Krém značka lékař: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Krém značka lékař: healthandbeauty.cz

Krém značka lékař: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
krem Dr Dennis Gross

Krém značka lékař

Krém z lékárny bude jistě účinnější než krém z parfumerie, napovídá podvědomí většině z nás. Ale úplně nejlepší bude nejspíš krém, který namíchal a svým jménem zaštítil lékař – dermatolog či plastický chirurg.

Dermokosmetické značky s příjmeními odborníků na svých graficky strohých krabičkách zažívají boom.

V Americe například překonávají rekordy v tržbách kosmetické přípravky dermatologa Nicholase Perriconeho. U nás je už nějaký pátek k dostání Dr. Brandt, Dr. Kitzinger a od loňska nově také značka české provenience Dr. Entner. Ale má smysl si takový produkt kupovat, když stojí sám o sobě, bez odborné konzultace a vyšetření u jeho autora?

Nejsou písmenka Dr. či MD na obalu jen dalším z mnoha účinných marketingových tahů? Zdá se, že nejsou. Tyto značky totiž obvykle používají vyšší koncentraci účinných složek, než je zvykem u běžné kosmetické produkce.

krem Dr Dennis Gross

Dr. Jules Nabet např. do svých přípravků umisťuje významné množství fytohormonů. Dr. Brandt zas ve svém nočním séru nabízí 2 % retinolu, což nebývá obvyklé, Dr. Entner účinně kombinuje kyselinu hyaluronovou se skvalenem.

Dr. Dennis Gross – VÝBORNĚ STAHUJE PÓRY

Stále praktikující dermatolog Dennis Gross působí v New Yorku a publikoval mnoho vědeckých prací o rakovině kůže. Ve své kosmeceutice využívá průlomové látky a nosiče, díky kterým je možné i doma dosáhnout podobného efektu jako ošetřením v ordinaci. „Není možné navštěvovat každý den dermatologa,“ říká Gross. „Ale je možné používat

doma tytéž formule jako on.“ Doktor Gross je považován za vůbec prvního, kdo vyvinul dvoufázový chemický peeling, jenž je účinný, ale dostatečně bezpečný pro domácí použití.
Náš tip: Extra Strength Alpha Beta Peel, 30 aplikací, 85 $, www.alphabetaskincare.com

 

krem PerriconeMD

Perricone MD – OKAMŽITĚ PROZÁŘÍ PLEŤ

Dermatolog Nicholas Perricone byl tak nadaný, že studium medicíny zvládl za tři roky a s vyznamenáním. Po letech výzkumu přišel na to, že skrytou příčinou vrásek mohou být záněty buněk. Zánětlivé procesy se podle Perriconeovy teorie neomezují na zarudnutí viditelná pouhým okem, ale zahrnuje do nich i mikroskopická podráždění v buňkách, vedoucí k jejich zániku. Věří, že právě takové záněty jsou odpovědné za problémy pleti, jako např. vrásky či ztrátu pevnosti. Doktor Perricone bojuje proti stárnutí dietou, svými vlastními doplňky stravy a také kosmeceutikou, jíž vyvinul. Těmito prostředky zastavuje buněčné záněty, což zpomalí stárnutí pleti, a navíc i opraví již existující poškození. Neustálý výzkum a přelomové produkty, to je značka Perricone MD. A její zakladatel bývá častým hostem v americké televizi. Má i vlastní blog: www.dailyperricone.com, prostřednictvím kterého se mohou jeho příznivci např. přihlásit do testování nových produktů.
Náš tip: Chia Serum, Perricone MD, 30 ml, 75 $, www.perriconemd.com

 

krem Dr Kitzinger

Dr. Kitzinger – CHRÁNÍ DNA BUNĚK

Hugo Benito Kitzinger zužitkoval své poznatky, které získal coby specialista na popáleninovou medicínu mj. na Lékařské univerzitě ve Vídni. Zkoumal procesy samoobnovy kožních buněk po popáleninách. Ze skutečnosti, že díky současným metodám lze obnovit pokožku i po velmi těžkých popáleninách, může těžit prostřednictvím dermokosmetiky i nepoškozená pleť. Dr. Kitzinger si pro svou péči zvolil systémový základ pěstování kožních buněk z popáleninové medicíny a spojil ho s nejnovějšími poznatky biomimetického výzkumu. Biomimetické aktivní látky přebírají funkci kožních buněk, nahrazují chybějící substanci a vyrovnávají poruchy. Každý produkt byl vyvinut podle receptury Dr. Kitzingera a díky hygienickému balení vystačí jen s minimem konzervačních látek.
Náš tip: Daily Repair, Dr. Kitzinger, 30 ml, 1450 Kč, v síti Marionnaud

krem Dr Jart

 

