Novinky z Monaka: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Novinky z Monaka: healthandbeauty.cz

Novinky z Monaka: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
vitamin k2

NOVINKY Z MONAKA

Světový kongres anti-aging medicíny v Monaku opět představil nové trendy v estetice. co by vám pro letošní rok rozhodně nemělo ujít? Nastupuje nová generace výplňových materiálů, čím dál větší oblibu si po celém světě získává omlazení intimních partií a zájem o kmenové buňky začíná stírat hranici mezi estetickou a anti-aging medicínou.    

vitamin k2Proč si dopřát vitamin K2?

Makronutrient vitamin K2, známý také jako menachinon, je jedním ze skupiny vitaminů rozpustných v tucích.
S vitaminem K1 zajišťuje srážlivost krve a zabraňuje abnormálnímu krvácení.
Bez vitaminu K2 se nevstřebává vitamin B3.
Je užitečný pro sportovce, protože snižuje svalové křeče.
Je odpovědný za chemické změny kostních buněk a jiných tkání. Výzkumy ukazují, že MK4 může snížit riziko osteoporotických zlomenin kostí a zvrátit ztrátu kostní hustoty. V Japonsku se často při léčbě osteoporózy zvyšuje pacientům příjem K2 do 45 mg denně.
Poslední výzkumy ukázaly, že plní funkci vychytávání vápníku z extracelulárního prostoru a vázání do kostí.
Studie z Rotterdamu z roku 2004 také prokázaly, že nedostatek vitaminu K2 nebo jeho podtypů, menachinonu MK4 či Mk7, je v korelaci s přítomností srdečního onemocnění způsobeného nadměrným množstvím vápníku v tepnách.
V  ČR je možné získat vitamIny K1 a K2 v lécích bez předpisu a v některých doplňcích stravy.

Zdroje vitaminu K2: živočišné tuky (máslo, sádlo, lůj, smetana), špenát, zelí

 

Způsobuje lepek poruchy mozku?

To, že lepek u nevelké části populace způsobuje problémy s trávením, tzv. celiakii, a je jedním z potenciálních alergenů, je vcelku známé. Nyní ale doktor Jean-René Mestre přednesl i teorii, že by mohl způsobovat i rychlejší stárnutí a projevovat se např. Alzheimerovou chorobou. Lepek, jinak také gluten, je protein nacházející se v pšenici a semenech dalších obilnin, jako je žito a ječmen. Dává kyprost a vláčnost pečivu. Argument, že lepek oslabuje funkci mozku, je založen na výzkumu každodenní konzumace obilných výrobků v průběhu několika měsíců. Zjistilo se, že mezi faktory, které stimulují zánětlivé procesy zasahující mozek, zaujímá lepek (a tudíž strava s vysokým obsahem sacharidů) jedno z předních míst. Lidé, kteří trpěli např. depresemi či manickými stavy, po zahájení bezlepkové diety tyto stavy neměli. A co víc, měli více energie a déle se dokázali soustředit.

push up krém skintechNový push up krém

Španělská firma SkinTech představila v Monaku nový produkt MAMOFILLIN, který obsahuje specifické peptidy a další účinné látky, jež pomáhají dodat vašim prsům objem. Zlepšuje pružnost pokožky a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí a vráskám. Je dermatologicky testovaný a bez parabenů. Při pravidelném používání vidíte výsledky už do měsíce. Více info na  www.skintech.info.

 

 

nechirurgické nitě pro omlazení obličejeNechirurgické nitě fungují

Koncept užívání různých druhů nití pro omlazení obličeje vznikl kolem roku 1990. Od té doby bylo představeno mnoho dalších typů nití s různou dobou účinnosti a technikou aplikace. Ani letošní ročník kongresu v Monaku nebyl výjimkou. Revoluční ovšem byl fakt, že poprvé za posledních deset let přijali nitě bez výhrad i plastičtí chirurgové. „Proběhla panelová diskuze, při které seděli v auditoriu za předsednickým stolem čtyři oponenti z řad plastických chirurgů. Roky bývali až na některé osvícenější v opozici a letos poprvé opozice nebyla. To je opravdová revoluce,“ říká MUDr. Peter Hajduk z Aura Medical Clinic, který se panelové diskuze zúčastnil.

 

 

tukem proti celulitiděTukem proti celulitidě

Až 90 % žen se snaží vypořádat s celulitidou na některé části svého těla. Většinou ale marně. V poslední době spatřují lékaři naději v transferu tuku, který dokáže výraznou celulitidu značně zmírnit, např. z třetího stupně na druhý apod. Princip je jednoduchý. Odebraný tuk se po odstředění centrifugou aplikuje do místa s celulitidou, kde částečně vyhladí nerovný, dolíčkový povrch tím, že se rozpustí vazby, které jsou v podkoží.

 

 

Věděli jste? 
Olej z růže nejlépe regeneruje pleť

olej z růže regeneruje pleť

Růžový olej je jeden z nejluxusnějších olejů používaných v kosmetice. Zvyšuje elasticitu a tonus pokožky, zpevňuje, hydratuje, vyživuje a regeneruje. Je velmi drahý a používá se v kosmetice jen v malých množstvích, protože vykazuje velkou účinnost. Ze 100 kg růžových okvětních lístků lze získat pouze 10 g růžového oleje (0.01 %). Následnou redestilací vedlejšího produktu, tj. růžové vody, lze výtěžek oleje až ztrojnásobit. K výrobě růžového oleje je možno použít pouze dva druhy růží, jedním z nich je růže damašská a druhým růže stolistá. Každý z těchto typů dělá jiný olej pro jinou věkovou kategorii.

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články