Když má vaše pleť žízeň - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Když má vaše pleť žízeň

Když má vaše pleť žízeň

autor: Redakce

Lidské tělo sestává ze 70 procent z vody. A celá pětina veškeré vody v organismu se nachází v kůži. Zvláště na konci letního období je třeba prozkoumat a napravit škody, které napáchalo nejen sluneční záření.

 

metoda 1
Mezoterapie

Pomocí drobných vpichů mikrojehlami jsou do střední vrstvy kůže (cca 4 mm pod povrchem) aplikovány speciální roztoky nezesíťované kyse­liny hyaluronové, které dokážou navrátit pleti přirozenou hydrataci. Využívá se nejen pro obličej, krk a dekolt, ale i hřbety rukou, které v létě rovněž velmi utrpěly. „Hydratace nastane okamžitě, protože nesíťovaná kyselina hyaluronová v preparátech jako Hydrate, Princess Riche nebo Mesolis váže tisíckrát více vody, než je její objem,“ říká MUDr. Miroslava Pelechová. Ošetření trvá zhruba půl hodiny a efekt vydrží až 6 měsíců.
Kde:
Ústav lékařské kosmetiky, Vyšehradská 49, Praha 2, www.ulk.cz
Cena:
Od 4600 Kč (materiál Juvéderm Hydrate)

metoda 2
Dermarollery

Piercing-rollerová terapie pracuje na podobném principu jako klasická mezoterapie, místo mikroinjekcí ale využívá dermaválečky s mikrojehličkami. Tyto produkty se prodávají i k domácímu použití, v případě potřeby radikálnější hydratace ovšem doporučujeme svěřit se do rukou dermatologa. Ten má k dispozici rollery s delšími mikrojehličkami, které se laikům do ruky běžně nedostanou. Dermaroller jím vedený dokáže vpravit hydrofilní látky speciálních sér hlouběji a účinněji.
Kde:
Laser Plastic, Platnéřská 11, Praha 1, www.laserplastic.cz
Cena:
Od 2500 Kč (dle rozsahu a typu séra)

metoda 3
Hydrobalance kyselinou hyaluronovou

Rejuvenace se zvýšenou hydratací kůže, prováděná povrchově atraumatickými kanylami. Malé partikule speciální kyseliny hyaluronové navážou vodu a doplní hydrataci. Pro přesušenou kůži, jejíž majitel(ka) nechce objemové výplně, jde o ideální volbu.
Kde:
MUDr. Věra Terzijská, Vítězné nám. 10, Praha 6, www.terzijska.cz
Cena:
6000–8000 Kč / 1 amp., celý obličej stojí cca 12 000 Kč

“Hydratace epidermis je jedním z nejvýznamnějších faktorů v rezistenci kůže” zdůrazňuje primářka Ústavu lékařské kosmetiky, MUDr. Miroslava Pelechová. Seznamte se  několika metodami hydratace pleti a vyberte si tu pravou pro vás.

Výživa zevnitř

Pro hydrataci pleti jsou skvělé i nutrikosmetické kapsle obsahující kyselinu hyaluronovou. „A k tomu omega 3, který také vnitřně hydratuje pokožku,“ doporučuje naturopatka Kateřina Boesenberg BHSc. z kliniky Nature Care.

Náš tip
1. Omega 3, Nefdesanté, 90 tablet, 109 Kč, www.lekarna.cz
2. Skin Essence, Neobotanics, 60 kapslí, 1199 Kč, www.neobotanics.cz
3. Viscoderm Pearls, IBSA, 30 kapslí, 342 Kč, www.viscoderm.cz
Uvedené produkty jsou doplňky stravy.

metoda 4
Beautytek Light

Profesionální ošetření, které kombinuje aplikaci derivátů kyseliny hyaluronové a laserový paprsek. Přípravek Pure Hyaluron prostupuje do dermis a působením laserového paprsku je provedena jeho aktivace, čímž dojde k obnově hydratace. Ošetření obličeje, krku a dekoltu včetně přípravného ultrazvukového peelingu trvá 50 minut.
Kde:
Ústav lékařské kosmetiky, Vyšehradská 49, Praha 2, www.ulk.cz
Cena:
2100 Kč

metoda 5
Laserová hydratační maska

Jde o speciální gel s obsahem účinných komponentů, jenž v kombinaci s biostimulačním laserem nebo přístrojem Omnilux působí na pleť. Velmi blahodárný hydratační účinek má aplikace této masky zejména nyní, po letním období. Pro nejlepší efekt doporučujeme absolvovat dvoutýdenní kúru 2–3x ročně (i před létem a během něj).
Kde:
Laser Plastic, Platnéřská 11, Praha 1, www.laserplastic.cz
Cena:
900 Kč (1 ošetření)

metoda 6
Chem. peeling

Chemický peeling je aplikace exfoliačního roztoku na tvář a krk, popřípadě i dekolt. Cílem je zlepšit strukturu pleti kontrolovaným odstraněním (postupným sloupnutím) povrchové vrstvy pokožky. To stimuluje buněčný metabolismus a pleť se tak stává vyhlazenou, čistou a zářivou. Doporučujeme například chemický peeling Glykopeel z laboratoří Filorga Paris, který obsahuje mj. hydratující koktejl glycerinu, glycinu, urey a niacinamidu.
Kde:
Medical Beauty, nám. Generála Píky 27, Plzeň, www.klinikaestetiky.cz
Cena:
1900 Kč (program Intenzivní hydratace, zahrnující vedle Glykopeelu 20 % i kolagenovou masku a Cryolift)