Dr. Jart+ – ZKLIDŇUJE NAMÁHANOU PLEŤ

Značka Dr. Jart+ byla založena před osmi lety korejským dermatologem Dr. Sung-Jae Jungem. Takže žádný Jart. Název je tvořen prvním písmenem zakladatelova příjmení a anglickým výrazem pro umění: art. Znaménko plus pak značí kombinaci tří principů, které vystihují značku (Science + Beauty + Trust). Tato dermokosmetika v

sobě snoubí lékařský vklad svého zakladatele a týmu 21 špičkových dermatologů, kteří vytvářejí rejuvenační péči založenou na výsledcích převratných vědeckých studií. Každá nová formule je testována na všech typech pleti včetně té hypersenzitivní.

krem Dr Brandt

Náš tip: V7 3-Step Program, Dr. Jart, 30 + 50 + 30 ml, 224 $, www.drjartstore.com

 

Dr. Brandt – ZLEPŠUJE TEXTURU PLETI

Snad nejslavnějším lékařem s vlastní dermatokosmetickou značkou je Fredric Brandt. Původně se specializoval na výzkum a léčbu leukémie. Zvláštní pozornost věnoval především přírodním látkám, které mají schopnost bojovat proti růstu rakovinných buněk. Zelený čaj, vitaminy A a C se následně staly základem pro jeho vlastní produkty péče o pleť. Dnes Fredric Brandt sám sebe prý nepovažuje jen za lékaře, ale také za umělce, který rozličnými neinvazivními procedurami pomáhá svým pacientům „vysochat“ mladší vzhled, po kterém prahnou.

krem Dr Entnerl

Náš tip: Glow Overnight Resurfacing Serum, Dr. Brandt, 50 g, 2590 Kč, v síti parfumerií Sephora

 

Dr. Entner – SNIŽUJE SUCHOST PLETI

Český reprezentant této sféry, plastický chirurg MUDr. Michael Entner, představil svou péči o pleť teprve nedávno. Zaměřil se na populární kyselinu hyaluronovou a jejích speciálních vlastností využil v ucelené kosmetické řadě. Tu vyvinul ve spolupráci s americkými kosmetickými laboratořemi. Preparáty, původně používané výhradně v dermatologii, plastické chirurgii a profesionálních zdravotnických centrech, pomáhají při akné, dermatitidách, pleti poškozené UV zářením a urychlují hojení po estetických zákrocích na obličeji.
Náš tip: Hyaluronic sérum se skvalenem, Dr. Entner, 30 ml, 2552 Kč, v kosmetickém salonu Dr. Entner a na www.drentner.cz

 

krem Dr LeWinnDr. LeWinn – ÚČINNĚ REDUKUJE VRÁSKY, DODÁVÁ OBJEM RTŮM

Světově uznávaný plastický chirurg Laurence LeWinn si v USA vybudoval pověst experta na zlepšení vzhledu pleti, kterého vyhledávaly mnohé celebrity. Jako odpověď na jejich zájem vyvinul řadu péče o pleť s retinyl palmitátem, účinně působící proti příznakům stárnutí. Aby byly produkty co nejdokonalejší, rozhodl se jejich testování z Ameriky přesunout do nejtvrdšího klimatu na Zemi, do Austrálie. Bylo to správné rozhodnutí – dermokosmetika Dr. LeWinn je dodnes jednou z nejkvalitnějších australských značek. V jejích laboratořích navíc stále pečují o to, aby obsahovala nejpokročilejší technologie a nejúčinnější látky. Známkou výborné pověsti je i vznik řady Dr. LeWinn by Kinerase. Ta je spojením LeWinnova odkazu, jemuž důvěřují davy žen, s účinným antioxidantem kinetin, na kterém postavil dermokosmetiku Kinerase farmaceutický kolos Valeant.
Náš tip: Lip Resculpt 3-D Lip Balm, Dr. LeWinn by Kinerase, 10 g, 16,99 $, www.walgreens.com
Line Smoothing Complex S8 Super Hydrator, Dr. LeWinn‘s Private Formula, 30 ml, 64,95 $, www.pharmacyonline.com.au

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články