Hydratace pleti - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Hydratace pleti

Hydratace pleti

autor: estation

Hydratace pleti

Hydratace po létě

Sluneční paprsky, mořská sůl, chlor v bazénu, výkyvy teplot. To jsou nejčastější příčiny, proč naše 
pokožka trpí po létě dehydratací. Děje se tak bohužel i přes to, že využíváme všech dostupných ochranných prostředků a pravidelně doplňujeme tekutiny.

Jak poznáte dehydratovanou pleť

Trápí vás nepříjemný pocit napětí, pleť se zdá vysušená, ztrácí pružnost, trpí nedostatkem vláhy a je drsnější, zarudlá a může snadno popraskat.

„Nedostatečná hydratace se na naší kůži projevuje velmi negativně. Věkem a škodlivými vlivy okolí kůže degeneruje, ztrácí množství
tuku, snižuje se schopnost udržet vodu, čímž vznikají vrásky, snižuje se pružnost kůže a vznikají suchá až drsná místa. Na prvním místě, jak tomu předcházet, je dodržovat pitný režim, chránit se před sluncem, používat dobré hydratační krémy a ev. napomoci hydrataci kůže návštěvou kliniky či salonu,“ radí MUDr. Zora Jakubíková z BODY kliniky Brno.

Nedostatek vody způsobuje:
vrásky
ztrátu elasticity a pevnosti
ztrátu svěžesti
suchost pokožky a zvýšené olupování kůže
porušení povrchu kůže (praskliny)

hydratovat pomáhají:
kyselina hyaluronová
alfa-hydroxylové kyseliny
ceramidy
mořské řasy
aloe vera

 

Péče na klinice
01 Beautytek Light

Jak funguje: Na pokožku je nanesen speciální beautytek Hyaluronan gel „Pure Hyaluron“, který má schopnost vázat na sebe velké množství vody, čímž zpevňuje a stabilizuje pokožku a dodává jí ztracenou vlhkost a elasticitu. Obsahuje velmi malé molekuly, které prostoupí vrstvami kůže a k jejich aktivaci pak vede ozáření paprsky laseru Beautytek light. Nemůže zcela nahradit injekční ošetření, ale může výrazně prodloužit jeho efekt.

Opakování: Alespoň 1x měsíčně.
Cena: od 2 000 Kč
Kde: Ústav lékařství a kosmetiky, 
Vyšehradská 49, Praha 2, www.ulk.cz
Více na: www.lekari-online.cz/health-and-beauty/kdyz-ma-vase-plet-zizen

02 Mezoterapie

Jak funguje: Drobnými mikroinjekcemi či za pomoci dermoválečků se do střední vrstvy kůže aplikují léčivé roztoky a gely, které vyvolají přirozenou tvorbu kolagenu a nových buněk, pokožku vyživí a zvýší její hydrataci. Mezi nejčastěji aplikované materiály patří ty s kyselinou hyaluronovou.

Opakování: Výsledný efekt je vidět ihned po ošetření, přetrvává ale dočasně. První dvě aplikace se doporučují po měsíci, třetí pak za tři měsíce.
Cena: od 2 300 Kč za oblast obličeje
Kde: BODY klinika plastické chirurgie, Údolní 8a, Brno, www.bodyestet.cz
Více na: www.lekari-online.cz/health-and-beauty/kdyz-ma-vase-plet-zizen

03 Hydrobalance

Jak funguje: Pomocí atraumatických kanyl se přímo pod povrchovou vrstvu kůže aplikuje přípravek z řady Restylane skinboosters, který obsahuje stabilizovanou kyselinu hyaluronovou a dokáže pokožku hydratovat zevnitř a přirozeně ji omladit. Restylane skinboosters se liší od výplní tím, že nemění tvar obličeje, ale pečují o pokožku. Obnovují rovnováhu hydratace pleti, zlepšují její strukturu, pevnost, pružnost a dodávají jí lesk.

