Zdraví news - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Zdraví news

Zdraví news

autor: Redakce

V průběhu uplynulých týdnů a měsíců se objevila spousta novinek týkajících se zdraví. Otestovali jsme je a předkládáme Vám ty nejzajímavější.

 

Ellen výhodněji

Více než dvě třetiny žen v České republice trpí pravidelnými vaginálními záněty. Odborníci, například doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc., proto doporučují v zájmu zachování rovnováhy vaginální mikroflóry zavádět v rizikových situacích probiotické tampony i mimo menstruaci. Při užívání antibiotik tampon zaveďte na noc, a vhodný je i bezprostředně po koupání v rybníce nebo bazénu (pozor, nikoli během pobytu ve vodě, to nemůže plnohodnotně působit). Probiotické tampony nejsou nejlevnější, proto je dobrou zprávou, že právě nyní přichází do prodeje zvýhodněné balení. Krabička obsahující 22 kusů velikosti normal tak stojí 295 Kč.

Nová irisdiagnostika

V Centru trvalého zdraví Cordeus se můžete nově objednat na irisdiagnostiku – vyšetření z oční duhovky. Bez rentgenu, bolesti nebo chemických přípravků. Na základě výsledků lze navrhnout ucelený harmonizační program, jenž vede k cílenému posílení imunitního systému, k vyčištění těla od škodlivin a k regeneraci poškozených orgánů. Objednávky na e-mailu info@cordeus.cz nebo telefonu 251 097 311. www.cordeus.cz

H2O stevia

Mezi první výrobce nápojů, kteří do regálů českých obchodů dopravili nápoje s přídavkem stévie, patří Rio. Stévie dodává pramenité vodě s pomerančovou nebo citronovou dužinou nasládlou chuť, ale neškodí zbytečnými kaloriemi. Litr nápoje obsahuje o 68 % méně cukru než běžné ochucené minerálky. Cena? Půllitrové balení stojí 19,90 Kč, půl druhého litru 24,90–29,90 Kč.

Bezpečná dovolená

Během léta se mnoha z nás přihodilo následující: odlet je za dveřmi, ale na očkování potřebné v exotické destinaci se jakci pozapomnělo. Jaké očkování je pro cestovatele v té které zemi povinné a jaké pouze doporučené? Až v zimě poletíte za teplem, už budete přesně vědět. S předstihem totiž zasurfujete na novém webu www.bezpecnadovolena.cz (Nenechte se ovšem znervóznit tím, že vedle užitečných informací si z něj odnesete i dojem, že očkování proti žloutence je nanejvýš vhodné i pro cestu na Šumavu. To je daň za to, že za serverem stojí GlaxoSmithKline, výrobce vakcín proti hepatitidě typu A i B.)

Aspire

Jedna plechovka brusinkového nápoje Aspire, který právě dorazil do Česka, dokáže spálit až 200 kalorií. To je jako půl hodiny šlapání na kole nebo 20 minut běhu. Tento termogenní nápoj, který efektivně spaluje kalorie i v klidovém režimu, vyvinula britská firma Fahrenheit 60. Obsahuje aktivní složky jako kofein, guaranu, výtažky ze zeleného čaje a zázvoru, L-carnitin a polovinu denní dávky všech potřebných vitamínů. Složení nápoje v těle vytváří termogenní reakce, které zrychlují metabolismus a napomáhají spalování kalorií. Účinky se podle laboratorního testu vědců z univerzity v Leedsu dostavují do tří hodin. Za 49 Kč / 250 ml koupíte např. na www.aspireshop.cz

Chia Benexia

Dýňová nebo lněná semínka jsou fajn. Ale vyzkoušejte semínka chia neboli šalvěje španělské. Jsou jen o málo větší než mák, ale obsahují desetkrát víc omega 3 mastných kyselin než losos a třináctkrát víc vlákniny než celozrnné pečivo, pětkrát více vápníku než mléko a čtyřiadvacetkrát více hořčíku než banán. I proto dosáhl výrobek Mike Benexia zařazení do kategorie Novel Food, která je v Evropské unii ještě nad doplňky stravy. Denně se užívá 1 odměrka v jogurtu, salátu nebo jednoduše s vodou. K dostání v lékárnách za 218 Kč / 250 g. www.benexia.cz

Škola atopie

Díky Nadaci pro atopickou dermatitidu, podporované dermokosmetickou společností Pierre Fabre, byla na začátku léta otevřena v Česku dvě vzdělávací centra pro dětské pacienty trpící atopickým ekzémem a jejich rodiče. Takzvané „Školy atopie“ jsou součástí kožní kliniky Nemocnice Na Bulovce a Pediatrické kliniky FN Brno. K dispozici jsou edukační knížky, omalovánky, CD a indivi-duální i skupinové semináře. Vzhledem k tomu, že různými formami atopické dermatitidy (tj. poruchou kožní bariéry) je postiženo až 20 % dětí, jde o projekt více než záslužný.

Související články