Jak na pigmentové skvrny - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Jak na pigmentové skvrny

Jak na pigmentové skvrny

autor: Redakce

Odborník radí
Jak na pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny trápí čím dál více žen. Jenže jak se s nimi vypořádat? Pokud budete mít dost trpělivosti a budete používat účinné přípravky, snadno se jich zbavíte.

Alena Kimlová
Kosmetička a hlavní školitelka francouzské kosmetiky GERnétic

01 Jak se tvoří pigmentové skvrny?

Složitý chemický proces začíná v kožní buňce – melanocytu. Je uložena v zárodečné vrstvě pokožky a na základě určitých podnětů začne vytvářet kožní barvivo, tzv. melanin, který má za úkol chránit DNA před škodlivými mutagenními efekty způsobovanými sluncem. Z melanocytů je melanin předáván do keratinocytů, buněk, které se postupně přesouvají k povrchu, čímž kůže získává jiný odstín. V normálním stavu se pigment rozprostírá rovnoměrně a my díky tomu získáváme krásnou jednolitou barvu. Někdy se ale rovnoměrná produkce naruší a pigment se pak kumuluje nepravidelně do jednotlivých skvrn nebo i větších tmavých ploch.

02 Vhodné produkty

Sérum Dépigmentant
Depigmentační sérum odbourává silně pigmentované buňky. 25 ml: 1 796 Kč / 66,50 eur
Crème Éclaircissante
Aktivní složky tohoto produktu brzdí produkci (melanogenezi) kožních pigmentů. Pokožku barevně sjednocují. 50 ml: 1 524 Kč / 56,50 eur
Melano 15
Opalovací krém na obličej, SPF 15, 13 ml: zdarma ke každému produktu

03 Poradna

Jak zabránit tvorbě pigmentových skvrn?
Nejdůležitější je odpovídající ochrana pokožky a dodržování zásad bezpečného pobytu na slunci. Každý by měl znát svůj fototyp a podle toho vybírat opalovací přípravky s odpovídajícím ochranným faktorem. Také platí, že čím slunečnější destinace (moře, hory), tím vyšší UV faktor. Během slunění vzniká velké množství volných radikálů, které narušují nejen funkci melanocytů, ale i další fyziologické funkce. Způsobují tak předčasné stárnutí pleti, povadnutí a tvorbu vrásek. Doporučuji tedy opalovací přípravky, které pokožku ochrání před sluncem, ale zabezpečí i eliminaci volných radikálů.

Je možné odstranit stávající skvrny?
Skvrny i pigmentové plochy se dají odstranit několika způsoby. Invazivní cestou (laser, chemický peeling…), která je rychlejší, ale hrozí opětovné navrácení a při neodborném provedení poškození pokožky. Já sama se přikláním k neinvazivnímu způsobu odstranění, které je sice dlouhodobější, ale výsledky jsou stabilní. Přípravky GERnétic splňují veškeré požadavky na barevné vyrovnání pokožky. Působí na více úrovních – snižují tvorbu melaninu, urychlují olupování povrchových buněk a podporují jejich regeneraci. To umožňuje postupné zesvětlení pokožky.

Co je příčinou nepravidelné tvorby kožního barviva?
Příčinou může být nepřiměřené slunění, mechanické poškození pleti, záněty, hormonální nerovnováha, stárnutí pokožky, ale i genetická predispozice. Velký pozor musíme dát i na opalování v soláriích.

Kosmetika GERnétic, k zakoupení v salonech, seznam najdete na www.gernetic.cz
zoznam salónov na www.gernetic.sk

Související články