat ztrátu jejich délky. Vypadají tak opotřebovaněji, mohou mít uštípnuté hrany a porušenou sklovinu. „Jsou kratší a rty tak ztrácí podporu, což vede k záhybům v rozích rtů a rty vypadají tenčí. To vše ovlivňuje výraz vašeho obličeje i váš celkový vzhled,“ říká stomatolog Kourosh Maddahi, DDS, z Beverly Hills.

JAK TO ŘEŠIT:
Bruxismus jako takový se léčit nedá. Je dobré zjistit důvody, které se dají ovlivnit (léčba virózy, zlepšení spánkového režimu apod.). V případě, že bruxismus stále přetrvává, lze ho řešit speciální mezizubní dlahou, která se vkládá mezi zuby především na noc. Výsledkem je, že se osoba trpící bruxismem nemusí bát zničení zubů a zároveň zmizí nepříjemné zvuky, které znepříjemňují život okolí. Na nošení může být sice nepohodlná, ale přináší efekt a nemá žádné vedlejší účinky. „Z hlediska ochrany je v současné době nejúčinnějším řešením kompozitní dlaha proti bruxismu, vyrobená přesně na míru podle otisku zubů. V Elite Dental je vyrábíme za 3 400 Kč včetně otisku,” říká MDDr. Viktor Kolařík z Elite Dental Prague.

Nejste si jisti, zda skřípete zuby i v noci? Pokud na sobě ráno po probuzení pozorujete některý z těchto symptomů, a to více než jedenkrát, je velká pravděpodobnost, že se tak děje.

bruxismus symptomy

4. VRÁSKY KOLEM ÚST

Jsou známé jako marionetové vrásky a táhnou se od ústních koutků na bradu. Často způsobují nabubřelý a smutný výraz. Někdy dokonce obličej vypadá, že je až jakoby oteklý. Vznikají kontrakcí mimických svalů při úsměvu a jsou jedním z prvních příznaků stárnutí pleti.

JAK TO ŘEŠIT:
Optimálním řešením jsou výplně vrásek. Těmi je při zákroku možné zvednout ústní koutky, a tím dodat obličeji optimističtější  výraz. Pomoci mohou i tzv. mezonitě. Ty vytvářejí v pokožce kolagenovou síť, která dále vypíná pleť, a to až po dobu 2 let. Cena výplní se pohybuje od 4 000 Kč, aplikace nití od 10 000 Kč. Provádí každá větší dermatologická klinika.

5. POVISLÁ KOLENA

Povolená kůže na kolenou způsobuje, že vaše nohy vypadají z formy. Kůže na kolenou a nad vašimi čéškami může být hrubá a volná, vyboulená či vrásčitá. V důsledku ztráty kolagenu a tuku v této oblasti mají vaše kolena tendenci vypadat starší, jakmile je prohýbáte. Ztráta hmotnosti a poškození sluncem může také značně pozměnit strukturu kůže na vašich kolenou.

JAK TO ŘEŠIT:
K redukci tuků i celulitidy jsou vhodná například ošetření Thermage (radiofrekvence) či Ulthera (ultrazvuk). Výhodou je, že jsou určena jak pro štíhlé osoby, které touží po vypnutí a vyhlazení, tak i pro silnější, které touží po redukci tuků a zeštíhlení. „V případě, že chceme v této oblasti zmenšit obvod a zároveň ji zpevnit, doporučuji duální laserovou lipolýzu, a pokud chceme partie pouze zpevnit, tak určitě použít kvalitní radiofrekvenci,“ říká MUDr. Iveta Hasová z Mediskinu.

tělový makeup6. KŘEČOVÉ ŽÍLY

Silné žilky způsobují, že vaše nohy vypadají starší. Pouze kůže, která je hladká a v dokonalém tónu, je symbolem mládí. Pokud na nohou máte viditelné metličky či větší křečové žíly, a to tmavě modré, zelené nebo fialové barvy, které se táhnou podél stehen, někdy až směrem ke kotníkům, pak vám mohou vaše nohy přidávat na věku, někdy až o deset let. „Křečové žíly na nohou mohou skutečně přidávat věk a také způsobovat nepříjemné bolesti a únavu nohou,“ potvrzuje MUDr. Ota Schütz, primář Žilní kliniky.

JAK TO ŘEŠIT:
Tělový make-up či samoopalovací krém mohou sice pomoci drobné metličky zamaskovat, abyste ale tento problém vyřešili jednou provždy, je potřeba navštívit vhodného odborníka a podstoupit zákrok. „Metličky se nejčastěji odstraňují pomocí sklerotizace a laserem, zatímco rozsáhlé zanedbané a velké křečové žíly je třeba řešit operací na základě cévně chirurgických pravidel,“ dodává MUDr. Ota Schütz.
Od 17 000 Kč za operaci, Žilní klinika, Lublaňská 24, Praha 2, www.zilniklinika.cz

Jednoduše aplikovatelný make-up Cover Leg Charming4ever umožňuje zakrytí křečových žil, strií, tetování, jizev, mateřských znamének a popálenin. Seženete za 1 870 Kč na www.charming4ever.cz.

Související články