10 kg za 10 týdnů - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » 10 kg za 10 týdnů

10 kg za 10 týdnů

autor: Redakce

Snížení váhy o 10 kg za 10 týdnů

Proměna – snížení váhy o 10 kg

Radka, věk: 47

PRŮBĚH PROMĚNY

PO 4 týdnech
Klientka započala 1. fázi diety, která spočívala v přísunu dostatečného množství kvalitních bílkovin za současné redukce přísunu cukrů. Organismus se tak dostal do tzv. ketózy a redukoval tělesnou hmotnost převážně na úkor tukové tkáně. Došlo k úplné náhradě „pravých“ jídel 
5 instantními bílkovinnými pokrmy MEDIDIET denně, ke kterým se konzumovaly povolené druhy zeleniny. Během této fáze zhubla 6 kg.

 

PO 6 týdnech
V dalším období pokračovala bílkovinnou dietou z 1. fáze s tím rozdílem, že měla povoleno 1 „pravé“ hlavní jídlo s vysokým obsahem bílkovin a minimálním obsahem tuků za den + 4 ks instantních pokrmů. Platil zákaz přijímání jakýchkoliv dalších cukrů, organismus musel být nadále udržován v ketóze, aby pokračovalo hubnutí na úkor tukové tkáně. Přidala pohybové aktivity ve fyziostudiu, a došlo k úbytku dalších 3 kg.

PO 8 týdnech
Ve 3. fázi klientka nadále omezovala přísun nekvalitních (zejména živočišných) tuků a postupně si zvykala na opětovný přísun sacharidů (v podobě potravin, které sacharidy obsahují:některé druhy zeleniny, ovoce, škro-boviny, pečivo, atd.). Povolena byla 2 „pravá“ hlavní jídla denně s vysokým obsahem bílkovin a minimálním obsahem tuků. Klientka pokračovala v pohybových aktivitách, cvičila 2–3x týdně a zaznamenala úbytek 1 kg.

před/po
váha: 74 kg
výška: 170 cm
ruce: pravá/levá: 28/28 cm
prsa: 96 cm
pas: 81 cm
boky: 107 cm
stehna: pravé/levé: 61/63 cm

váha: 64 kg
výška: 170 cm
ruce: pravá/levá: 28/28 cm
prsa: 93 cm
pas: 73 cm
boky: 101 cm
stehna: pravé/levé: 56/59 cm

01: Klinika

Klientka držela ketogenní bílko-vinovou dietu MEDIDIET a podstoupila 8 ošetření na přístroji Vacuum Shockwave.

02 fyziostudio

Od 2. fáze diety absolvovala cvičení zaměřené na redukci gynoidní obezity a zpevnění zádových svalů v Dires u M. Šťastného.

Názor klientky
„Neúspěšně jsem se snažila hubnout zmenšením objemu konzumovaných potravin a běháním. Ale navzdory mému úsilí ke kýžené redukci váhy nedocházelo. S výsledky diety a terapie na klinice Formositas jsem velmi spokojená, tak skvělý a rychlý výsledek jsem nečekala. Nadále budu pokračovat i ve cvičení ve fyziostudiu Dires, abych si váhu udržela.“

Názor odborníka
„Hubnutí prostřednictvím ketogenní bílkovinné diety považuji pro ženu po čtyřicítce za nejúčinnější. Kromě redukce podkožního i viscerálního tuku dochází i ke snižování hladiny cholesterolu a triacylglycerolů či úpravě vysokého krevního tlaku. Součástí terapie je individuálně upravená pohybová aktivita. Martin Šťastný proto zvolil pohybový režim s důrazem na podporu svalové pumpy, a to hlavně v oblasti dolních končetin a středu těla spolu s vynecháním všech cviků, při kterých dochází k otřesům.“
Ivana Pokorná klinika FORMOSITAS

Jídelníček:

Instantní proteinová jídla
dle jednotlivých fází diety, povolené druhy zeleniny (např. brokolice, cuketa, lilek, květák, listové saláty, houby, v pozdějších fázích i paprika, rajče…), normální jídla s vysokým obsahem proteinů a minimálním množstvím cukrů a tuků dle pokynů terapeuta.

klientka jedla: 5x denně 
Kontrola jídelníčku 1x za dva týdny spolu s kontrolou úbytku hmotnosti na bio-impedanční váze + případně individuální telefonické konzultace.

Zakázané potraviny

Veškeré sacharidy, slazené nápoje, ovoce, alkohol. Postupné „odbourávání zákazů“ od 3. fáze diety.

kontakt:
Klinika FORMOSITAS, Bolzanova 3, Praha 1, www.formositas.cz

Související články