Odhalte tajemství kvalitní biokosmetiky - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Odhalte tajemství kvalitní biokosmetiky

Odhalte tajemství kvalitní biokosmetiky

autor: Redakce
Speciální projekt

Musí biokosmetika obsahovat vodu?

Biokosmetika a vlastně ani konvenční kosmetika nemusí obsahovat vodu, což je ve své podstatě levný výplňový materiál. Vždy ji můžeme nahradit třeba hydroláty nebo ovocnými vodami, které navíc obsahují vitamíny a minerály. Nejmodernější formulátorské technologie umožňují vyrobit kosmetiku zcela bez vody – tu si přece můžeme dodat sami doma! V případě, že není do krému či séra přidána voda, není nutné používat ani tradiční konzervanty.

Proč je lepší používat za studena lisované oleje?

Lisování olejů za studena, případně jejich extrahování při nižší teplotě pod 40 °C, znamená zachování většího spektra vitamínů a minerálních látek a tím pádem dosažení požadovaného blahodárného účinku aktivních ingrediencí.

Proč nemůže být levná biokosmetika kvalitní?

V tomto případě je vhodné přirovnání k potravinářskému průmyslu. Bio produkce se obecně vyznačuje omezeností a menší výtěžností, vstupní suroviny jsou tím pádem dražší. I v kosmetice máte na výběr – buď využijete jednodruhový základní, a tudíž poměrně levný olej, nebo propracovaný preparát s bioaktivními látkami, které mají prokazatelně lepší výsledky. Pokud máte vysoce kvalitní a finančně náročné vstupy, výsledný produkt zkrátka nikdy nemůže být levný.

Může biokosmetika obsahovat konzervanty?

Stoprocentní biokosmetika nemusí vůbec obsahovat konzervanty! Olejová séra, která neobsahují vodu, není nutné konzervovat vůbec. V případě sér i krémů s přídavkem vody je však nějaká forma konzervace nutná. Ale i v tomto případě máme volbu v podobě přírodního konzervantu – např. Pentylene Glycol může být rovněž v biokvalitě.

V čem je Yage jiná než běžná biokosmetika?

Kosmetika Yage byla vyvinuta špičkovou formulátorkou v Anglii. Revoluční přistup je založen na recepturách bez jakýchkoliv levných výplňových materiálů či vody. Na výrobu se používají nejen vzácné, za studena lisované oleje, ale především patentované aktivní látky s in vitro studiemi a prokazatelnými výsledky. Vysoká koncentrace účinných látek,10krokový systém inspirovaný propracovanými korejskými principy péče o pleť, využití účinků aromaterapie a holistického přístupu k tělu a duši – to vše je Yage. Pestrost v jídelníčku je důležitá pro naši výživu a stejně tak je to i s pletí. Také proto u nás naleznete kombinace 15 až 20 vzácných olejů se 14 dalšími výživnými ovocnými a rostlinnými výtažky, vitamíny, minerály, ceramidy, proteiny, fosfolipidy nebo esenciálními oleji. Nejdůležitějšími ingrediencemi jsou patentované aktivní látky z řas, peptidů nebo planktonu a stálice, jako je retinol či koenzym Q10, které prokazatelně působí proti vráskám, zabraňují poškození DNA a buněčnému stárnutí a dokáží snížit hloubku vrásek o 15 % za pouhých 15 dní.

Existuje individuální sérum na míru?

Mezi produkty Yage nenajdete tradiční krém, protože ten si u nás můžete připravit přímo na míru pro svůj typ pleti. Tento nový individuální přístup nabízí neomezené množství kombinací. Stačí si jen vybrat Yage sérum či esenci a jakýkoliv Yage pleťový olej a vytvořit si svůj vlastní unikátní krém optimálně pro svou pleť. Pleťové oleje samozřejmě neobsahují žádné konzervační látky.

Jaký produkt je vlajkovou lodí Yage?

Nepochybně Aqua Splash, to je opravdu „must have“! Receptura této hydratační esence přináší revoluční přístup k lokálnímu doplňování kyseliny hyaluronové, která v této formě dokáže pronikat i do nejhlubších vrstev kůže a výrazně ji tak omladit. Patentovaná kyselina hyaluronová PrincipHYAL® Cube3 zaručí lifting obličeje už do 30 minut a obecně má výrazně lepší výsledky než standardní forma této kyseliny. Pro optimální účinky doporučujeme vhodnou kombinaci Aqua Splash (č. 4) s pleťovým olejem podle typu vaší pleti  – např. pro normální, citlivou nebo problematikou pleť (č. 6).

Aqua Splash – receptura této hydratační esence přináší revoluční přístup k lokálnímu doplňování kyseliny hyaluronové, která v této formě dokáže pronikat i do nejhlubších vrstev kůže a výrazně ji tak omladit.

Jaká je pravda o biokosmetice?

Beauty Guru @milena_zampova se zeptala majitelky Yage Organics.

View this post on Instagram

PRAVDA O BIOKOSMETICE… Tak tu jsem neznala ani já. Kdybyste se mne optaly v minulosti na Bio kosmetiku, tak odpovím, že nemám dobré zkušenosti. A to z jednoho důvodu: vždy jsem na zkoušku kupovala levné biokrémy a nikdy z nich nebyla nadšená. Ale před 6 měsíci jsem se setkala s Petrou, která vyvinula v Londýně svojí Bio kosmetickou značku @yageorganics Nejprve jsem byla skeptická, já a Bio? Ale když jsem měla přesušenou pleť z mých kosmetických pokusů nebo se celá osypala, tak jsem po Bio kosmetice občas šáhla… a dobrý. Až po videu s Petrou jsem pochopila, v čem je trik! Poslechněte si video. Mimochodem jsem nebyla schopna ze schůzky odejít a místo 1 videa jich natočila 7! Věřte mi, klidně bych se ptala celý den! Věděly jste že např. Arganový olej má až o polovinu méně vitaménu E než má Cacay olej? Že existuje přírodní retinol- bakuchiol, který má stejné výsledky v boji s vráskami a akné, jako již ověřený retinol, ovšem bez omezení použití pouze v noci a v létě? Olejová séra obsahují přírodní náhradu silikonu, která zaručí sametovou pleť bez mastného efektu. Fakt, vyzkoušeno! Dohodla jsem s majitelkou Petrou @yageorganics že můžete psát do directu dotazy a hlavně jaké problémy řešíte. Pošle tipy jak a co kombinovat. Má toho opravdu hromadu! A hlavně vychytávka SOS Miracle – malé beďary do 2 dnů mizí a plet´ se nevysušuje. Já byla schopna si dát i zubní pastu na bed´ara Jasně že zařídila slevu MIL15, sleva 15%. www.yageorganics.cz Jestli někdo najde pravopisnou chybu, tak se předem omlouvám, nemám kapacitu posílat texty na korekturu. Holky, vždy počkejte až ve stories dám Ptejte se mne. Direct mi zabírá několik hodin denně a je lepší pro všechny mít odpovědi veřejné. #biokosmetica #organicskincare #vrasky

A post shared by Milena Zampova (@milena_zampova) on

Související články