Opakování: Doporučuje se zhruba po 4 týdnech.
Cena: Celý obličej stojí od 12 000 Kč.
Kde: MUDr. Věra Terzijská, Vítězné nám. 10, Praha 6, www.terzijska.cz
Více na: www.lekari-online.cz/health-and-beauty/atraumaticka-kanyla

Jak hydratujete pleť u vás na klinice?
MUDr. Hana Zimovčáková, BODY klinika Brno
„Ověřeným řešením je ošetření mezoterapií nezasíťovanou kyselinou hyaluronovou – například přípravkem Cristal soft, který se aplikuje mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže. Tam způsobuje intenzivní hydrataci, a tím vypnutí a zpevnění kůže. Tato metoda se dá úspěšně kombinovat s plazma terapií, čímž se dosáhne většího a dlouhodobějšího efektu.“

MUDr. Alexandra Novotná, Ph.D., Esthetic Bratislava
„Nejúčinnější je podle mě intradermální aplikace kyseliny hyaluronové, nově s použitím speciálního Vital injektoru, který do dermis doručí větší množství přípravku v pěti vpiších najednou. Následně pak můžeme ještě aplikovat krém s obsahem moči, který lze využít i na domácí použití.“

MUDr. Miroslava
Pelechová, Ústav lékařství a kosmetiky
„Podle mě je nejefektivnější buď použití mikrojehličkové frakční radiofrekvence s přípravky na bázi kyseliny hyaluronové, případně použití Vital injektoru, který se přisaje na kůži, vytváří podtlak a z hlavice pistole vyletí 5 jehliček, které do dermis vpichují také kyselinu hyaluronovou. Tento systém umožňuje naprosto rovnoměrné rozložení kyseliny, a tak dokonalou celoplošnou hydrataci.“

Péče v salonu
01 Mezotransdukce

Jak funguje: Spočívá ve zlepšení vodivosti a propustnosti buněčných membrán a vytvoření vodních kanálků v rohové vrstvě kůže, které slouží k přenosu aktivních látek přímo k srdci dermy bez teplotního šoku a oxidativního stresu. Přístroj Meso-T8 umožňuje používat jakékoli druhy molekul rozpustných ve vodě, včetně molekul s vysokou molekulovou hmotností, které předtím bylo možné použít jen v injekcích.
Opakování: Doporučuje se 1 ošetření každých 8–10 týdnů.
Cena: 2 300 Kč za ošetření obličeje
Kde: Kosmetický salon Miracle,
Janáčkovo nábřeží 7/86, Praha 5, www.miracleclinic.cz

02 Ošetření plazmou

Jak funguje: Přístroj New Age Plasma Care využívá kombinace plazmové technologie a infračerveného záření. Generuje plazmový tok a ten při působení na biologické tkáně spouští specifický mechanismus reakcí. Toto působení umožňuje dosáhnout velice efektivního peelingu, obnovy tkání, jejich zpevnění, hydratace i nejhlubších vrstev kůže a zlepšení pružnosti. Infračervený paprsek stimuluje buněčný metabolismus a mikrocirkulaci.

Opakování: Ideálně 1x za 10 dní.
Cena: od 1 000 Kč za 1 ošetření
Kde: Studio 1. Pretty Woman Figure, Zlatý Anděl, Nádražní 110, Praha 5, www.1prettywomanfigure.cz

Ultrazvukové přístroje vs. ultrazvukové špachtle
„Na otázku ‚Co funguje lépe?‘, musíme hledat odpověď především ve výkonu a frekvenci ultrazvukového vlnění.
ultrazvuková špachtle
Doporučuje se pracovat v rozpětí výkonu přístroje (20 WAT) a frekvence (25–27 kHz). To je optimální číslo pro dosažení kvalitního výsledku.

Ultrazvukový přístroj
Hlavice o průměru 2 až 5 cm je ideálním kosmetickým pomocníkem při vpravování velkého množství účinné látky (ampule 2 ml) při dostatečném čase (10 min). Více času se ukázalo pro pleť neefektivní. Doporučujeme spíše pravidelné návštěvy 1x za 14 dnů. Ultrazvuková
hlavice pracuje na frekvenci 1 MHz, což je ideálním parametrem pro hydratační výkon pod výkonem (1–3 WAT),“ vysvětluje Ján Baťha, odborník na kosmetické přístroje BODY FACTORY, www.salony-vybaveni.cz.

