Krásná díky placentě - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Krásná díky placentě

Krásná díky placentě

autor: Redakce
placenta v kosmetice

KRÁSNÁ DÍKY PLACENTĚ

Už dávno neplatí, že s placentou se můžete setkat pouze u porodu. V posledních letech se objevilo hned několik kosmetických firem, které ji v různých podobách zařadily do svých krémů. Proč si takový produkt pořídit?

placenta v kosmeticePlacenta obsahuje

Kombinaci proteinů, aminokyselin, peptidů, polysacharidů, růstových faktorů (např. EGF, TGF, NGF), hormonů (např. předního laloku hypofýzy), vitaminů, minerálů, enzymů, esterů mastných kyselin, lipidů apod.

Může být placenta v produktech nebezpečná?

Placenta využívaná v kosmetice je zpracovávána tak, aby neobsahovala škodlivé patogenní bakterie a viry. Je důležité ji zpracovávat ve správnou dobu, aby se zabránilo problémům s přesunem hormonů a aby bylo možné využít maximum aktivních látek, které obsahuje.

Účinky na pleť

 • Vyživuje a regeneruje kožní buňky
 • Stimuluje růst buněk
 • Redukuje vrásky
 • Udržuje vlhkost v pleti
 • Zabraňuje poškození slunečním zářením
 • Potlačuje vznik akné a zarudnutí
 • Reguluje metabolické procesy v kůži
 • Reguluje spotřebu kyslíku v epiteliálních buňkách
 • Působí proti volným radikálům
 • Revitalizuje a čistí epidermis
 • Zabraňuje vzniku stařeckých skvrn

Placenta v kosmetice

Zvířecí – Nejčastěji se můžeme setkat s placentou ovčí, která je v mnohém podobná té lidské. Méně často se využívají výtažky z králičí, hovězí, vepřové či koňské placenty.

Rostlinná – Jde o část plodolistu (semeníku), která vyživuje plod při růstu. Podobně jako živočišná placenta obsahuje významné aminokyseliny, peptidy a vitaminy.

Lidská – V ČR by se v produktech neměla objevovat. V sérech, doplňcích stravy či injekčních roztocích ji můžete sehnat např. v Japonsku či ve Švýcarsku.

dsd placental violet shampooDSD Placental Violet Shampoo

Obsahuje placentární protein z kravské placenty a vitaminy, které obohacují barvu vlasů. Neutralizuje žlutou barvu u blond a šedivých vlasů, udržuje a osvěžuje matné, popelavé vlasy. Navrací jim lesk.

Použití:  Naneste šampon na mokré vlasy, vzpěňte a ihned opláchněte. Nenechávejte na vlasech déle než 5 minut, vlasy by mohly dostat fialový nebo šedý odstín.

1 000 Kč / 500 ml

www.intermedexp.com

ultrafiltrát revivaUltrafiltrát Revitastem Reviva

Doplněk stravy vyrobený metodou ultrafiltrace. Ve formě roztoku obsahuje placentární hydrolyzované enzymy a peptidy, dále polyfenoly a další aktivní složky z houby housenice čínské, z listu čajovníku čínského a květů růže damašské. Ovlivňuje regeneraci kůže a tkání.

Použití: 1 ampule denně. Po 2 až 3 měsících pauza 2 měsíce. Malá velikost částic umožňuje maximální vstřebání látek.

2 000 Kč / bal. 30 ampulek

www.revitastem.cz

revitastem sensitive gelRevitastem Sensitive Gel

Biostimulační a regenerační sérum s obsahem placentárních enzymů, polyfenolů ze dvou druhů čajovníku čínského, pozitivně působí na kolagenovou síť v podkoží a regeneraci kožních buněk. Využívá přirozených samoozdravných procesů pokožky.

Použití: Na noc naneste jemnou vrstvu gelu, nechte uschnout. 15 minut poté eventuelně aplikujte arganový nebo jiný olej.

980 Kč / 15 ml, 2 900 Kč / 50 ml

www.eshop.auraclinic.cz

Biologique Recherche – Serum Placentabiologique recherche serum placenta

Pro regeneraci a redukci tmavých skvrn a jizev po akné můžete využít toto sérum s obsahem proteinů z vepřové placenty. Výrazně zlepšuje kvalitu pokožky po exfoliacích, dermabrazi apod. a odstraňuje otoky pod očima. Urychluje vnitrobuněčný metabolismus.

Použití: Ráno a večer naneste několik kapek před použitím krému. Vhodné pro všechny typy pleti.

1 530 Kč / 30 ml

V salonech BR, www.biologique-recherche.cz

mizon placenta ampoule kremMizon – Placenta Ampoule Krém

Tento pleťový krém s vysokým obsahem (až 1 500 mg) vepřové placenty posiluje kožní imunitní systém a chrání před vnějšími škodlivými vlivy. Účinně bojuje proti vráskám a výborně tónuje. Má schopnost potlačovat zánětlivé procesy.

Použití: Naneste ho na čistou suchou pokožku, jemně rozetřete, dokud se nevstřebá. Vhodný pro mastnější pleť se sklonem k vyrážkám. Používejte 2x denně.

699 Kč / 50 ml

www.mizon.cz

placentor vegetal anti-ageing creamPlacentor Vegetal – Anti-ageing cream

Předchází a účinně zabraňuje tvorbě prvních viditelných vrásek na obličeji a krku. Rostlinná placenta podporuje buněčnou regeneraci a okamžitě a dlouhodobě hydratuje. Studie na 21 dobrovolnících prokázala redukci jemných vrásek až o 86 % a hydrataci až 95 %.*

Použití: Aplikujte ráno a večer na obličej a krk. Lze použít i na velmi citlivou pleť. Výborná kožní tolerance testovaná dermatology.

715 Kč / 50 ml

www.placentor.cz
*Studie Dermscan, 2012

3 otázky  pro… MUDr. Peter Hajduk, vedoucí lékař AURA Medical Clinic

Jak se pozná kvalitní kosmetický produkt či doplněk stravy z placenty? Co by měl obsahovat?
„Pozná se velmi těžko. Měl by určitě obsahovat tzv. placentární enzymy neboli peptidy a měl by být vyrobený v tzv. nanoúrovni, velikost částic by tedy měla být v řádech desítek nanometrů. Pak je teprve zajištěn správný průnik
do všech tkání.“

Lze u nás koupit produkty s výtažky z lidské placenty? Nebo je to zakázané?
„Tyto produkty u nás získat lze. Několik renomovaných firem je nabízí, pouze nepíšou přímo, že je to z lidské placenty. Jestli jsou kvalitní, to bohužel nevím, žádný z nich jsem nezkoušel. Nevím o žádném přímém zákazu, že by se placenta využívat nesměla. Např. v Japonsku se tyto nanoprodukty dají sehnat běžně.“

Je pravda, že nejdůležitější vlastností placentárních krémů je omlazující efekt?
„Ano, to je pravda. Placenta jako orgán zajišťuje růst, ale hlavně výživu a také regeneraci, takže i produkty, které obsahují placentární enzymy a peptidy, by měly podporovat to samé.“

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články