Těhotenství - samozřejmost nebo zázrak?: healthandbeauty.cz - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Těhotenství – samozřejmost nebo zázrak?: healthandbeauty.cz

Těhotenství – samozřejmost nebo zázrak?: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
těhotenství samozřejmost nebo zázrak

TĚHOTENSTVÍ – SAMOZŘEJMOST NEBO ZÁZRAK?

Jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě je bezesporu narození miminka, nového člena rodiny. Jsou to chvíle, které v paměti zůstávají po celý život.

těhotenství samozřejmost nebo zázrakDnešní doba je jak pro ženu, tak i pro muže velmi hektická, plná stresu, nezdravého stravování a dalších faktorů, které mohou ovlivnit samotné otěhotnění. Statistiky ukazují, že každý šestý pár v České republice má problémy s početím. Důvodem může být i vyšší věk, kdy se páry rozhodnou založit rodinu.

Připravte se na chvíle, kdy nic nebude jako dřív

V době plánování těhotenství, v těhotenství i při kojení jsou na ženy kladeny velké nároky. Pro fyziologický průběh těhotenství je nezbytný dostatečný přísun vitaminů, minerálních látek, stopových prvků, nenasycených omega-3 mastných kyselin a speciálních aminokyselin. Tyto látky podporují zdravou plodnost a přispívají k optimálnímu vývoji dítěte.

Již od prvopočátku těhotenství, kdy dochází k rychlému vývoji plodu, je v organismu nastávající matky zvýšená potřeba vitálních látek. Potřeba některých mikrovyživujících látek je zvýšená až o 100 %. Proto je obzvláště důležité zajištění dostatečného přísunu kyseliny listové, železa, zinku, vitaminu B, jódu a vitaminu D3. Omega-3 mastné kyseliny, zejména DHA, jsou obzvláště důležité pro zdravý vývoj mozku, zraku a nervového systému.

Těhotenství není nemoc. Je to jiný stav, kdy se matka nestará jen o sebe, ale musí mít na paměti i miminko, které se u ní vyvíjí.

6S průvodce těhotenstvím

  • Spánek

Odpočinek a spánek je jedna z věcí, které vám s největší pravděpodobností nějakou chvilku po porodu nebude dopřáno. Užívejte proto spánku a odpočinku, jak jen vám to bude umožněno a jak vám to bude vyhovovat.

  • Správné emoce

Buďte pozitivní svým přístupem a myšlením.  Neobávejte se zbytečně. Užívejte si nejkrásnější období svého života plnými doušky.

  • Styl

Buďte krásná a stylová i v těhotenství.  Sledujte etikety na potravinách a vybírejte si kvalitu. V případě, že se rozhodnete pro těhotenské vitaminy, hledejte ty, které obsahují pouze čisté substance a neobsahují žádné chemické příměsi, které tělo zbytečně zatěžují. Doplňky stravy Pure Encapsulations obsahují pouze vysoce hodnotné čisté substance, totožné s přírodními. Bez přídavných chemických či obsahových látek.

  • Strava

Zaměřte se na svůj jídelníček. V těhotenství je vzhledem k rychlému rozvoji nenarozeného dítěte potřebný zvýšený přísun vitálních látek. Doporučujeme pestrou stravu bohatou na živiny se zvýšeným podílem čerstvého ovoce,
zeleniny, celozrnných a mléčných výrobků včetně bílkovin. Maso a ryby by v jídelníčku neměly chybět alespoň 2x týdně.

  • Stres

V těhotenství na něj zapomeňte. Psychická pohoda dokáže téměř zázraky. Zvolněte, nestresujte se, nerozčilujte se.

  • Spermie 

Bez spermií by celý tento článek byl zbytečný. Také pro muže platí, že zdravá strava a dobrý spánek může pozitivně ovlivnit vznik nového života. Výživu je možné podpořit doplňky stravy. Například multivitaminový doplněk stravy s všeříkajícím názvem All in one od společnosti Pure Encapsulations je nejen vysoce obsažný, ale také absolutně čistý produkt pro celou rodinu.

Bioaktivní mikrovyživující látky mají nesmírný zdravotní význam pro všechny ženy plánující těhotenství, těhotné a kojící matky.

těhotenský boxNáš tip

Těhotenský box obsahuje: Těhotenské vitaminy a Těhotenskou DHA. Balení na dva měsíce je k dostání v lékárnách za 2 390 Kč. Doplňky stravy Pure neobsahují laktózu, fruktózu, lepek a jsou velmi šetrné pro organismus. Více na www.purecaps.cz.

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články