Ozón jako lék - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Ozón jako lék

Ozón jako lék

autor: estation

Ozón jako lék

V nadlimitních koncentracích je ozón toxický plyn. Pokud je ale vyroben z čistého medicinálního kyslíku, lze ho využít u široké škály onemocnění, zejména v jejich prevenci. Proč vyzkoušet ozónovou terapii?

Co je ozónová terapie?

Jde o léčbu aplikací aktivního kyslíku – směsi kyslíku a ozónu (O3), která zlepšuje využití energie na buněčné úrovni. Lze se setkat i s termínem bio-oxidační terapie či ozonoterapie. K terapeutickému využití ozónu došlo poprvé v roce 1916.

Regenerace buněk

Každá buňka potřebuje dostatek energie pro svoje procesy, dostatek kyslíku na vnitřní dýchání, schopnost detoxikace a schopnost sebeobrany (imunity). Rozpadem ozónu na kyslík dojde v buňce nejen k okysličení (ze dvou molekul ozónu vznikají tři molekuly kyslíku), ale i k uvolnění energie, a to 143 kJ na 1 mol ozónu. Tato energie je následně využitelná pro regeneraci uvnitř buněk.

Formy použití ozónové terapie

Ozonizovaná voda
Určená k pitným kúrám a výplachům.
Indikace: zánětlivá onemocnění střev, zákroky v dutině ústní

Ozonizované oleje a masti
Indikace: spáleniny, plísňová onemocnění

Aplikace sáčky naplněnými ozónem
Indikace: diabetická noha, bércové vředy, mykotické infekce

Léčba ve formě lázní (balneoterapie)
Indikace: prokrvení kůže, svalů, úprava metabolismu

Nitrožilní aplikace
Indikace: poruchy venózního řečiště

Vnitrosvalová aplikace
Indikace: zlepšení imunity, onkologie

Aplikace do kůže
Indikace: místní ovlivnění

Kloubní aplikace
Indikace: artróza

„Terapie formou nitrožilní aplikace roztoku je bezbolestná. Pro dosažení efektu je nutné ji opakovat minimálně osmkrát, nejlépe dvakrát týdně. Celý průběh je bezbolestný a trvá 10 minut.“

Prevence diabetu a arteriosklerózy

Pro naše tělo je velmi nebezpečný každodenní stálý stres. Stresovaní nejsme jenom navenek, ale stejný pocit zažívají i naše buňky. Stres působí tak, že buňka, i když má dostačený přísun kyslíku, nemusí tento kyslík umět využít. Místo aby vstupoval do reakcí nutných pro život buňky, uvolňuje se ve formě peroxidů či volných radikálů a ty jsou pro buňky jedovaté. Kromě toho podporuje vznik kyselin a změnu pH v buňkách. To může vést k diabetu, arterioskleróze, potížím s cholesterolem či k nádorovým procesům. Ozónová terapie řeší tyto problémy tím, že mobilizuje enzymy, které umějí zabránit vzniku volných radikálů, peroxidů, zvýšeného množství CO2, a tím zvýšené kyselosti buněk.

Posílená imunita

Ozón působí na bílé krvinky (lymfocyty). Sledováním byl prokázán imunostimulační efekt u mnoha infekcí, včetně virových. Kromě toho byl pozorován i účinek na krevní destičky (trombocyty) zásahem do mechanismu srážlivosti i funkce prostaglandinů. Trombocyty mají funkci i při alergických zánětlivých stavech, u autoimunních chorob a při hojení ran. Velmi často se podaří vypěstovat bakterie, které přežívají nitrobuněčně. Ukazuje se, že tyto bakterie mají význam u mnoha chorob, např. u arteriosklerózy, ale třeba i artrózy či některých malignit. Tato onemocnění významně vyčerpávají imunitní systém. Ozón jako plyn, který má vliv na bakterie, viry a plísně proniká do buněk zcela bez problémů. Má proto velký význam u nitrobuněčných infekcí.

Prokrvení organismu

Ozónoterapie zlepšuje průtokové vlastnosti červených krvinek (erytrocytů). Odstraňuje se jejich řetízkování a dochází k rovnoměrnému rozptýlení. Ovlivněním membrán se zvyšuje jejich flexibilita, a tím dochází i ke zlepšení průtokových vlastností a transportu kyslíku. Pružnější krvinky se protlačí do menších cévek, mikrokapilár. A protože krvinky nekolují v krvi v hloučcích, ale rozptýleně, zvětší se i jejich celková plocha, kyslíku se přenese více a zvýší se parciální tlak kyslíku ve tkáni (PO2).

Indikace

Prevence buněčného stárnutí

Zvyšování výkonnosti a odolnosti organismu

Regenerace pokožky a zvýšení její elasticity

Podpora prokrvení tkání

Čištění pleti (prevence tvorby komedonů a léčba akné)

Zvýšení vstřebávání účinných látek z kosmetických přípravků

Urychluje hojení po úrazech a operacích

Názory odborníků
„Ozón je pravděpodobně jednou z nejzázračnějších léčebných terapií, které jsou na naší planetě v této době k dispozici. Prostřednictvím okysličování se může úspěšně léčit široké spektrum závažných degenerativních stavů včetně rakoviny, srdečně-cévních onemocnění, cukrovky, onemocnění jater a ledvin,“ říká homeopat Louise McClean.

„Terapii používám nejraději u diabetiků pro zlepšení prokrvení, u nehojících se zlomenin a ran. Dále u chronických infekcí, včetně virových, a u stavů vyčerpání po fyzické či psychické námaze – po sportu, u syndromu vyhoření a jako podpůrnou léčbu u nádorových onemocnění,“ říká MUDr. Milan Veselý, Středisko reflexní terapie.

Cena:
od 600 Kč za aplikaci nitrožilně
Kde:
Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, tel.: +420 222 582 002, www.auraclinic.cz
Ozonoterapie Karlovy Vary, U Imperiálu 14, Vila Orplid, tel.: 603 2689 95, www.uem.cz
Středisko reflexní terapie, Bludovická 396, Praha 9, tel.: 283 920 662, www.srt.cz

Související články