Alternativní léčba rakoviny - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Alternativní léčba rakoviny

Alternativní léčba rakoviny

autor: estation

Alternativní léčba rakoviny

Představujeme další čtyři metody alternativní léčby rakoviny

01 Urinoterapie

Podstatou urinoterapie je skutečnost, že léčí organismus jako celek a ne jenom určitou nemoc. Moč obsahuje více než 200 složek – nutriční substance, minerály, zbytky bílkovin a aminokyselin, antivirové, antibakteriální, antimykotické a antirakovinné látky a mnoho dalších. Hlavní součástí moči je voda, která projde celým naším tělem, a je tak schopna uchovat ucelenou informaci o stavu organismu. Složení moči se během léčby mění podle potřeb organismu. Nemá tak vedlejší účinky a je zcela netoxická. Chuť normální moči je hořká.

Historie a současnost

První zmínky o terapeutickém využití moči pocházejí z Indie a jsou staré asi 5000 let. V Evropě ukončil rozmach urinoterapie na začátku 20. st. objev antibiotik. V Mexiku a Japonsku je dokonce studium této léčebné metody součástí vzdělání na lékařské fakultě. Urinoterapie má i dnes hodně příznivců v řadách lékařů, kteří ji používají pro různá onemocnění jako virové a bakteriální infekce, alergie, poruchy imunitního systému, metabolické nemoci atd.

Praktická aplikace

Při maligních onemocněních, zejména u včas podchycených, je účinné urinové hladovění. Může ho podstoupit každý nemocný, který není kachektický; délku hladovění přizpůsobíme tělesné hmotnosti nemocného. Hladověním by měl být nemocný veden odborníkem. Ztráta hmotnosti, která se pohybuje kolem 18–25 %, je pro organismus nemocného bez jakýchkoli následků. Pokud nemocný bere léky, je možné pití uriny nahradit urinovými homeopatickými kapkami a čerstvou urinou kapanou pod jazyk. Kapeme ji u dospělých po 10 kapkách pod jazyk 5–6x denně, do doby, než si zvyknou ji pít. Pitná kúra je 100–150 ml uriny 4x denně. U dětí začínáme 5–10 kapkami pod jazyk podle věku a postupně se snažíme dávku zvyšovat až na 10–50 ml podle věku. Chuť uriny u dětí můžeme korigovat medem. Při exacerbaci (zhoršení, nové vzplanutí nemoci si připravíme homeopatické kapky, které kapeme pod jazyk. Dospělí užívají 10 kapek 3krát denně, děti 5 kapek 3x denně. Urinu lze aplikovat také pod kůži.

Ranní moč je zcela nejúčinnější – obsahuje velké množství hormonů.
Denní moč  je bohatá na látky z potravy (výživná funkce).
Noční moč  obsahuje informace o nemocech probíhajících v organismu. Zcela unikátní moč se tvoří během hladovění. 

Při hladovění dochází k velkému vylučování zplodin, moč je jimi nasycena. Její pití pak rozpouští usazeniny, odpadní látky a léčí infekční ložiska na podkladě homeopatického principu – podobné působí na podobné.  

02-DST
(teorie disymetrizující anizotropní tinktorální terapie)


Za otce této metody je považován ruský lékař a vědec Dr. Kutuschov. Teorie vychází ze zjištění, že zdravé a mladé tkáně se vyznačují vysokou anizotropií a disymetrií, zatímco u starých a rakovinných buněk je tomu naopak. Pro léčbu rakoviny a omlazení se používají léky obnovující anizotropii a disymetrii. Jsou to v podstatě barviva (oscilátory), pigmenty a soli organických kyselin. Pro omlazení, prevenci rakoviny a její léčbu v různých stadiích se používají „Kutušovovy kurungovity“. Jsou to univerzální protirakovinné produkty, jejichž hlavní složkou je normalizované kravské mléko, fermentované symbiózou kurungových mikroorganismů, které jsou od přírody nejsložitějšími mechanismy samoregulace. Jejich užívání nemá v dlouhodobém horizontu negativní dopad na zdravé buňky, naopak mizí malignita, tj. schopnost tkání tvořit zhoubné nádory. Takový prekancerózní stav tkání lze nazvat mikrorakovinou. V případě motivace tkáně k rakovině, avšak při absenci i sebemenšího nádoru, existuje prekancerózní stadium nemoci, k němuž se zatím nepřihlíží. Toto stadium je základem pro mnoho chronických chorob: poruchy metabolismu, genetické mutace a příležitostná zranění. Stačí i nepatrný popud, aby se situace začala vyvíjet podle nešťastného scénáře. Proto je třeba včasnou diagnostikou a prevencí pomoci každému člověku, který se stará o své zdraví. Kurungovity jsou bohaté nejen na organické kyseliny a enzymy, ale též na vitaminy, které většinou produkují mikroorganismy, jež jsou součástí těchto produktů. Jestliže již rakovina vznikla, podle vitaminové terapie je nejdůležitější co nejrychleji zásobit organismus maximální dávkou vitaminu B17. Z literatury je známo, že téměř ve všech případech rakoviny se při jeho užívání nádor zmenší. KK jeho potřebné množství obsahují. A kromě toho také 4-aminobenzoovou kyselinu (PABA) neboli vitamin B10, která kromě svých protinádorových účinků stimuluje střevní flóru, povzbuzuje ji k tvorbě kyseliny listové, která zase produkuje velké množství kyseliny pantotenové, účastní se i procesu asimilace bílkovin a rovněž se podílí na tvorbě červených krvinek. Také jsou obohaceny křemíkem, který je nezbytný pro pojivovou tkáň neutralizující těžké kovy.

