Nezhubneš neplatíš - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Nezhubneš neplatíš

Nezhubneš neplatíš

autor: Redakce

Zhubněte rychle a bezpečně pomocí proteinové diety

Nový dietní program nezhubneš – neplatíš! Představuje bílkovinnou dietu formou ozdravného týdenního pobytu s výrazným hubnoucím efektem a se 100% zárukou vrácení peněz.

O co jde?

V rámci programu se konzumuje ucelená řada bílkovinných přípravků, pocházejících ze tří zdrojů (mléko, vaječný bílek a sója), které zajišťují lidskému organismu vyvážený přísun aminokyselin, mimořádně vhodných pro redukci tělesné hmotnosti. Je určen pro mírné formy nadváhy u jinak zcela zdravých, dospělých jedinců. Při dodržení tříetapového programu lze u zdravých jedinců očekávat redukci tělesné hmotnosti cca 4–5 kg za měsíc. Prokonání všech tří etap vede u většiny klientů k redukci 8–10 kg.

Historie

Za otce bílkovinných diet je všeobecně považován Američan Blackburn, profesor na Harvardově Univerzitě, který již v roce 1973 formuloval protokol Protein Sparing Modified Fast („bílkoviny šetřící modifikovaný půst“), kterým byl položen základ proteinových diet. Země, ve kterých probíhaly nejrozsáhlejší studie s bílkovinnými dietami a kde jsou dnes nejrozšířenější, jsou – vedle USA – také Francie a Kanada.

Princip diety

Dostatečné množství kvalitních bílkovin, za současné redukce přísunu cukrů a tuků, vede ve zdravém organismu k navození zvláštního metabolického stavu, v jehož důsledku:

  • dochází k redukci hmotnost převážně na úkor tukové tkáně, což lze objektivizovat měřením na bioimpedanční váze
  • je takřka stoprocentně chráněna svalová tkáň jako zdroj energie
  • většina klientů nemá v průběhu diety pocit hladu

zhubnete pred poCÍL: zhubnout 8 až 10 kg

Průběh

ETAPA 1: 3-4 přípravky Dietalegre® a 1 „pravé“ jídlo, doba trvání: 2 týdny
ETAPA 2: 2-3 přípravky Dietalegre® a 2 „pravá“ jídla, doba trvání: 3 týdny
ETAPA 3: 1-2 přípravky Dietalegre® a 3 „pravá“ jídla, doba trvání: 4 týdny

Indikace

Obecně platí, že k „samoléčbě“ lze přistoupit výhradně u zdravých jedinců, kteří potřebují redukovat maximálně 10 kg tělesné hmotnosti. Ve všech ostatních případech musí být bílkovinná dieta nasazována a její průběh dozorován lékařem nebo zkušeným nutričním specialistou. Vedle nadváhy jsou hlavními indikacemi k jejímu použití také vysoká hladina krevních tuků (s vynikajícími výsledky na snižování hladiny cholesterolu), vysoký krevní tlak u jedinců s nadváhou a další.
Velmi oblíbené je rovněž používání proteinových přípravků jako náhražky jednoho či dvou jídel i mimo období redukce, respektive po jejím skončení, s cílem udržet redukovanou hmotnost. Hubnutí za pomoci bílkovinné diety je bezpečné, ale přesto má své kontraindikace, na které je třeba při nasazování pamatovat.

Kontraindikace

Těhotenství, kojení, diabetes („cukrovka“), dětský věk (dieta je určena jen pro dospělé jedince), závažná psychiatrická onemocnění, zejména z okruhu poruch příjmu potravy (mentální anorexie), onemocnění jater, ledvin, srdce, poruchy metabolismu minerálů, poruchy krevní srážlivosti (včetně pacientů léčených warfarinem), žlučníkové kameny, metabolická onemocnění (například fenylketonurie, dna, a další), alergie na některou složku dietního přípravku (vždy si pozorně přečtěte příbalovou informaci, kde jsou deklarovány obsažené potravinové alergeny).
V některých z uvedených příkladů lze bílkovinnou dietu přesto úspěšně držet, ale zásadně jen na základě doporučení a pod následným dohledem lékaře nebo nutričního specialisty s velkými zkušenostmi v oblasti lidské výživy!

