Zaujalo nás - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Zaujalo nás

Zaujalo nás

autor: Redakce

Úplně nový web s rakouskými přírodními doplňky stravy najdete na adrese www.biogena-med.cz. Kapsle Biogena jsou na bázi ortomolekulární medicíny, jde tedy o nanejvýš přirozený způsob dodávky minerálů a vitamínů do těla.

Bust Fix

V Británii se koncem loňského roku ženy zbláznily do séra Bust Fix. O produktu, který údajně zvětší poprsí o jednu velikost a mohl by být alternativou plastické chirurgie, psal i Daily Mail. Objednali jsme a zjistili, že pravda je někde uprostřed: Sérum stimuluje produkci tukových buněk a k určitému vylepšení tvaru a objemu skutečně dochází. Kdo by čekal, že bude muset kupovat větší spodní prádlo, bude zklamán. Ale při ceně 16.25 liber (www.nipandfab.com) je účinek příjemným překvapením.

Kávu, nebo karo?

Čas od času (a především na začátku nového roku) nás napadne, že pijeme moc kávy. A pokusíme se ji nahradit bezkofeinovou variantou, popřípadě různými obilninovými nápoji. Pak bychom měli vědět, že ty zas tak zdravé, jak jejich obaly tvrdí, nejsou. Jsou totiž instantní. „I když vezmete recepturu, která je přírodní, přeměnou na instantní nápoj se zdravotní přínos pro tělo rapidně snižuje,“ říká Kateřina Boesenberg z kliniky Nature Care. Instantní nápoje ničí přirozenou mikroflóru, zvyšují propustnost střev a způsobují zažívací potíže. Dlouhodobě je pak propustnost střev spojena s různými zdravotními problémy, jako jsou např. autoimunitní onemocnění, astma, revmatoidní artritida, chronický únavový syndrom, Crohnova nemoc a další.

S placentou, ale…

Při přípravě článku o účincích placenty jsme si pochopitelně vzpomněli na stálici českých lékáren, vyhledávanou především v zimě: Jelení lůj s placentou. Jak nám ale sdělila Jana Járová z chemického výrobního družstva Detecha, kde se kosmetika Regina vyrábí, zvířecí placentu už do produktu nepřidávají. Prý na základě požadavků zákazníků. „I když hojivost byla vyšší,“ přiznává Járová, že nahrazení placentárního výtažku rostlinnými tuky mělo vliv na kvalitu. Jedinou složkou, pocházející ze zvířat, kterou v Jelením loji s placentou najdete, je nyní jen minimální množství hovězího tuku. Placenta nikde, ale název zůstal.

Sérum plné vitamínu

S koncem zimy je třeba dát si pozor a včas zařadit do osobního kosmetického arzenálu krémy s vyšším ochranným filtrem. Kromě toho je vhodné jednou za tři dny na noc aplikovat sérum s vitamínem C. Jeho maximální možná koncentrace, 22 %, je díky komplexu kyseliny L-askorbové a askorbyl glykosidu v Nano C Premium. Sérum má přímý bělicí účinek na pigmentové skvrny, zvyšuje novotvorbu kožních buněk a stimuluje tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové. Cena 1550 Kč
za 8 ml, www.isispharma.cz.

Spánková reforma

Jedním z objevů našich koupelen posledních týdnů se stalo Murad Sleep Reform Serum. Během spánku urychluje a pomáhá maximálně využít proces regenerace pokožky. Topický melatonin podporuje odpočinek pleti tak, aby byla ráno co „nejčerstvější“, komplex vitamínu C, kyseliny gama-aminomáselné a methylsulfonylmethanu stimuluje produkci kolagenu, působí protizánětlivě a přispívá k relaxaci. Doporučená cena 97 USD. K nákupu lze využít např. www.beautybridge.com.

Související články