Pro koho je terapie vhodná

Kurungovity by jako stravu, která má výrazné protinádorové účinky, měli užívat všichni. Jsou netoxické, mají výrazné protinádorové účinky, lze je užívat jak pro prevenci, tak i při léčbě nemocí, jako je cukrovka, alergie a onkologická onemocnění. Pro prevenci onkologických onemocnění a obnovení imunitního statusu je nezbytné pravidelně užívat přípravek alespoň jednou za půl roku.
Literatura a odkazy: www.kutushov.cz

Prakticka aplikace

Produkt Ve formě tablet 
o hmotnosti 0,6 g kulatého tvaru.
Balení Po 60 tabletách. 
Charakteristika Výrobek má antikarcinogenní, antimutagenní 
a imunomodulační účinky, zpomaluje procesy stárnutí, aktivuje látkovou výměnu na buněčné úrovni, činnost jater, ledvin a trávicího traktu.
Vedlejší účinky Přípravek nemá toxické účinky a nemá vedlejší účinky. 
Doporučená dávka 2–4 tablety denně.
Doba trvání kúry Užívání 1–2 měsíce. Aby se předešlo onkologickému onemocnění a aby se posílil imunitní systém, je nezbytné přípravek užívat jednou za půl roku.
Kontraindikace Velmi vzácná individuální nesnášenlivost jednotlivých složek přípravku.

Historie a současnost

Michail Vladimirovič Kutushov – MD, Ph.D., profesor, lékař, toxikolog, doktor tibetské tradiční medicíny. V posledních letech působil jako vedoucí vědecký pracovník v laboratoři termodynamiky a energetiky biologických systémů v Institutu teoretické a experimentální biofyziky ruské akademie věd. Autor vědeckých objevů a vynálezů, plnoprávný člen Evropské akademie přírodních věd, poradce Ruské akademie přírodních věd v oddělení klinické medicíny. V současné době žije a pracuje v zahraničí. Metodou DST bylo za dobu asi 20 let úspěšně vyléčeno přibližně 3500 pacientů s rakovinou.

03  Lykopen

Jde o rostlinný pigment dodávající ovoci a zelenině, především rajčatům, jejich červenou barvu. Patří do skupiny karotenoidů, které jsou známy svými antioxidačními vlastnostmi. Je to antioxidant ochraňující buňky lidského těla před jejich ničením volnými radikály, na něž se umí napojit tak, že mohou být zneškodněny a vyplaveny z organizmu. Při pravidelné konzumaci snižuje riziko výskytu rakoviny, cholesterolu v krvi, kardiovaskulárních a degenerativních onemocnění, udržuje činný imunitní systém, zabraňuje  stárnutí kůže a slouží 
jako ochrana před negativními účinky UV záření.

Historie a současnost

Lykopen je látka nedávno objevená a v posledních letech stojí v centru pozornosti mnoha vědeckých výzkumů v oblasti zdravotnictví, jež potvrdily pozitivní účinky lykopenu na zdraví našeho organizmu.

Praktická aplikace

Doporučené denní dávkování: 
Jedna lahvička lykopenového nápoje, který obsahuje 30 mg lykopenu. Vypít během dne. Případně lze užívat lykopen obsažený v kapslích. Výrobci přidávají do jedné kapsle 5–15 mg lykopenu, dávkování je 1–2 kapsle denně. Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. 

