Biologique Recherche - Serum Pigm 400: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Biologique Recherche – Serum Pigm 400: healthandbeauty.cz

Biologique Recherche – Serum Pigm 400: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
serum pigm 400 biologique recherche

SERUM PIGM 400

Rozjasňující, pigmentové skvrny korigující sérum, které prozáří odstín pleti a bojuje proti volným radikálům.

 serum pigm 400 biologique rechercheSérum PIGM 400 je koncentrovaný mix rozjasňujících, anti-pigmentových a ochranných složek. Jeho multi-faktorové složení napomáhá korigovat stávající pigmentové nedostatky a zabraňuje vzniku dalších pigmentových skvrn. Pleť je jasnější a odstín jednotnější. Ideální pro pigmentovaný, mdlý a bezvýrazný Skin Instan®.

SKIN INSTANT: pigmentovaný a tmavý/mdlý Skin Instant
VELIKOSTI:  

 • MO PRODUKT 30ml/airless – cena: 3.810,-

1. BR POZOROVÁNÍ A POSTŘEHY

POZOROVÁNÍ:

Pigmentové skvrny jsou způsobeny hypersekrecí a špatnou distribucí melaninu a rovněž akumulací lipofuscinu (oxidovaných lipidů a proteinů)

 • Tento přírodní jev / hyperpigmentace je často způsoben sluněním (63% hnědých skvrn je způsobeno sluncem).

K dalším příčinám patří:

 • Proces stárnutí

Vlastní stárnutí pleti je doprovázeno jevy, jako je ztráta tonusu, dehydratace a pigmentové poruchy. Hlavní pigmentová porucha je senilní lentigo, které se objevuje okolo 50 let na exponovaných částech pokožky, a zejména na hřbetech rukou a občas na obličeji. To je charakterizováno výskytem malých hladkých hnědých skvrn, o průměru několika milimetrů až centimetrů.

Tyto pigmentové vady se hromadí postupně. Postihují více než 90% žen ve věku nad 50 let.

 • Genetické předpoklady

Někteří jedinci jsou geneticky náchylní k pigmentovým skvrnám, stejně tak jako některé etnické skupiny se žlutější, více olivovou nebo tmavší pletí.

 • Hormonální nerovnováha (24% pigm.skvrn je způsobeno těhotenskými hormony).

Těhotenství: chloasma je epidermální melasma. Objevuje se, hlavně v druhé polovině těhotenství. Projevuje se zejména ve fototypu IV brunety. Tato častá pigmentace se objeví náhle, pak odezní nebo mizí po porodu a návratu menstruačního cyklu. S chloasma by se nemělo nic dělat nejméně do šesti měsíců po porodu, dokud se stimulace melanocyte, nevrátí k normálu. Zbytkové pigmentace však mohou přetrvávat několik měsíců či dokonce let.
Kontury skvrn jsou nepravidelné. Obvykle jsou umístěny symetricky na čele, tvářích, spáncích, nad horním rtem nebo na bradě. Tato homogenní vrstva je občas proložena malými lentikulárními skvrnami.

Antikoncepční pilulky: pigmentové skvrny se objevují u některých žen, které berou hormonální antikoncepci, a vystavují se slunci. Tato obličejová  hypermelanosis je benigní, ale neatraktivní, projevuje se především u fototypu brunety IV. Kontury skvrn  jsou nepravidelné. Obvykle jsou umístěny symetricky na čele, tvářích, spáncích, nad horním rtem nebo na bradě. Tato homogenní vrstva je občas proložena malými lentikulárními skvrnami.

Hormonální problémy: Mnoho hormonů se podílí na hyperpigmentaci. U žen se hladina pohlavních hormonů (estrogenů a progesteronu zvláště) liší podle buněčného cyklu, těhotenství, užívání antikoncepce a menopauzy (TSH). Všechny tyto faktory se podílejí na hyperpigmentačních poruchách. Další hormony, často syntetizovány hypofýzou (jako ACTH), mohou rovněž hrát roli: některé hyperpigmentace jsou spojeny s endokrinním onemocněním.

 • Reakce na léky

Některé léky nebo antibiotika (např. tetracyklin) mohou u některých jedinců způsobit pigmentové skvrny. Totéž platí pro chemoterapii a radiační terapii. Za normálních okolností skvrny, způsobené touto příčinou, postupem spontánně zmizí v průběhu šesti měsíců.

 • Buněčná hypertoxicita

Například lokální aplikace syntetického parfému, po němž následuje vystavení pleti slunci, může vystavit buňky hypertoxikaci a vést ke vzniku skvrn. Totéž platí pro esenciální oleje.

Kromě toho může mít na celkový vzhled kůže a pleti vliv několik dalších faktorů: Životní styl, typ pokožky, kouření, atd.

