Zázračný účinek vitaminu na pleť? - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Zázračný účinek vitaminu na pleť?

Zázračný účinek vitaminu na pleť?

autor: Redakce

Zázračný účinek vitaminu na pleť?

Retinol 3 TR

Představte si, že existuje zázračná ingredience, která nejen vyhladí vrásky, ale také minimalizuje póry a jako bonus pokožku zanechá hydratovanou. Taková ingredience skutečně existuje a jedná se o obyčejný vitamin, konkrétně Retinol.

Co je vůbec Retinol?

Retinol je čistou a zároveň nejsilnější formou vitaminu A, který hraje klíčovou roli pro celý náš organismus. Je prokázáno, že retinol omezuje vznik vrásek, zlepšuje strukturu pokožky, redukuje pigmentové skvrny a navyšuje hydrataci pokožky. Když retinol v roce 1913 objevil americký biochemik Elmer McCollum, určitě neměl tušení, že jeho supervitamin proniká hluboko do pokožky a v budoucnosti se stane jedním z nejlepších omlazujících prostředků.

Jaký je v tom zázraku háček?

Retinol je velmi nestabilní látka, která podléhá oxidaci a reaguje také na světlo. Navíc je tento vitamin rozpustný ve vodě, a pokud je obsažený v krému (krém vždy obsahuje vodu), stává se neúčinným. Pokud je koncentrace retinolu nízká, nemá na kůži žádný účinek. Naopak vyšší a zároveň účinná koncentrace retinolu bývá ale pro pokožku iritující a vyvolá její výrazné zčervenání, svědění a olupování.
V závěru tu tedy máme supervitamin, který je nestabilní, jeho účinnost v krému rychle vyprchá, a ještě nám může podráždit pokožku. Tohle vám asi prodejce běžných krémů s obsahem retinolu ale nikdy říkat nebude. To byste si totiž v podstatě neúčinný krém s obsahem vitaminu A nikdy nekoupili.

Důležitost jojobového oleje
Nosičem v Retinolu 3 TR je jojobový olej, který dokáže účinky vitaminu A zachovat, a navíc pokožku vyživuje.
Také patří k nejkvalitnějším olejům pro topické použití.

Řešení se vždy najde…
Retinol 3 TR
Britská značka Medik8 uvedla na trh sérum Retinol 3 TR, které vychytalo všechny možné nedostatky vitaminu A, a právě díky tomu se stalo 2. nejprodávanějším topickým přípravkem ve Velké Británii za rok 2012.

Efektivní redukce vrásek bez podráždění

Retinol 3 TR obsahuje vysokou koncentraci vitaminu A, konkrétně 0,3 %. Obsažený all-trans retinol (dle posledních výzkumů nejstabilnější forma vitaminu A) je enkapsulovaný, což znamená, že je uzavřený v malých kapslích. Tyto kapsle zaručí, že účinek retinolu se bude uvolňovat postupně podle potřeby po několik hodin. Za normálních okolností by 0,3% koncentrace all-trans retinolu působila na pokožku jako obrovský „šleh“ a způsobila by její podráždění bez dlouhodobého efektu. Díky enkapsulaci ale dochází k uvolňování účinku postupně, což zaručí jak efektivní redukci vrásek, tak naprostou bezpečnost séra bez vzniku nežádoucího podráždění.

Jak udržíme Retinol stabilní?

Sérum Retinol 3 TR obsahuje z 95% „all trans“ retinol, což je vitamin A ve formě správného izomeru, který jej udrží naprosto stabilní a účinný ve výsledném kosmetickém přípravku. Již při výrobě je toto sérum vyráběno v inertní zóně, za stálé teploty a navíc se stabilizuje antioxidantem, konkrétně vitaminem E. Značka Medik8 tak může garantovat účinnost přípravku po dobu 12 měsíců od otevření.

