Krásnější pokožka pomocí enzymů - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Krásnější pokožka pomocí enzymů

Krásnější pokožka pomocí enzymů

autor: Redakce

O bohatě vyživenou a hladkou pleť se stará systém enzymů, kterými naše tělo přirozeně disponuje. Enzymy jsou přítomné v každé buňce, orgánu či tkáni a odpovídají za formování buněčných struktur i celkovou regeneraci kůže. Někdy ovšem svou funkci pozastaví a v takovém případě je důležité obnovit jejich aktivitu.

Enzymoterapie Danné

Obnovit přirozený stav pokožky, udržet ho a maximálně prodloužit dosažený výsledek je možné pomocí enzymů, aminokyselin, rostlinných extraktů a vitaminů, které se účastní biochemických reakcí v pokožce a nepoškozují při tom normální funkci buněk.

Příkladem takového působení jsou procedury s použitím produktů kosmetické řady Danné Montague-King, které se kombinují s přístrojovou technikou mikrokrystalické dermabraze. Jde o velmi šetrnou techniku, která poskytuje účinný peeling.

V proceduře se využívají enzymatické masky, které pracují na všech úrovních – pokožka, krevní kapiláry, mimické svaly –, proto enzymoterapie Danné nastoluje správnou látkovou výměnu, působí silně detoxikačně, stimuluje fibroblasty, zpevňuje obličejové svalstvo a obnovuje krevní a lymfatickou cirkulaci.

Využití

Lifting
Hydratace
Výživa pokožky
Vyhlazení povrchu pokožky
Odstranění otoků
Odstranění problémů mastné, zánětlivé a citlivé kůže
Vyhlazení jizviček po akné a drobných i hlubších vrásek
Účinně působí na pigmentové skvrny

Průběh ošetření

fáze 01
Přípravná fáze: Doporučuje se mikrodermabraze a aplikace peelingů.
Čištění: Pro odlíčení, očištění a přípravu pokožky k dalšímu působení použijeme mléko Rinsing Milk Plus. Mléko našleháme pomocí vlhkého vějířovitého štětečku a vzniklou hustou pěnu aplikujeme jemnými krouživými pohyby na pokožku. Necháme působit alespoň 30 sekund. Poté opláchneme vodou.

fáze 02
Buď se pokožka ošetří pomocí mikrokrystalické dermabraze, kde se jako abrazivní materiál používají sterilní krystalky korundu dopadající na pokožku pod tlakem, nebo pomocí zásaditého peelingu Alkaline Wash, kdy se nejprve smíchá prášek s aktivátorem Aqua D´Herbs, aby vznikla hustá pasta, která se aplikuje na pokožku, a pomocí aktivátoru nebo vody ve spreji se udržuje ošetřovaná plocha neustále vlhká. Doba působení je cca 4 minuty.

fáze 03
Aplikace koncentrátů: V daném případě použijeme séra s betaglukany (Beta Gel), které zvyšují obranyschopnost organismu, nebo s vitaminem C (Direct Delivery Vitamin C). Přípravky se nanášejí na problémové zóny. Kapku jemně vetřeme do pokožky.

fáze 04
Při enzymoterapii aplikujeme buď tři masky a aktivátor Aqua D’erb s tím, že každou masku smícháme s aktivátorem tak, aby vznikla hustá pasta, a tu naneseme na pokožku obličeje, krku a dekoltu širokými masážními pohyby štětce. Doba působení je 45 minut. Nebo aplikujeme jednu masku s aktivátorem Exoderma Peel Plus. Masku smícháme s aktivátorem tak, aby vznikla krémovitá hmota. Tu naneseme na pokožku obličeje, krku a dekoltu širokými masážními pohyby štětce. Doba působení je opět 45 minut.

fáze 05
Odstranění enzymatických masek: Proces odstranění masek spočívá v aplikaci teplých obkladů a rozpouštění masky pomocí Rinsing Milk.

fáze 06
Hydratace: Po enzymoterapii, peelingu či mikrodermabrazi se doporučuje použít hydratační masku pro velmi suchou pokožku. Nanáší se v silné vrstvě na celý obličej, nechá se působit 20 min. a opláchne se teplou vodou.

fáze 07
Obnovení epidermální bariéry: Nejprve použijeme sprej pro hydrataci a tonizaci pokožky Herb&Mineral Spray Plus, který usnadňuje transdermální průnik ostatních přípravků, a dále aplikujeme anti-stress krém Biogen C Crème Plus, krém pro oční víčka, rty a krk Fine Line Cream, transdermální olejíček pro hloubkovou výživu Seba E a transdermální hydratační krém s UV filtry Transdermal Sunblock SPF 30. Pokožka je krásně vyživená a hydratovaná.

Délka ošetření
90 minut
Opakování
Délka terapie je individuální, doporučuje se 1x týdně.
Cena
1200 Kč za ošetření
Kde 
Dámský svět, Oblouková 1413/3, Děčín, tel.: 734 523 523, www.damskysvet.cz
Centrum terapeutické kosmetologie, Heřmanova 33, Praha 7, tel.: 777 115 656, www.c-t-k.cz
Výhradní dovozce
DMK-S Czech, Londýnská 59, Praha 2, tel.: 775 381 335, email: dmkcz@centrum.cz
Více info na www.dannemking.com

3 otázky pro zakladatele Danné Montague-King

Co je enzym?

Enzymy jsou přírodními biokatalyzátory. Kosmetologové a lékaři dlouho předpokládali, že enzymy se nehodí pro terapii pokožky, protože jsou jejich bílkovinné molekuly příliš velké na to, aby mohly pronikat do pokožky. Pravdou je, že enzymy nejsou bílkovinami, stejně jako žárovka není elektřinou. Enzymy určené k terapii pokožky využívají bílkoviny tvořené v rostlinné buňce k tomu, aby fungovaly jako katalyzátor ke spuštění nebo urychlení specifických chemických reakcí.

Jak enzym pracuje?

Představme si enzym jako vesmírnou stanici. Okolo této stanice se mohou neuspořádaně pohybovat lodě, nekomunikují spolu a ani neplní žádné mise. Každá vesmírná stanice má přístavní port pro specifické tvary určitých lodí. Pokud se dvě lodi připoutají ke svým vlastním portům na jedné stanici, jsou propojené a mohou spolu komunikovat. Začínají se dít věci. Takto pracuje enzym.

Jaké jsou výhody a nevýhody enzymoterapie?

Pravděpodobně nejlepší vlastností enzymatické terapie je to, že nevyužívá žádných změn pH, ani v extrémně kyselé, ani v extrémně zásadité oblasti. Navíc pro tuto terapii téměř chybí kontraindikace. Nevýhodou je obtížné zpracovávání enzymatických produktů během výrobního procesu. Může být finančně i časově náročné. Už proto nejsou takové produkty pro většinu výrobců atraktivní. Já jsem se stal závislým na umění enzymatické terapie, stále se přesvědčuji, že je široce použitelná u všech typů kožních patologií, včetně stárnutí pokožky.

Související články