Patenty mládí a krásy: healthandbeauty.cz - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Patenty mládí a krásy: healthandbeauty.cz

Patenty mládí a krásy: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
snow algae extract dr. grandel

PATENTY MLÁDÍ A KRÁSY

Aktivovat v pleti gen krásy nebo skutečně zpomalit stárnutí? To vše už je dnes možné! A to díky komplexům látek, které si nechaly patentovat známé kosmetické firmy. Představujeme vám ty opravdu revoluční.

snow algae extract dr. grandel1. SNOW ALGAE EXTRACT – značka Dr. Grandel

Sněžná řasa

Roste v Alpách a polárních oblastech, kde je vystavena extrémně nízkým teplotám, nadměrnému UV záření a malému množství živin. Její zelená barva se v aktivní fázi mění na červenou, a chrání se tak před zmrznutím a spálením. Pro kosmetické účely je pěstována v laboratorních podmínkách a biotechnologicky je převedena do „ochranného režimu“, ve kterém produkuje svůj aktivní koktejl pro omlazení.

Kosmetika BEAUTYGEN obnovuje a opravuje buněčnou DNA, chrání kolagenová vlákna, zvyšuje elasticitu pokožky 
a působí jako fontána mládí pro pleť. Sněžná řasa zvyšuje aktivitu kožních buněk a snižuje poškození kůže způsobené 
UV zářením.  

CENA: 1 199 Kč,
 www.grandel.cz

Před více než 10 lety objevili japonští vědci v DNA gen, který hraje důležitou roli při obnově buněk a jehož regenerační schopnost se se zvyšujícím věkem výrazně snižuje. Německým vědcům se podařilo v pleti tento gen krásy aktivovat díky extraktu ze sněžné řasy, a ochránit tak buněčnou DNA. jeho vyvolání dokáže zabránit předčasnému stárnutí.

Studie

V testech in vitro bylo prokázáno, že mladá a zdravá pokožka se vlivem stárnutí a každodenní zátěže zhorší o více než 50 %. Díky používání výtažku ze sněžných řas a následné aktivaci beautygenu se kolagenní vlákna zregenerují a pleť dosáhne mladistvého a zářivého vzhledu. Nastane tedy téměř 30% zlepšení původního stavu pleti, což znamená 80 % z původního zdravého a mladého 100% vzhledu.

Po dobu tří týdnů bylo testováno dvacet dobrovolníků, kterým byl nanášen krém s 3 % sněžných řas na půlku obličeje. Na druhou polovinu byl nanášen krém s placebem. Celý druhý týden dobrovolníci strávili v alpském klimatu. Ve srovnání s počátečními podmínkami se na polovině léčené placebem zhoršily pigmentové skvrny a oční vrásky, na části obličeje, která byla ošetřována krémem s extraktem ze sněžných řas nastalo zlepšení v takové míře, že ani na počátku studia nebyla pokožka v takovém stavu.

Kosmetika BEAUTYGEN obnovuje a opravuje buněčnou DNA, chrání kolagenová vlákna, zvyšuje elasticitu pokožky 
a působí jako fontána mládí pro pleť. Sněžná řasa zvyšuje aktivitu kožních buněk a snižuje poškození kůže způsobené 
UV zářením.  

itd systém 3lab2. ITD SYSTÉM – značka 3Lab

3LAB uvedla v listopadu 2012 na kosmetický trh první krém – Super Cream, který využívá převratnou inteligentní technologii ITD k odvrácení stop stárnutí pleti. Jde o patent, který vychází z nejnovějšího výzkumu léčby rakoviny.

CENA: 18 000 Kč, v parfumeriích FAnn

Studie

Testování technologie ITD a X50 prokázalo výrazné zvýšení produkce kolagenu až dvakrát a elastinu až devětkrát. Testování proběhlo v medicínském výzkumném centru v Barceloně.

Technologie ITD

Jde o systém, který dopravuje zapouzdřené peptidy (zapouzdřenou kyselinu panthotenovou a heptapeptid-Cu) přímo k poškozeným buňkám (fibroblastům), které je potřebují pro svoji obnovu, a zajistí výrazné zvýšení produkce elastinu a kolagenu. Spolu s patentem X50, který dokáže odemknout poškozenou či oslabenou kožní buňku, představuje jeden z nejlepších cílených transportních systémů 
s vestavěnou navigací.

 

cellular exclusive complex la prairie3.  CELLULAR EXCLUSIVE COMPLEX – značka La Prairie

Slavný švýcarský lékař Paul Niehans zasvětil celý svůj život výzkumu živých buněk a jejich účinků na lidský organismus. Na své klinice dokázal, že terapie „živých buněk“ může zpomalit proces stárnutí těla, a může tak zlehčovat některé zdravotní problémy spojené se stárnutím. Na základě jeho výzkumů byl v laboratořích La Prairie vyvinut i Exkluzivní buněčný komplex.

Cellular Exclusive Complex

Je považován za mocnou „tajnou zbraň“ proti stárnutí pokožky, s výtažky z přesličky, žen-šenu a glykoproteiny. K jeho vytvoření slouží výhradně biotechnologické zdroje, díky nimž dokáže významně stimulovat přirozený proces obnovy pleťových buněk, zvyšuje okysličení a podporuje vlastní obranný mechanismus pleti. Navíc hydratuje a doplňuje energii pomocí přísunu živin nezbytných k zajištění optimálního fungování pleti.

CENA: 6 090 Kč, www.fann.cz

Studie

Profesor Paul Niehans dal vzniknout buněčné terapii v dubnu roku 1931, kdy ho poprosil o pomoc jeden z jeho kolegů, jenž měl poškozenou štítnou žlázu. Niehans se už dříve zabýval transplantací žláz. Zjistil, že buňky ze žláz čerstvě poražených zvířat, přenesené do nemocných lidských orgánů, mají povzbudivý léčebný účinek. Když pak jeho kolega trpěl křečemi a jeho stav byl takřka beznadějný, Niehans neměl čas, aby mu operoval štítnou žlázu chirurgicky, a aplikoval mu příštítné buňky dříve získané z telete. Úspěch této terapie vedl k postupnému proslavení této metody. Později ji aplikoval i na dalších orgánech lidského těla.

 

cellular water esthederm4. CELLULAR WATER – značka Esthederm

Voda hraje v životě řadu důležitých rolí. Mimo jiné rozpouští řadu pro život nezbytných látek, čímž umožňuje vstřebávání živin, iontů i ve vodě rozpustných vitaminů, umožňuje vylučování zplodin látkové výměny a škodlivých látek tvorbou moče v ledvinách a je základní složkou cirkulujících tekutin – krve a lymfy.

Cellular Water

Buněčnou (celulární) vodu vytvořili v roce 1999 výzkumníci v laboratořích Esthederm. Jde o repliku vody, která má unikátní složení, jež bylo vytvořeno výhradně z komponentů identických s těmi, ve kterých žijí kožní buňky. Její hlavní úlohou je dodat pleti energii. Díky svému složení přináší pokožce svěžest, projasnění a vitalitu.

CENA: 1 460 Kč, www.esthederm.cz

Studie

V minerální ani v demineralizované vodě nedokáže žádná buňka přežít. Cílem výzkumu vědců v laboratořích Esthederm proto bylo nalézt tekutinu, ve které kožní buňka přežije. Tak vznikla celulární voda. V této jediné vodě dokážou buňky přežít až 8 hodin.

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články