Jak správně hydratovat pleť - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Jak správně hydratovat pleť

Jak správně hydratovat pleť

autor: Redakce

Odborník radí:

Alena Kimlová
Kosmetička a hlavní školitelka francouzské kosmetiky GERnétic

Jak správně hydratovat pleť

Voda patří mezi základní potřeby lidského těla. Slouží k odvodu odpadních látek, transportuje živiny a kyslík do buněk, pomáhá regulovat teplotu a udržuje hydrataci povrchu těla. Na obsahu vody v pokožce a ve svrchní části kůže závisí i její celkový vzhled.

01 Jak pokožku správně hydratovat?

Hydratace je pro pokožku stejně důležitá jako čištění a regenerace. Z vnějšku však nelze do kůže vodu transportovat. Pokud by tomu tak bylo, při koupání bychom se nasákly jako houba. Pokud má přípravek ve svém názvu pojem „hydratační“, jedná se spíš o obchodní název. Kosmetickými produkty nedodáváme do pokožky vodu, ale snažíme se zabránit jejímu úniku posílením kožní bariéry, buněčné soudržnosti a kompenzací nedostatku lipidů. Tím se udržuje optimální množství vody v epidermu.

02 Produkt

Hydra Ger
Chcete-li dosáhnout opravdu vynikajícího výsledku (např. před svatebním nalíčením), aplikujte masku 4 dny za sebou, pak 2 dny vynechejte a kúru ještě jednou zopakujte. Pod masku naneste vždy několik kapek hydratačního séra Cells Life. Pleť bude vitálnější.
50 ml: 1 288 Kč / 49,50 eur

03 Poradna

Jak poznáme suchou pokožku?
Přesušená pleť je drsná, povrch vykazuje pocit pnutí a je na něm také větší množství vrásek, které se rychleji tvoří. Zásobárnou vody pro pokožku je škára (střední část kůže), která jí obsahuje až 70 % . Pokud chybí, elastinová vlákna ztrácejí svou pružnost, stávají se tvrdými a křehkými, pleť ztrácí dobrý tonus.

Jaké přípravky můžeme použít?
Mezi hydratační přípravky patří kvalitní denní krémy (např. Tropo, Tropo Plus, Symbiose), které zabraňují úniku vody z pleti a chrání pokožku před vnějším prostředím. Ke zlepšení hydratace pak můžeme použít i speciální produkty, které přitahují vodu z hlubších vrstev kůže k povrchu, a zabezpečí tak správnou hydrataci. Patří mezi ně i speciální maska Hydra Ger. Pomáhá udržovat optimální úroveň hydratace, fosfolipidy povzbuzují buňky k vyšší produkci ceramidů a zabraňují úniku vody z buněk.

Jak masku doma správně aplikovat?
Nanášejte ji na očištěnou pokožku v tenké vrstvě a nechte působit 15–20 minut. Zbytky přípravku odstraňte vodou, pokožku tonizujte a aplikuj-te denní krém. Po odstranění masky bude pokožka hebká, vláčná a projasněná.

KONTAKT: Kosmetika GERnétic, Slánská 381/10, Praha 6, tel.: +420 235 325 659, +420 602 501 191;
k zakoupení v salonech, seznam najdete na www.gernetic.cz
GERnétic SK, s. r. o., tel.: +421 259 104 001; zoznam salónov na www.gernetic.sk

Související články