Novinky na trhu - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Novinky na trhu

Novinky na trhu

autor: Redakce

Představujeme Vám aktuální novinky na trhu.

 

Acticoa vede

Když čokoládu, tak jedině s kakaovými boby Acticoa. Podle výsledků klinických studií, které proběhly v Hamburku, konzumace 300 mg kakaových flavanolů (antioxidantů obsažených v kakaových bobech) 2x denně zlepšuje elasticitu pleti. Jedním z nejbohatších zdrojů flavanolů je právě kakao a čokoláda Acticoa švýcarské firmy Barry Callebaut. Londýnská studie prokázala, že flavanoly v čokoládě významně pomáhají chránit pleť před UV zářením. Stačí sníst denně dvacetigramovou kostičku.

Antikoncepční tělísko

Stále více žen hledá spolehlivou antikoncepci bez hormonů. Velmi komfortní je nitroděložní tělísko Gynefix – obsahuje malé měděné kroužky, které uvolňují ionty ničící spermie. Lékař tělísko zavádí na pět let a v přepočtu na dny užívání je finančně mnohem výhodnější než moderní hormonální pilulky. Díky malým rozměrům se hodí i pro mladé dívky, které zatím nemají děti. V Česku je Gynefix k dispozici již rok, nyní nově s inovací: Malou ocelovou trubičkou, která je velmi dobře vidět na ultrazvuku. Lékař má díky tomu lepší kontrolu, že je tělísko zavedené správně.

Dostatek šafránu

Do e-shopu www.nastrojezdravi.cz přibylo v nedávné době několik zajímavých novinek. Kapsle Šafrán Bio Essense (370 Kč) obsahují účinné substance safranal a crocin, které patří mezi velmi silné antioxidanty. Kromě toho mají pozitivní vliv na hormonální rovnováhu, a díky tomu příznivě ovlivňují sexuální funkce a harmonizují menstruační cyklus. Rhodiola Bio Essense (320 Kč) pozitivně působí na vitalitu a energii v oblasti těla i duše. Proto je vhodná pro všechny osoby, které jsou vystaveny zvýšené duševní i fyzické zátěži.

Medcoat

Studie ukazují, že nejen děti, ale i celá čtvrtina dospělých mívá problémy s polykáním tablet. Proto se objevil Medcoat. Pomůcka, která kapsli obalí kluzkou vrstvičkou podporující produkci slin, navíc s citrusovou příchutí. Medcoat lze použít i na poloviny pilulek. V Česku bohužel zatím není dostupný, více informací lze nalézt na www.medcoat.com. Cena za 1 balení (na 10 použití) je cca 2,5 eura.

Nově v H Plus

V ortopedické ambulanci Programu H Plus začali k léčbě chorob pohybového aparátu využívat růstové faktory a kmenové buňky. „Úspěšnost léčby těmito metodami je vysoká a nejsou dosud známy žádné vedlejší účinky,“ říká MUDr. Petr Teyssler z výše zmíněné kliniky. Typickými chorobami, které se dají léčit vlastními růstovými faktory pacienta, jsou tenisový loket, ostruha patní kosti, úponová bolest Achillovy šlachy nebo čéškového vazu. Kmenové buňky z kostní dřeně lopaty kyčelní kosti lze použít u defektů kloubní chrupavky, nehojících se zlomenin či jako podporu hojení šlachových a svalových trhlin.

Nový sport

Pozor, do Česka právě dorazil CrossFit. Stručně by se dal popsat asi jako indoor bootcamp. Silový a kondiční tréninkový program, jenž obsahuje neustále se obměňující jednoduché a funkční pohyby, cvičené s vysokou intenzitou. Propojuje základní prvky gymnastiky, atletiky a silového tréninku – děláte sedy lehy, kliky nebo skáčete přes švihadlo. A co je nejdůležitější: trénink probíhá ve skupině a výsledky jednotlivců se zapisují v tělocvičně (tzv. CrossFit Boxu) na tabuli, což je zdravě motivující. Více informací najdete na www.reebok-crossfit.cz.

Očkování proti rakovině

V izraelském Hadassah University Medical Centre usilovně pracují na vývoji vakcíny ImMucil, jež bude schopná léčit rakovinu i zabraňovat její recidivě. Produkt firmy Vaxil by měl být dostupný zhruba za 6 let. V současné době je vakcína testována na mnohočetném myelomu (formě rakoviny krve), ale odborníci doufají, že látku bude možné úspěšně používat pro téměř všechny typy zhoubného onemocnění, včetně rakoviny prsu a prostaty.

Proti astmatu

Lékaři Nemocnice Na Homolce začali k léčbě těžkého astmatu používat novou metodu: takzvanou bronchiální termoplastiku. Homolka je v tomto ohledu zatím jediné pracoviště ve střední Evropě. Odborníci zde pomocí speciálního katetru ohřejí sliznici v průduškách a tak oslabí jejich schopnost se smršťovat. Díky tomu pacient po léčbě pociťuje úlevu, protože právě spasmus (smršťování) průdušek je základem astmatických potíží.

Sveltesse

Boty na hubnutí se už trhem přehnaly. Ale už jste zkusili Sveltesse, boty od Royal Thermes Institute? Patentem této obuvi je 8° úhel, který vytváří sklon mezi palci a patami. Díky tomu je stimulován krevní oběh. Sveltesse jsou tak zajímavou vaskulární gymnastikou a prevencí oběhových potíží, jako jsou např. „těžké nohy“, otoky a křečové žíly. Zpočátku se doporučuje nosit je maximálně půl hodiny denně, postupně alespoň 3 hodiny. Koupit lze přes www.zestihlujicikalhoty.cz, cena obuvi je 1290 Kč

Související články