Je důležité uvědomit si, že lidské tělo není schopno lykopen na rozdíl od rostlin samo vyprodukovat.
Nejbohatším zdrojem lykopenu je rajčatová šťáva (obsahuje ho více než syrová rajčata), dále se 
lykopen nachází v melounech a guavě. Předpokládá 
se, že dosažení terapeutického účinku záleží 
na akumulaci lykopenu v jednotlivých buňkách.
Výsledky epidemiologických studií nejsou jednoznačné. V mnoha pracích se poukazuje na silnou korelaci mezi konzumací lykopenu a produktů bohatých 
na tuto sloučeninu a nádorovým onemocněním, zejména prostaty. V jiných studiích, týkajících se rovněž rakoviny prostaty, žaludku a také prsu, nebyla tato závislost zcela potvrzena. Předpokládá se, že důvodem rozdílnosti výsledků může být složitost testů používaných při studiích a velký počet proměnných, které měly vliv na jejich výsledky. Metaanalýza epidemiologických výsledků umožnila vybrat ty výsledky, ve kterých byly precizně definovány zdroje lykopenu, správně zvoleny zkoušené a kontrolní skupiny 
a uvedeny statisticky významné hodnoty.
Lykopen brzdí kancerogeny indukovanou fosforylací regulačních bílkovin, což vede k zastavení rozdělení buňky ve fázi C0/C1. Jiný mechanismus protinádorového účinku lykopenu spočívá v indukci enzymů II. fáze biotransformace katalyzujících reakce detoxikace kancerogenů. Naznačuje se také, že lykopen může brzdit rozvoj nádorů cestou interference s transkripčními faktory a zastaví metastázi a invazi rakovinových buněk. Otázkou zůstává, zda lykopen sám o sobě je spojen s menším rizikem vzniku rakoviny, nebo jestli je to jednoduše bioukazatel udávající orientaci rajčatových produktů, které mohou obsahovat další fytochemikálie s antirakovinnými vlastnostmi. Výrobky bohaté na lykopen chrání proti UV záření – chemoprevence. Chemoprevence je definována jako ústní nebo místní užití potravního nebo farmakologického činitele k brzdění nebo odvrácení rozvoje rakoviny. Spotřeba lykopenu snižuje oxidační stres a kostní resorpci u žen po menopauze.
Přírodní antioxidanty z rajčatového extraktu snižují krevní tlak u pacientů s hypertenzí prvního stupně.

Pro koho je terapie vhodná

Pro těhotné ženy a děti od 3 let.
Literatura a odkazy: www.lykopen.cz

04  Enzymoterapie

Podle Dr. Gonzaleze

Lidé, u nichž převládá vařená strava, nedostávají do těla dostatečné množství proteolytických enzymů. Metoda vychází z kombinace využití proteolytických enzymů, zejména pankreatických, diety a suplementů, jež obsahují především vitaminy, minerály, antioxidanty a celkové detoxikace 
organismu dosahují díky klystýrům z černé kávy.
Terapie v sobě kombinuje v předchozím čísle 
uvedené terapie profesora Gersona, 
dr. Jurkoviče a terapie vitaminem B17.

Praktická aplikace

Pacienti přijímají perorálně vysoké dávky 
enzymatických kapslí, 130–175 denně.

Obsaženými enzymy jsou amygdalin (vit. B17), 
pankreatin, papain, bromelain, trypsin, lipáza amyláza, chymotrypsin, rutin, superoxid dismutáza, kataláza a dále vitaminy A, E, zinek a selen.

Přísná dieta je individuální, osciluje mezi 
vegetariánskou variantou až po 2–3 jídla 
z červeného masa denně.

Klystýr je předepsaný několikrát denně 
pro všechny pacienty. Používá se k němu 
organicky pěstovaná černá káva.

Pro koho je terapie vhodná

Metoda nemá kontraindikace, pokud někdo netrpí přecitlivělostí na některou složku.
Odkazy: www.dr-gonzalez.com

Historie a současnost

Dr. Nicholas Gonzales z New Yorku se začal enzymy zabývat ještě v průběhu studia medicíny na Cornell University Medical College v roce 1981. Jeho práce vycházela z poznatků texaského zubaře, dr. Kellyho, který po 20 let léčil své pacienty s rakovinou proteolytickými enzymy. Věnoval se léta výzkumu a alternativní léčbě maligních nádorů se zaměřením na rakovinu pankreatu. Výsledky jeho práce byly americkou odbornou veřejností přijaté kontroverzně, podobně jako tomu bylo lokálně u práce MUDr. Jurkoviče, jenž vychází ze stejných principů.

Související články