Volání S.O.S. - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Volání S.O.S.

Volání S.O.S.

autor: Redakce

Volání S.O.S.

Stále častěji se objevují nové a nové studie, které tvrdí, že mobilní telefony jsou nebezpečné. Je to jen planý poplach, nebo si máme dát skutečně pozor?

Mobilní telefony jsou dnes schopné nejen pořizovat vynikající fotografie, přehrávat hudbu, spojit nás prostřednictvím sociálních sítí se světem, ale jsou také velmi návykové. Podobně jako u mnoha nových technologií zatím nejsou přesně známá jejich dlouhodobá rizika či výhody a varování, že něco není v pořádku, trvá vědecky dokázat i několik let.

Jak se chránit?

Pokud se nechcete mobilního telefonu úplně vzdát, stačí když ho budete držet co nejdál od svého těla, a to například za pomoci Bluetooth či kabelového připojení, které bude obsahovat feritový korálek – elektronickou součástku, která redukuje elektromagnetické mobilní záření.

Zjistěte hodnoty SAR*, které udávají, jaké množství radiace váš telefon vyzařuje.
*SAR – Specific Absorption Rate = míra specifické absorpce

Telefonujte při plném signálu. Čím horší signál, tím více mobil vydává záření.

V neposlední řadě nepokládejte telefon k dítěti do kočárku.

Mobilní telefon způsobuje:

U dospělých:
Britská organizace Mobilewise (www.mobilewise.com), která vzdělává lidi v bezpečném používání mobilních telefonů, na svých stránkách zveřejnila informaci, že existuje spojení mezi používáním mobilních telefonů a mozkovými nádory, potenciální ztrátou plodnosti, genetickými problémy, narušením produkce melatoninu a dalšími biologickými procesy, které vedou ke vzniku rakoviny.

U dětí:
Studie také prokázaly, že u dětí jsou pro změnu na vzestupu poruchy chování, a to zejména porucha pozornosti či hyperaktivita – ADHD. Podle posledních údajů trpí diagnózou ADHD něco mezi 3 až 7 % školou povinných dětí.*
Vědci se shodují, že na vině je používání mobilních telefonů. Jedna ze studií totiž prokázala, že děti, jejichž matky používaly v průběhu těhotenství mobilní telefony, trpěly ve škole poruchami chování.
*Kheifets D, Obel C, et al. Prenatal an postnatal exposure to cell phone use and behavioral problems in children.

Vliv na zvířata
Během výzkumu vykazovaly myši, které byly v kontaktu s mobilním telefonem, větší hyperaktivitu a nižší funkci mozku než ty, které mu za stejných podmínek vystaveny nebyly.

 

Související články