Pronikavý pohled - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Pronikavý pohled

Pronikavý pohled

autor: Redakce

Pronikavý pohled

Jak na zapadlé oči správným nalíčením

Hluboko posazené oči působí většinou unaveněji a smutněji než jiné. Je pro ně proto vhodné je správným nalíčením opticky zvětšit a prozářit. Základem jsou světlé oční stíny.

01

Pokud máte zapadlé oči, je nutné aplikovat světlý stín po celé délce pohyblivého víčka. U podobného typu je vhodné použít bázi na oční stíny, která zajistí větší otěru- vzdornost očních stínů.

02

Začněte nanášet nejsvětlejší stín od vnitřního koutku oka směrem k vnějšímu. Na střed víčka aplikujte středně světlý stín a nejtmavší barvu na vnější roh víčka u linie řas. Kulatým štětcem přechod světlého a tmavšího stínu lehce rozmažte.

03

Od střední části oka až k vnějšímu koutku je možné vytvořit tenkou linku, držte ji ale co nejblíže k horní linii řas. Natočte řasy kleštičkami a dodejte jim objem řasenkou. Pomůže i aplikace umělých řas.

– Dobře tvarované obočí dokáže oči opticky pozdvihnout.
– Na běžné nošení používejte kleštičky, abyste řasy co nejvíce vytáhli nahoru.
– Horní linky malujte tenčí, nejlépe přímo v linii řas.

Náš tip:

1. Too Faced, 24 hour Shadow Liner, 550 Kč, v parfumeriích Sephora
2. Benefit, řasenka Roller Lash, 820 Kč, v parfumeriích Sephora
3. Profesionální kleštičky na řasyLa Tweez, 295 Kč, Make-up Institute
Prague
4. Make Up For Ever, Artist Shadow oční stíny, 690 Kč za ks, v parfumeriích Sephora

„U zapadlých očí je možné na vnější koutek víčka aplikovat trsy řas, aby se opticky zvedlo povislé víčko.“

K hnědozeleným očím se hodí fialové, přírodní, zemité barvy. Nebojte se ani perleťových očních stínů. Nikdy je ovšem nenanášejte na nadočnicový oblouk.

„Modelka má krásnou barvu očí, ale nevýrazné obočí, které je třeba zvýraznit. Ráda si dělá vnitřní spodní linku, která jí opticky ještě více zmenšuje oko. Nepoužívá kleštičky na řasy, což by pro ni mělo být nutností pro efekt otevřeného oka.“

Make-Up Institute Prague, Korunní 52, Praha 2, tel.: +420 777 244 944, email: info@makeupinstitute.cz, www.makeupinstitute.cz

odborník
Bára Mlezivová – vizážistka s mnohaletou praxí, která se zaměřuje na osobní klientelu, svatby a make-up na fotografii. Působí jako lektorka v prestižním Make-Up Institute Prague.

Související články