Jaká je nejúčinnější hydratace v salonu?
Alexandra Fričová, členka Unie kosmetiček ČR

„Hydratace pleti je základem kosmetického ošetření. Jen dokonale hydratovaná pleť může naplno fungovat, ale hlavně přijímat všechny následně aplikované látky do pleti. Stále platí, že mezi nejosvědčenější metody, jak účinně hydratovat pleť, patří v kosmetice použití ultrazvuku v kombinaci s aktivní látkou.“

Renata Hawaz, 1. Pretty Woman Figure
„K hydrataci pleti využíváme přístroj New Age Plasma Care, který má několik programů a jeden z nich je právě na hydrataci. Pro ještě lepší účinky pak zapracováváme do pleti gel s kyselinou hyaluronovou. Po ošetření je pleť dokonale hydratovaná, vypnutá a rozzářená. Výsledek je viditelný ihned po prvním ošetření.“

Anna Margarian, Salon Miracle
„U nás v salonu dopřáváme pleti hydrataci a omlazení exkluzivním ošetřením Hydramemory Collagen od značky Comfort zone. Procedura dodává vysílené pokožce hydrataci díky trehalóze a vyplní vrásky pomocí séra s kyselinou hyaluronovou. Výsledkem je pružnější a mladistvě zářivá pokožka.“

Péče doma

Nezáleží na tom, jaký typ pleti máte. Dokonce i mastná pokožka může trpět ztrátou vody. Hydratační přípravky ji nejen dokáží
doplnit, ale poskytnou pleti i důležitou výživu a ochranu. Proto se na podzim vybavte hydratačními krémy, maskami a séry, které vám pomohou vrátit pleť po létě do normálu.

1. Hydro Active Hyaluron Refil Cream, Dr. Grandel, 50 ml, 857 Kč, ve vybraných salonech a na www.grandkosmetik.cz
2. Sérum apaisant, hydratant, Avéne, 30 ml, 609 Kč, ve vybraných lékárnách, www.eau-thermale-avene.cz
3. HGF Youth Serum, Dr. Entner, 30 ml, 3 490 Kč, ve vybraných salonech a na www.drentner.cz
4. Super rich repair, Dermalogica, 50 ml, 1 190 Kč, ve vybraných salonech, www.dermalogica.cz
5. Hydra System Soin Aqua Diffuseur, Institut Esthederm, 50 ml, 1 190 Kč, ve vybraných salonech, www.esthederm.cz

Náš TIP: Ušetřit čas můžete s multifunkční dvousložkovou hydratační péčí od Eisenberg, která je vhodná jak na obličej, tak i na vlasy a tělo. Zaručuje 24hodinovou hydrataci. Před použitím obě složky promíchejte. Za 2 190 Kč seženete v síti parfumerií Sephora.

Náš TIP: Pure GOLD COLLAGEN obsahuje jedinečnou směs aktivních složek, které pomáhají zvýšit tvorbu kolagenu v pokožce, zvyšují její hydrataci a napomáhají zdravému vzhledu vlasů a nehtů. Za 1 199 Kč nabízí Aesthe Med, více na www.aesthe-med.cz.

1. Hydraphase Intense Serum, La Roche-Posay, 30 ml, 620 Kč, v partnerských lékárnách La Roche-Posay
2. Hyaluron Sensation 2-Phase, Phyris, 50 ml, 1 085 Kč, ve vybraných salonech a na www.phyris.cz
3. Hydro Balance Fluid, Dermaheal, 30 ml, 1 300 Kč, www.dermaheal.cz, www.medaprex.cz
4. Hydra-Shock, Rexaline, 75 ml, 1 190 Kč, exkluzivně v síti parfumerií Sephora
5. Hydra Collagenist, Helena Rubinstein, 40 ml, 1 784 Kč, exkluzivně v síti parfumerií Sephora
6. Marine Collagen Cream, Pevonia, 50 ml, 1 750 Kč, ve vybraných salonech a na www.pevonia.cz

Vlasová péče

Vlasy dostávají přes léto pořádně zabrat. Vlivem mnoha faktorů jsou suché, slabé a lámou se. Jak jim znovu navrátit zdraví a lesk? Pokud se bojíte sami napravovat škodu, vyzkoušejte profesionální salonní ošetření.