Něco navíc

Retinol 3 TR od Medik8 neobsahuje parabeny, konzervační látky, není parfemován a nebyl testován na zvířatech.
Sérum neucpává póry, takže nepodporuje tvorbu akné, právě naopak dochází k jeho redukci.
Pro ty, kteří se bojí, že mají citlivou pokožku, a bojí se přípravky s retinolem používat, máme také řešení. Ze začátku používejte Retinol 3 TR jen 2x týdně, po 2–3 týdnech můžete nanášet každý druhý den a po měsíci již každý den.
Celé balení navíc vydrží přibližně na 50 aplikací. Váš náklad na omlazení by se tedy dal vyčíslit na 17 Kč / den. A to je určitě investice, která se pro udržení zdravé pokožky bez vrásek určitě vyplatí.

Lenka Rapková,
Salon V Jirchářích, Praha
V našem salonu používám RETINOL 3TR po vyčištění pleti ultrazvukovou špachtlí. Sérum po zapracování do pokožky působí okamžitě! U povadlé kůže a hyperpigmentace dochází k okamžitému, viditelnému a výraznému zlepšení pleti. Klientka sama vidí zjemnění drobných vrásek, nemá pleť mastnou a pokožka celkově působí mladistvě a zregenerovaně. Doporučuji prodloužit účinnost efektu při domácí péči 2x týdně při večerním ošetření.
I když s tímto novým produktem RETINOL 3TR pracujeme pouze 1 měsíc, zkušenosti přináší okamžitý efekt v podobě okamžitých objednávek, což je pro tento produkt nejlepší hodnocení.

MUDr. Ivana Úlehlová,
Laser Esthetic, Praha
Vrásky se pro každou ženu s přibývajícími lety stávají stále větším problémem. Po 40. roce se projevy stárnutí projevují zřetelněji, snižuje se efektivita obměny kožních buněk, snižuje se tvorba kolagenu, elastinu a proteoglykanu, pleť ztrácí pružnost, tvoří se vrásky. V boji s tímto negativním jevem pomáhá retinol (vitamin A) známý pro své schopnosti v boji proti vráskám a stárnutí pokožky. Retinol regeneruje epidermální vrstvy kůže, napomáhá zpevnění povadlých kontur obličeje stimulací tvorby nových vláken kolagenu a elastinu, redukuje vrásky a rozjasňuje pokožku.
Retinol (vitamin A) a tokoferol (vitamin E) jsou obsaženy v nočním séru Retinol 3 TR, které regeneruje a zpevňuje pokožku, vyhlazuje vrásky a působí proti hyperpigmentaci.

Andrea Dufková,
Salon Charme, Brno
Dermatologické a kosmetické problémy lze nyní účinně řešit pomocí nočního séra Retinol 3TR, které je oprávněně nazýváno briliantem mezi séry. Retinol 3TR je velmi lehké sérum, které regeneruje pokožku v mnoha směrech. Toto sérum obsahuje 0,3% retinol (vitamin A) a tokoferol acetát (vitamin E), který séru dodává stabilitu = vitaminy jsou plně funkční po celou dobu používání. Jako kosmetička toto sérum doporučuji nejraději svým klientkám, a to nejen jako doplněk pro domácí péči na redukci vrásek, ale i ke zvýšení efektu různých kosmetických a estetických ošetření, jako jsou např. chemické peelingy, mezoterapie dermaválečkem a lasery. Obličej a speciálně vrásky se již po několika aplikacích zcela mění, dochází k viditelnému snížení počtu vrásek, výrazně se zlepšuje struktura pleti, pleť je omlazená a hladká.
Jednoznačně nejlepší noční sérum, co se týče ceny a maximálního výsledného efektu. Jde o neobyčejný A-vitamin se 100% účinkem.

Exkluzivním distributorem značky Medik8 je firma MedaPreX, s. r. o., Truhlářská 27, 110 00 Praha1
Více informací získáte na www.medaprex.cz
nebo na bezplatné lince 800 260 002

Související články