Kdy užívat během 1. etapy 3 a kdy 4 proteinová jídla?

3 proteiny obvykle postačí u jedinců, jejichž výchozí hmotnost nepřesahuje 80 kg. Od 85 kg výše je prakticky vždy nutné užívat 4 proteinová jídla denně. I u prvně jmenovaných (tedy s výchozí hmotností pod 80 kg) však můžeme použít (a to i nepravidelně) čtvrté proteinové jídlo, zejména tehdy, pokud přetrvává pocit hladu po kombinaci 3 + 1.
Důležité upozornění:
3-4 proteinové přípravky za den je třeba zkonzumovat, i když nemáte hlad! Bílkovinná dieta „funguje“ tehdy, pokud organismus dostane cca 90 g čistých bílkovin za den. Pokud omezíte přísun bílkovin, „degradujete“ bílkovinou dietu na dietu „nízkoenergetickou“, což poznáte podle toho, že začnete ubývat na úkor svalové a nikoliv tukové tkáně, stejně jako podle toho, že se velmi brzy objeví pocit hladu!

zhubnete ikona pitny rezimObecné zásady

  • Pitný režim
  • Dostatečný přísun neslazených tekutin (min. 1,5 l denně). Všechny druhy čajů mimo ovocné, káva a její náhražky (melta, atp.), neslazené minerální vody, coca-cola light.  Ovocné džusy, všechny alkohol. nápoje (včetně piva).

zhubnete ikona povolene potraviny 1Povolené potraviny

Zelenina (např. artyčok, květák, okurka, pórek, špenát, rajčata 1denně). 1x denně maso (např. kuřecí, krůtí, králičí bez kůže, různé druhy ryb). vitaminy cestou vhodného potravního doplňku. minerály. koření kromě hořčice, cibule a česnek jen velmi omezeně. Omega mastné kyseliny cestou vhodného potravního doplňku.

zhubnete ikona spalovac cukruZakázané potraviny

Ovoce, sladkosti. pečivo, přílohy, mléčné výrobky, tuky, minerály.

Spalovače tuků/cukrů

U klientů s vysokým procentem tukové tkáně v organismu, je třeba podpořit její mobilizaci a odbourávání současným nasazením přípravku s funkcí„spalovače tuků“ (fat burner), který podáváme po celou dobu redukčního programu, jehož efekt lze vhodně podpořit ještě přípravkem s funkcí „vychytávače“ tuků a cukrů (catch fat and sugar).

zhubnete ikona sulOdvodňovače

Pokud tělo zadržuje vodu, je třeba podpořit její mobilizaci nasazením přípravku s funkcí „odvodňovače“ (dewater), který rovněž můžeme podávat po celou dobu redukčního programu.

Nebojte se hodně solit

V průběhu 1. etapy ztrácí organismus ve zvýšené míře nerostné látky a stopové prvky a pravidelně užívat vhodné doplňky stravy bohaté na minerály.

zhubnete ikona telesna aktivitaTělesná aktivita

Klienti mohou v průběhu 1. etapy redukce pokračovat v té tělesné aktivitě, na kterou jsou zvyklí. Naproti tomu nedoporučujeme v průběhu 1. etapy s ní začínat „od nuly“.

Náš tip

Capillus, Pro krásné vlasy a nehty, 295 Kč, Draslík, 195 Kč, www.nezhubnesneplatis.cz

Šumivý prášek Catch Fat napomáhá při regulaci metabolizmu tuků a cukrů. Je určený na podporu programu. Cena 295 Kč,
www.nezhubnesneplatis.cz

zhubnete nas tip 1 zhubnete nas tip 2

KONTAKT: Kancelář Nezhubneš-Neplatíš!: Revoluční 1082/8, P1, info@nezhubnesneplatis.cz, tel.: 777 936 744, www.nezhubnesneplatis.cz 

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Související články