BOJUJTE PROTI POVADÁNÍ PLETI - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » BOJUJTE PROTI POVADÁNÍ PLETI

BOJUJTE PROTI POVADÁNÍ PLETI

autor: Redakce Beautyguru

Povadání pleti nemine bohužel žádnou z nás. Dá se mu ale statečně předcházet a oddálit. Jak na to?

Čím dříve se s řešením tohoto problému začne, tím je to snadnější. Pokud profesionální péči zahájíte, až když už povadání pleti nastalo a je to na obličeji vidět, o to více to bude náročné.

Pleť nám začíná stárnout už kolem 25 roku života. Pomalu, ještě ne nijak viditelně, ale už je třeba přemýšlet o vhodné péči, a to jak o profesionální v salonu, tak i té domácí. Když začnete doplňovat ubývající látky co nejdříve, tím déle si vaše pleť udrží tvar i pružnost. A co je tedy nejdůležitější? Mít dostatek kolagenuelastinu a kyseliny hyaluronové.

Viditelné povadání bývá nejčastěji od 40 let. Nejlépe byste rozdíl viděli, pokud bych vám postavila vedle sebe dvě ženy ve stejném věku. Jedna by chodila od pětadvaceti na kosmetiku a druhá v životě nezkusila profesionální péči. Rozdíl na kvalitě pokožky uvidíte vždy.

Často v salonu slýchám, že jsou na vině i geny. Ano, nějaké procento tam určitě je. Ale vše se odvíjí od naší péče a životního stylu. Strava, dostatek tekutin, pracovní prostředí, stres, kouření atp.

Takže, pokud chodíte pravidelně na kosmetiku od svých 25 až 30 let a používáte doma doporučenou péči, máte velký náskok a stačí preventivní kroky. Tím můžou být občasná intenzivní ošetření. Např. od Diega je na to řada Icon Time, která efektivně řeší antiage už od 30 let. Od Alissy se nabízí linie ArganŽenšenPlatina nebo výjimečně i Lift Age. Z té hodně doporučuji oční sérum Boost. Domácí péče se může doplnit o bioaktivní séra typu Kolagen-peptidy-elastinLift-up či olejová jako je Multivitamin Q10nebo Baobab – ženšen. Ideální je profesionální ošetření sem tam doplnit o radiofrekvenci i neinvazivní mezoterapii.

Jestli začínáte s profesionální kosmetikou po čtyřicítce, bude to chtít intenzivnější péči. Nečekejte, že přijdete ke kosmetičce a ona vám hned začne aplikovat liftingové řady. Pleť je potřeba jak v salonu, tak doma připravit. Pročistit a dodat hydrataci. Velmi efektivní je na začátek dát i několik ošetření s kyselinami. Ty dokážou doplnit hydrataci a probudit naše buňky ke kvalitnější práci, produkci kolagenu a elastinu. Obnovují kožní bariéru, protože když už do pleti něco doplníme, chceme, aby se to tam také udrželo.

Je to několika měsíční proces a pak už se konečně dostanete k antiage a liftingu. Od Diega jsou tu řady Icon Time a Fillift. K tomu samozřejmě i domácí péče. Doplnit můžete i o sérum 3D sculp booster z řady Skin map nebo sedmidenní kúru super ampulí. Od Alissy vám kosmetička sestaví program na míru z řad Lift Age či Longevity. K tomu doplní buď již zmíněné bioaktivky nebo třeba séra z řady Perfection. K salonnímu ošetření bych zařadila i radiofrekvenci, a to v intenzivní kúře cca 6 ošetření po 14 dnech.

Také si dávejte pozor, zvlášť teď, na sluneční záření. UV paprsky rozkládají náš kolagen a pleť mnohem rychleji stárne. Takže zařaďte kvalitní sluneční filtry. Ty vám kosmetička doporučí jak od Alissy, která má letos inovovanou řadu Sun care, tak letní péči od Diega. Záleží na tom, kterou značku používáte doma.

Hýčkejte svoji pleť kvalitní kosmetikou, ona vám to oplatí vytouženým výsledkem.

Více informací na beautyonline.cz

Související články