Náš tip
1. Hydr8 B5, Medik8, 30 ml, 920 Kč, www.medaprex.cz
2. Hydraphase Intense Serum, La Roche-Posay, 30 ml, 620 Kč, v lékárnách
3. Hydra-Shock Mask, Rexaline, 75 ml, 1190 Kč, exkluzivně v síti Sephora
4. Hydra-Moist Face Mask, Natinuel, 30 ml, 320 Kč, www.natinuel.cz
5. Aquapulpe Intense Moisturizing Elixir, Galénic Paris, 30 ml, 18,80 EUR, www.parapharmadirect.com
6. Hydro Balance Fluid, Dermaheal, 50 g, 1280 Kč, www.medaprex.cz
7. Hidraderm Hyal, SesDerma, 50 ml, cena nebyla v době uzávěrky ještě známa, www.epilla.cz

Hydratační dermokosmetika

Topické přípravky nedodávají pleti vodu jako takovou. Pracují s emolencii (posilují ochrannou bariéru pleti a umožňují lepší zadržování vlhkosti – např. bambucké máslo, lanolin, vazelína, minerální a rostlinné oleje) a zvlhčovači (transportují vlhkost ze vzduchu do kůže – kys. hyaluronová, glycerin, panthenol, urea apod.). My jsme ale našli několik takových produktů, po jejichž použití nabydete dojmu, že vaši pleť někdo zevnitř snad musel svlažit tropickým deštíkem.

Závislá pleť?

Může to znít zvláštně, ale pleť se zřejmě může stát na hydratačním přípravku závislou. A vy o tom ani nemusíte vědět. Někteří odborníci se totiž domnívají, že tyto produkty vytvářejí bludný kruh falešné hydratace. „Když si kožní buňky myslí, že povrch pleti je dostatečně zvlhčený, přirozený přísun vody k buňkám na povrchu ustane,“ tvrdí Zein E. Obagi, známý dermatolog z Beverly Hills. Pravidelné používání hydratačního krému podle něj může vést k buněčné neaktivitě, která povede k suché, citlivé a povadlé pleti. Toto je prý důvod, proč mají někteří lidé sklony k tomu, aplikovat si stále silnější a silnější vrstvu krému – jejich pleť si na něm vypěstovala závislost. Co s tím? Je třeba zkontrolovat složení krémů a přestat obtěžovat póry pleti vosky a rostlinnými oleji. Pleť se postupně sama vyrovná.

A co vlasy?

Vlasy dostaly na slunci zabrat stejně jako pleť, proto si zaslouží i odpovídající pozornost v koupelně. Dopřejte jim kvalitní hydratační a regenerační přípravky.

Anketa

Které metody doplnění hydratace pleti jsou podle vás nejúčinnější?

MUDr. Marta Moidlová
„Klasická mezoterapie, kdy je jemnou jehličkou přímo do nitra pokožky aplikován roztok s hydratačními účinky – např. Jalupro. Nebo piercing-rollerová terapie, při které se používá váleček s titanovými jehličkami, pomocí nichž se do kůže transportují hydratační séra, např. Hydr8 B5.“

MUDr. Monika Kavková
„Pleti obzvláště vystresované
slunečními paprsky dodá optimální množství hydratace podkožní aplikace nezasíťované kyseliny hyaluronové obohacené o různé podpůrné látky – Restylane Vital, Mesolis.“

MUDr. Miroslava Pelechová
„V mých očích je nejefektivnější kombinace mikrojehličkové frakční radiofrekvence a preparátů na bázi kyseliny hyaluronové, tedy mezoterapie. Radiofrekvence kůži zahustí, vypne a jehličky současně krátkodobě otevřou vstupy do kůže (200 μm, tj. průměr vlasu). Hydratační preparáty, například Dermaheal HR, těmito vpichy perfektně prostoupí do kůže.“

MUDr. Věra Terzijská
„Nejlepší je hydratace pomocí zasíťované kyseliny hyaluronové kanylami – jde o takzvaný hydrobalance neboli skin booster. Popřípadě mezoterapie pomocí nezasíťované kyseliny hyaluronové.“

Náš tip
1. Maple Wash, Philip Martin‘s, šampon určený pro suché, nepoddajné nebo chemicky ošetřované vlasy.Hydratuje do hloubky a obnovuje pružnost. 100 ml, 330 Kč, www.philipmartins.cz
2. Intensive Treatment, Nioxin, hluboce hydratující maska, která obnovuje pružnost vlasů. Působí 3 až 5 minut, poté se opláchne. 150 ml, 560 Kč, www.systemnioxin.cz

Související články