Přirozený zabiják rakoviny - anona ostnitá: healthandbeauty.cz - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Přirozený zabiják rakoviny – anona ostnitá: healthandbeauty.cz

Přirozený zabiják rakoviny – anona ostnitá: healthandbeauty.cz

autor: Redakce
účinky anona ostnitá

PŘIROZENÝ ZABIJÁK RAKOVINY – ANONA OSTNITÁ

Konec chemoterapiím? Anona ostnitá je podle dlouhodobých studií desettisíckrát silnějším zabijákem rakoviny než chemické preparáty.

Léčivý strom

Anona ostnitá, Annona muricata nebo také graviola či láhevník, je malý strom s velkými plody ve tvaru protáhlé ostnaté koule. Díky annocenovým acetogeninům, které mají všestranné účinky, jsou léčivé téměř všechny části stromu: plody, semena, kořeny, kůra i listy. Strom pochází pravděpodobně z Antil, Střední Ameriky a severu Jižní Ameriky. Dnes roste i v Asii a Africe.
 
Co anona umí?
účinky anona ostnitá

anona ostnitáNáhrada chemoterapie?

Budoucnost léčby rakoviny a šance na přežití vypadají díky studiím velmi slibně. Rakovina by se v budoucnu mohla léčit touto přírodní terapií mnohem bezpečněji a efektivněji než na bázi chemických preparátů, které vyvolávají extrémní nevolnost, úbytek na váze a vypadávání vlasů.

Proti šesti druhům rakoviny

Nedávná studie na Purdue University ve West Lafayette v americkém státě Indiana zjistila, že účinné látky gravioly dokážou zabít buňky šesti linií rakoviny a nejúčinnější jsou u rakoviny prostaty, prsu, slinivky a plicního karcinomu.

Jak ji konzumovat

Plody jsou lahodně sladkokyselé a aromatické. Konzumují se čerstvé (samotné nebo v dezertech) či formou džusů, želé nebo zmrzlin. Nezralé plody využívá zejména asijská kuchyně pro přípravu zeleninových jídel. Plody se rychle kazí, proto se náročnost přepravy z míst, kde se pěstuje, odráží v ceně. V posledních letech se vyrábějí především doplňky stravy, které výtažky z gravioly obsahují. Jsou k mání i na českém trhu, a to i v internetových obchodech.

Prášek

1–2 kávové lžičky zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5 minut. Scedit přes husté sítko nebo plátno a pít 3x denně 1 třetinu.

Sirup

Koncentrát se doporučuje dávkovat 1–3x denně 10 ml přípravku bez ředění.

Kapsle

Užívejte 1 kapsli 3x denně v době jídla, zapijte dostatečným množstvím vody. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu minimálně 2–3 měsíců.

anona ostnitá rakovinaNapadání a ničení zhoubných buněk

Národní institut pro výzkum rakoviny ve Spojených státech v roce 1976 přišel se studií, že listy a stonky gravioly jsou účinné při napadání a ničení zhoubných buněk. Dle vědců jde o nejsilnější přírodní lék na rakovinu a předčí i mnohé chemické preparáty. Studie publikovaná v Journal of Natural Products přinesla závěry, že graviola dokáže selektivně útočit jen na buňky rakoviny a zdravé nechává netknuté. V tomto případě má až desettisíckrát vyšší účinnost než běžně používaný chemoterapeutický lék Andriamycin.

Tyto závěry přinesly i testy z Katolické univerzity v Jižní Koreji.   

Názor odborníka

Kateřina Boesenberg, BHSc. , předsedkyně české naturopatické společnosti

Jak se anona v praxi nejčastěji využívá?
„Nejčastěji doporučuji tuto léčivku na prevenci rakoviny nebo při virovém či bakteriálním oslabení organismu, a to ve formě kapslí s garantovaným obsahem acetogeninů.“

Proč se se svými účinky nevyužívá místo chemoterapie?
„Působení gravioly je prokázané pouze částečně. Onkologické bujení je způsobeno mnoha faktory a graviola má prokázáno pouze některé – např. EGFR u rakoviny prsu. Toto působení je také prokázáno pouze in vitro nebo in vivo na zvířecích modelech. Potlačení jednoho nebo několika faktorů není pro odbornou veřejnost dostatečným měřítkem k tomu, aby jí byla chemoterapeutika nahrazována, poněvadž onkologické bujení je multifaktoriální. Je to ale dostatečné k tomu, aby byla pro své pozitivní působení dále zkoumána, což je určitě nadějné a inspirativní.“

Znáte nějakou studii, která by specifikovala počet osob, které byly součástí výzkumu?  
„Většina výzkumů a studií je in vitro nebo in vivo na zvířecích modelech. Mnoho z nich ukazuje inhibici onkogenů a proliferace onkologických buněk, a to především u rakoviny prsu, slinivky, tlustého střeva a pak u určitých genů a enzymů, které hrají v proliferaci onkologických buněk roli.“

Tradiční medicína

Čaj z listů se v peruánské Amazonii užívá ke snížení cukru v krvi a jako sedativum. V brazilské Amazonii se užívá při jaterních problémech.

Na Jamaice, Haiti a v západní Indii se plody a šťáva z nich užívají při horečkách, parazitech, průjmu; kůra i listy pak při kašli, chřipce, obtížném porodu, astmatu, hypertenzi a parazitech.

graviolaTIP H&B

1. Sonnenmacht Premium Graviola Bio      
Dávkování: Dos­pělí užívají 20 ml 3× denně, minimálně 30 minut před jídlem. Před použitím je nutné šťávu protřepat. Přípravek je možné užívat samostatně nebo naředěný vodou. Přípravek není vhodný pro děti do 3 let a pro těhotné nebo kojící ženy, 500 ml, 389 Kč, www.cochces.cz

2. Graviola anona
Dávkování: Užívejte 1 kapsli 3x denně v době jídla, zapijte dostatečným množstvím vody. Po měsíci užívání se doporučuje 1 měsíc přestávka.   Není vhodné pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy. 90 ks kapsle, 390 Kč, www.zdravi.cz

Zdroj: Pharmacological screening of some West Indian medicinal plants. I. Pharm. Pharmacol. (1962), Preliminary screening of antibacterial and antitumor activities of Papua New Guinean native medicinal plants, Pharmacog (1993), Isoquinoline derivatives isolated from the fruit of Annona muricata as 5-HTergic 5-HTIA receptor agonists in rats: unexploited antidepressive (lead) products, Pharmacol (1997), National Cancer Institute, New bioactive monotetrahydrofuran Annonaceous acetogenins, annomuricin C and muricatocin C, from the leaves of Annona muricata, (1995), Muricatocins A and B, two new bioactive monotetrahydrofuran Annonaceous acetogenins from the leaves of Annona muricata (1995), Bioactive single-ring acetogenins from seed extracts of Annona muricata (1993)

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články