6 ingrediencí pro krásné vlasy - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » 6 ingrediencí pro krásné vlasy

6 ingrediencí pro krásné vlasy

autor: estation

6 ingrediencí pro krásné vlasy

Anti-age složky sklízí velký úspěch v boji proti stárnutí pleti. Co se stane, když stejné ingredience začneme používat i na vlasy? Zjistili jsme pro vás, na jaké z nich se soustředit, aby byla vaše hříva dokonalá, a to v každém věku.

VĚDĚLI JSTE?

Podle Dr. Barda ingredience, které využívají produkty pečující o pleť i produkty pečující o vlasy, reagují v kombinaci s různými přísadami odlišně. Základní účinky však zůstávají stejné – zvlášť pokud se jedná o produkty, které pečují o kůži, protože pokožka hlavy je stejná jako ta na zbytku našeho těla.

1
Ingredience
OCTINOXATE

Podle kosmetické chemičky Kelly Dobos je obsah složky octinoxate stále více oblíben v produktech, které chrání vlasy před UV zářením. Konkrétně tuto složku můžete najít u těch, které chrání barvené vlasy před vyblednutím. Barevné pigmenty barvených vlasů slábnou nejen délkou času od posledního barvení, ale také působením UV záření. To platí především u odstínů červené. Octinoxate pomáhá chránit před UV zářením nejen vlasy, ale i pokožku těla.

2
Ingredience
KYSELINA SALICYLOVÁ

Kyselina salicylová je skvělým pomocníkem v péči o vlasovou pokožku. Je přísadou mnoha šamponů, které bojují s lupy, navíc napomáhá k odstranění všech nečistot nahromaděných při používání stylingových přípravků. „Pokud však používáte šampon s touto kyselinou, nezapomínejte péči doplnit o hydratující kondicionér nebo masku, jinak budou vlasy suché a matné,“ upozorňuje vlasový kadeřník Thomas Heinz.

3
Ingredience
KYSELINA GLYKOLOVÁ

Tato kyselina našla uplatnění v péči o vlasy díky obsahu molekul, které pronikají do vlasové kutikuly a podporují mazivost, která snižuje poškozování vlasů v důsledku kartáčování a stylingu pomocí horkého vzduchu. Pro produkty, které chrání vlasy před tímto typem ničení, je kyselina glykolová téměř nepostradatelná. „Působí jako stabilizátor, který zvyšuje toleranci vlasů,“ podotýká kadeřník Thomas Heinz.

4
Ingredience
BEHENTRIMONIUM CHLORID

Díky schopnosti vytvořit kolem vlasu ochranný filtr patří k nejpoužívanějším látkám ve vlasové kosmetice vůbec. Jemně čistí vlasy i pokožku hlavy a zanechává ji v přirozeném stavu, navíc brání nahromadění statické elektřiny ve vlasech, což oceníte zejména v zimě nebo na podzim. Často ji najdeme v nepěnivých šamponech, které jsou velmi oblíbené pro svou šetrnost.

5
Ingredience
RETINOL

Retinol je známý jako vitaminová bomba pro pleť a přezdívá se mu ,,zabiják vrásek“. A stejně tak jako naše pleť, i vlasová pokožka potřebuje hydrataci a anti-age péči. Retinol má přímý vliv na pokožku hlavy a kromě intenzivní hydratace aktivně bojuje proti stárnutí kůže. Nové studie dokonce prokázaly, že retinol výrazně podporuje růst vlasů.

6
Ingredience
KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová podporuje růst vlasů a zlepšuje stav vlasové pokožky. Doktorka Hammermanová mluví o této složce jako o“fontáně mládí“. ,,Tato kyselina se vyskytuje v našem těle přirozeně, takže když ji aplikujeme na kůži, přirozeně dopňujeme její hladinu a tím napomůžeme udržet naši pokožku i vlasy krásné a zdravé. Hydratuje a ozdravuje jak pleť, tak pokožku hlavy.

TIP H&B

FORCAPIL
Doplněk stravy, který vašim vlasům i nehtům dodá všechny potřebné živiny. Měsíční kúra stojí 370 Kč. Zakoupíte ve vybraných lékárnách a na www.forcapil.cz.

PRODUKTY, KTERÉ MUSÍTE VYZKOUŠET

KYSELINA HYALURONOVÁ

Revitalon Vlasový stimulátor
Intenzivní vlasová kúra omezuje vypadávání a podporuje růst vlasů.
K sehnání ve vybraných lékárnách a na www.nasevitaminy.cz, 489 Kč

KYSELINA SALICYLOVÁ

Sachajuan Scalp Shampoo
Šampon speciálně určený pro citlivou pokožku hlavy odstraňuje lupy a zklidňuje pokožku.
580 Kč, 250 ml, ve vybraných Bomton studiích, 489 Kč

RETINOL

MONODERMA A15, čistý vitamin A (Retinol), 28 ampulí
Vitaminová terapie v čisté přírodní formě určená pro pleť, vetřete do vlasové pokožky.
430 Kč, k dostání ve vybraných salonech a na www.medaprex.cz

OCTYNOXATE

Vlasový elixír OI/ olej, Davines
Chrání vlasovou strukturu bez zatížení, zabraňuje zacuchání vlasů a působí proti
jejich krepatění ve vlhkém prostředí.
517 Kč, 135 ml, www.krasa-a-vlasy.cz

KYSELINA GLYKOLOVÁ

Antiseboroický šampon Dixidox DeLuxe Antiseborrheic Shampoo č. 1.1
Šampon s kolagenem a rostlinnými výtažky zabraňuje nadbytečné produkci kožního mazu.
700 Kč, 200 ml www.intermedexp.cz

,,Pokud vaše pleť reaguje na nějakou složku obsaženou například v krému podrážděně, rozhodně se jí vyvarujte i v šamponech, je totiž velmi pravděpodobné, že vyvolá alergickou reakci i na pokožce hlavy a vytvoří tak škodlivé prostředí pro vlasové kořínky,“ říká Dr. Hammermanová

Související články