1. Kendi Dry Oil Micromist, Alterna, 170 ml, 645 Kč, ve vybraných salonech a na www.salononline.cz
2. Mythic Oil, L’Oréal Professionnel, 125 ml, 419 Kč, ve vybraných salonech
3. SP Hydrate Infusion, Wella, 5 ml, 1090 Kč, 
ve vybraných salonech
4. Hydrate-Me Rinse, Kevin Murphy, 40 ml, 
140 Kč, ve vybraných salonech
5. Oil Treatment, Moroccan Oil, 100 ml, 1 129 Kč, ve vybraných salonech

Vlasový olej Glycosan LIFTING OIL zajišťuje dlouhotrvající ochranu a kontrolu tvaru účesu. Je nemastný, vlasy hydratuje a chrání je před UV zářením. Stačí nanést pouze 3 kapky. Seženete v salonu CLINICAL Hair & Skin, Praha 8, za 1 300 Kč. Více na www.clinicalhair.cz.

„Vlasy jsou v létě vystavovány velké zátěži. Slaná, chlorovaná voda, vítr, písek, sluneční záření spolu s každodenním upravováním vlasy namáhá a oslabuje. Výsledkem jsou zcitlivělé vlasy, které se mohou lámat. Máte-li zcitlivělé vlasy, je pro vás určena řada ze Série expert od L’Oréal Professionnel – Absolut Repair cellular. Produkty obsahují speciální technologii Lactid Acid, která obnovuje iontové vazby mezi kortexovými buňkami a zanechává vlasy silnější a zdravější. Obnova vlasového vlákna je zajištěna přímo z nitra buňky,“ říká Tomáš Kotlár.

Tomáš Kotlár, vlasový specialista
V roce 1991 si v Praze otevřel první ateliér Picasso, v současné době vlastní Kadeřnický ateliér Kotlár. Byl školitelem trendových střihů a barvy pro značku MATRIX, ambasadorem L‘Oréal, umělecký ředitel Revlon. Je pořadatelem letos již 19. ročníku Picasso Hair show 2013.

„Zvláštní pozornost si zaslouží termoaktivní mléko Thermo cell Repair s technologií Amidocell. Technologie je založena na spojení účinných pečujících složek Incell a Amidon. Patentovaná molekula Incell dokáže spojovat mezibuněčný cement, čímž účinně posiluje vlasové vlákno. 
Při fénování teplo působí na fixaci těchto molekul uvnitř vlákna a tím dochází k jeho dlouhodobé regeneraci. Druhá složka Amidon působí 
na povrchu vlasu, kde vlivem tepla vytváří ochrannou membránu. Vlasy jsou výrazně pevnější, hebčí a vyživené. Kromě mléka 
Thermo Cell Repair obsahuje řada i šampon, péči, masku a sérum pro poškozené konečky. V salonu můžete vyzkoušet i exkluzivní službu POWERDOSE REPAIR, která do hloubky ozdraví vaše vlasy. Cena ošetření je 250 Kč.“ Kadeřnický ateliér Kotlár, Tyršův dům, Újezd 40/450, Praha 1, www.atelierkotlar.cz

1. L’Oréal, Absolut repair Cellular, regenerační maska, 200 ml, 389 Kč
2. L’Oréal, Absolut repair Cellular, sérum pro zcitlivěné konečky, 50 ml, 499 Kč
3. L’Oréal, Absolut repair Cellular, péče pro obnovu vlasového vlákna, 150 ml, 319 Kč
4. L’Oréal, Absolut repair Cellular, šampon, 250 ml, 249 Kč a 500 ml, 339 Kč
5. L’Oréal, Absolut repair Cellular, mléko Thermo cell Repair, 150 ml, 389 Kč

Související články