DIAGNOZA

Důležitá je schopnost rozpoznat pigmentové skvrny. Existují dva typy: epidermální (povrchová) a dermální. Chcete-li určit typ nebo hloubku pigmentové skvrny, musí kosmetička nebo lékař použít ultrafialovou lampu. Pokud se skvrna jeví pod lampou tmavší, je epidermální. Pokud zůstane beze změn, jedná se o dermální typ. Kožní skvrny jsou obtížně léčitelné. Naštěstí, 70% případů jsou skvrny epidermální.

Pigmentové skvrny se často objevují v exponovaných oblastech: obličej, dekolt, hřbety rukou a předloktí.

Je důležité určit správnou diagnózu, jelikož některé pigmentové skvrny mohou být prekancerózní léze, nebo dokonce zhoubné nádory, u kterých je včasná léčba zcela zásadní. Diagnostika provedená příslušným odborníkem je tedy základním předpokladem k léčbě.

PŘÍČINY

Pigmentace je dána množstvím a typem melaninu v kůži. To může být ovlivněno:
– Konstitutivní pigmentací (plynoucí z podstaty), která definuje barvu pleti a kůže obecně (genetický faktor)
– Fakultativní pigmentace, stanovená foto-indukovanou melanogenezí. Ta je charakterizována zvýšeným množstvím melaninu syntetizovaného po vystavení pleti UV záření.       
                                                          
Když se pigmentační proces stane nefunkční, na pleti se objevují tmavé skvrny, což odpovídá nahromadění melaninu a lipofuscinu.

 • Principy melanogeneze (produkce melaninu):

Melanocyty a) jsou dendritické buňky (buňky se ve tvaru ruky), nacházející se v bazální vrstvě epidermis a jsou obklopeny keratinocyty b).

Při působení UV záření, je vyvolán mechanismus produkce melaninu (4 fáze):
1. Na počátku, 1)UV záření stimuluje hormon α-MSH (c). 2)Sekrece Endothelinu (neuropeptidový „posel“ v procesu melanogeneze)skrz keratinocyty.
2. Připojen k povrchu melanocytu může endothelin spouštět syntézu melaninu. Tato syntéza je katalyzována/vyprovokována Tyrosinázou(d). Tyrosynáza je enzym aktivovaný hormonem α-MSH a je regulovaný MITF geny.
3. Za použití tyrosinu katalyzuje tyrosináza řadu chemických reakcí, které mají za následek progresivní produkci melaninu.
4. Melanosomy jsou zodpovědné za transport melaninu do keratinocytů(b) skrz dendrity.
5. Nervy uvolňují neuropeptidy, které se připojují receptory na povrchu dendritů, a tím zajistí komunikaci s melanocyty. Zde neuropeptidová substance P aktivuje uvolňování melaninu, když je připojena k jeho TacR1 receptoru, na povrchu dendritů melanocytu (f)
6. Melanin pak stoupá k povrchu pokožky přes keratinocyty, kde se projevuje jako kožní skvrna.

Po uvolnění do keratinocytů, melanin absorbuje a odráží část slunečního záření (UV záření, zejména), které prochází stratum corneum. Tento proces brání poškození DNA UV zářením, a tím chrání jádra keratinocytů.

BR001

V průběhu let je však tento proces narušen: koncentrace melanocytů (a) zvyšuje, což vede k místně abnormální koncentraci melaninu.

 • Lipofuscin:

Lipofuscin je žlutohnědé barvivo, které pochází z oxidovaných proteinů a lipidů, a je přítomen ve všech buňkách.
Tělo vyrábí několik přírodních regulátorů lipofuscinu:
– Proteazomy – enzymatické komplexy, které přirozeně rozkládají a recyklují poškozené a oxidované proteiny
– Antioxidanty – které se přirozeně vyskytují v celém těle, omezují oxidaci bílkovin a lipidů

S věkem se aktivita proteazomu snižuje a jejich funkce je ovlivněna UV zářením. Navíc, oxidativní stres se zvyšuje, jelikož antioxidační systém se stává méně a méně efektivní.
Výsledek: postupné hromadění lipofuscinu.
Tento jev, spojený s lokálně abnormálním nahromaděním melaninu, vede ke vzniku pigmentových skvrn.

BR003Pohled na válcovitou strukturu proteazomu; zeleně je vyznačen protein podstupující rozkladný proces

2. BR ŘEŠENÍ

Sérum PIGM 400 bylo speciálně vyvinuto, aby zabránil vzniku pigmentových skvrn a zárovněň snížilo intenzitu stávajících hnědých skvrn, rozjasnilo pleť a učinilo její odstín jednotnější. Tato koncentrace aktivních ingrediencí působí ve 3 stupních:

 1. limituje kompletně proces melanogeneze a cíleně zejména vlastnosti melanozomů.
 2. reguluje produkci lipofuscinu
 3. jeho foto-ochranné a anti-free radikály chrání pleť

Účinky na melanogenezi:

1. Působení na α-MSH
Cíl: redukce pigmentace související s UV zřením
Výsledek: redukce fakultativní pigmentace.

2. Inhibice tyrosinázy
Cíl: zabránit syntéze melaninu
Výsledek: redukce konstitutivní a fakultativní pigmentace.

3. Působení na migraci melanosomů do keratinocytů
Cíl: inhibují fagocytózu (proces pohlcování pevných částic z okolního prostředí buňkami) melanosomů
Výsledek: redukce konstitutivní a fakultativní pigmentace.

