Jak se zbavit stop po permanentním make-upu? - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Jak se zbavit stop po permanentním make-upu?

Jak se zbavit stop po permanentním make-upu?

autor: Redakce

Odborník radí

PhDr. Vlasta Pilmaierová
Specialistka na permanentní make-up a mikropigmentaci

Jak se zbavit stop po permanentním make-upu?

Podstoupily jste permanentní make-up a stopy, které vám po něm zůstaly, pro vás představují problém? Nehezký tvar, trvalé zbarvení kůže – šedé, šedomodré, červené, oranžové. Víme, co s tím.

01 Jak účinně odstranit stopy po PMU?

Existuje metoda, kterou se dá odstranit jakákoliv pigmentová barva na kůži. Jde o BEZLASEROVOU metodu SC colorX. Je založená na přirozené reakci kůže a těla, protože kapalný roztok, kterým se jakákoliv multimolekulární barva rozrušuje, se skládá z kyseliny mléčné, která je tělu vlastní. Díky metodě SC colorX se tak barva z kůže navždy vypudí, a to přirozenou cestou. Zhruba 10 dní po aplikaci se odloupne strup spolu s barvou a pokožka zůstane načervenalá. Klientka si doma dané místo potírá hojivým krémem. Celkové zhojení kůže trvá 6–8 týdnů. Poté následuje druhé ošetření.

02 princip odstranění PMU u obočí

Hnědá barva na obočí je multimolekulární. Je složená z barev: červené, žluté a černé (ta obsahuje buď šedé, nebo modré barvy). Pro fagocyty, buňky schopné pohlcovat velké pevné částice z okolí, je barva cizorodá, a proto ji uloží a zapouzdří do makrofágů ve vrchní části dermis. Kyselina mléčná rozruší tuto uloženou barvu a pomůže fagocytům rozpoznat ji jako cizorodou složku. Pak ji dokáže vypudit na povrch.

03 Poradna

Je metoda SC colorX bolestivá?
Je méně bolestivá než laserové odstranění, které pálí, což zvyšuje pocit bolestivosti. Metodou SC colorX se do pokožky aplikuje tekutý odstraňovač do hloubky 1 mm. Pokud náhodou barva někde úplně neodešla, může se v daném místě znovu aplikovat. Nový permanentní make-up se pak může provést až po celkovém zhojení obočí. Řekněme za 6 měsíců.

Hrozí po odstranění PMU metodou SC colorX, že zůstanou jizvy?
Nehrozí. Avšak u nízkého procenta klientů mohou vzniknout dočasné hypertrofické jizvičky, které se časem vytratí. Vše se odvíjí od samotné kůže, její schopnosti zhojit se, jakož i od následné domácí péče.

V čem spočívá jedinečnost metody?
Jedinečné na tomto způsobu odstranění je, že jakékoliv zbarvení kůže z tetované zóny je po několika ošetřeních pryč. Zatímco laserový paprsek proniká hlouběji a je nutné podstoupit několik sezení, mnohdy až 10, v intervalu 4–6 týdnů, a není zaručeno, že barva zcela vymizí, u SC colorX působí na multi-molekulární barvu najednou, proto je efekt lepší.

KONTAKT: TASHA Beauty Academy – salon, Na Hrázi 11, Praha 8 – Libeň, 180 00, M: +420 775 915 366, +421 905 648 142,
pmu@tasha.cz, www.tasha.cz, pilmaierova@tasha.sk, www.pmu.tasha.sk

 

Související články