4. Inhibice syntézy receptorů substance P, která zajišťuje komunikaci mezi nervy a melanocyty
Cíl: inhibovat uvolňování a aktivaci melaninu
Výsledek: redukce konstitutivní a fakultativní pigmentace.

5. Inhibice POMC aktivace
Cíl: inhibují aktivaci syntézy hormonu α-MSH
Výsledek: redukce fakultativní pigmentace.

6. Snížení velikosti dendritů
Cíl: omezit uvolňování melaninu v keratinocytech
Výsledek: redukce konstitutivní a fakultativní pigmentace.

Anti-lipofuscin efekt:

Aby se zabránilo abnormálnímu hromadění lipofuscinu v kožních buňkách, Biologique Recherche se rozhodla nejprve použít a/řadu účinných látek s antioxidačními vlastnostmi a omezit tak oxidace bílkovin a lipidů, b/ účinné látky, které stimulují proteazomy, a aktivují tak odbourávání již oxidovaných proteinů a lipidů.

BR005

3. BENEFITY

 • Redukuje existující pigmentové skvrny.
 • Předchází /limituje vznik nových skvrn.
 • Sjednocuje, redukuje nepravidelnosti a rozjasňuje odstín pleti.
 • Antioxidační efekt: napomáhá v boji proti stárnutí

4. STRUKTURA SLOŽENÍ A HLAVNÍ ÚČINNÉ LÁTKY

vestky1. Bělící a rozjasňující aktivní ingredience

 • Působení na alfa-MSH (a) a lipofuscin (e) – Extrakt z mladých výhonů řeřichy a  čistý Genistein(isoflavon) získaný ze sójových bobů
 • Působení na tyrosinase (c) – Chromanyl Palmitate – Syntetický peptid
 • Působení na migraci melanosomů do keratinocytů (d) – Extrakt z dužiny slív
 • Působení na MITF (b) – Biomimetický Peptidwakame-bits
 • Působení na receptory Substance P(f) – Sea Lily Extrakt
 • Působení na melanosomy – Wakame (mořská řasa) Extrakt

wasabi-zen2. Ochranné aktivní ingredience

Anti-ROS a anti-RNS Antioxidant
Wasabi extrakt   

5. DOPORUČENÍ PRO POUŽITÍ

Návod k použití: Naneste sérum PIGM 400 pře krémem PIGM 400 ráno a / nebo večer na celý obličej k zesvětlení pleti, nebo na oblasti s pigmentovými skvrnami (obličej, předloktí, ruce a dekolt). Po aplikaci přípravku chraňte svou pleť před sluncem.
Upozornění: Není vhodné pro děti. Vyhněte se očním konturám.

DOMÁCÍ PÉČE:
Používejte sérum  PIGM400 ráno a večer, dokud se nezobrazí požadovaný účinek na pigmentové skvrny a / nebo na odstínu pleti.

KABINA:
Používejte SÉRUM PIGM400 během série rozjasňujících ošetření, nebo během lokálního ošetřování pigmentových skvrn (série v trvání min. 2 měsíce, v poměru jedno ošetření každé dva týdny). V závislosti na požadovaném výsledku a Skin Instant® klienta, je potřeba přizpůsobit výběr Boosteru a frekvenci ošetření. BR Anti-Pigmentační a rozjasňující ošetření nabízejí Autorizované salony BR:

 • BR Salon, Praha 8
 • Salon Synergy, Praha 1
 • Studio Alice Gajdošova, Praha/ Plzeň
 • KaPa, Teplice
 • Salon Lucie Majerova, Turnov
 • M-Program, Stražnice
 • HeBe, Zlin
 • Kosmetika Yvetta Čtvrtničkova, Krnov
 • Centrum Profesionalni kosmetologie, Vsetin

6. KEY POINTS

Díky obsahu 6 koncentrovaných aktivních ingrediencí rozjasňuje Sérum PIGM 400 pleť.
Produkt působí na 4 fáze melanogeneze a regulaci melanosomu (kontroluje velikost, počet, zrání a pohyb)
Dvojitá regulace akumulace lipofuscinu, který způsobuje vznik tmavých skvrn.
Ochrana proti volným radikálům a zpomalení procesu stárnutí pleti.  
Dvojitý efekt díky kombinaci zesvětlujících a zároveň ochranných AI*.  
Efektivní ošetření, které je zároveň velmi jemné k epidermis.
Složení posílení o zesvětlující AI*, 2x koncentrovanější než krém, s vylepšenou schopností brzdit syntézu melaninu.
Použitím kombinace Crème PIGM 400 + Sérum PIGM 400 viditelně zesvětlíte pigmentové skvrny a poskytnete pleti lepší odstín.
Balení s dávkovačem umožňuje lepší konzervaci formule výrobku a přesnější dávkování pro snadnou aplikaci.

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články