Peptidy - Beauty Guru - zdraví, kosmetika, estetika, antiage
Domů » Peptidy

Peptidy

autor: Redakce

Peptidy – mocná síla pro vaši pleť

Pomáhají vyléčit akné, zvyšují produkci kolagenu, zmírňují pigmentaci… „Správná kombinace peptidů
umí pleť vylepšit v mnoha směrech,“ říká Neal Kitchen, viceprezident strategie a rozvoje značky HydroPeptide, která umí sílu peptidů využít.

Co jsou peptidy?

Jde o tělu vlastní chemické sloučeniny, které ovlivňují mnoho fyziologických faktorů. Chytře kombinované a užívané peptidy přinášejí mnoho pozitivních účinků, jako například regeneraci všech tkání a orgánů, zvýšení síly, efektivní spalování tělesného tuku, stimulaci chuti k jídlu, výrazné zpomalení stárnutí, hojení ran, nárůst energie a vitality, dobrý stav pokožky a vlasů a mnoho dalších.

Rozhovor
Neal Kitchen, Ph.D.

Zaměřuje se na výzkum, vývoj a marketingové strategie založené na dlouhodobých rozsáhlých výzkumech v oblasti epigenetické regulace a buněčné signalizace, včetně mechanismu stárnutí na molekulární úrovni. Dr. Kitchen získal titul Ph.D. v oboru bílkoviny a buněčná biologie na Univerzitě v Illinois v Urbana-Champaign a MBA na Rockfordské univerzitě.

Je pravda, že peptidy jsou nejúčinnější složkou v kosmetice?
Jsou asi nejlepšími aktivními složkami, a to hned z několika důvodů: jsou velmi univerzální, ale zároveň je každý peptid jedinečný. Jeden můžeme použít ke zvýšení produkce kolagenu, jiný pomáhá s léčbou akné, další zlepšuje hyperpigmentaci… Jejich kombinací pak můžeme vyřešit hned několik problémů najednou. Tělo navíc na peptidové signály přirozeně reaguje, takže buňky vědí, jak na ně odpovídat – používají tento druh signalizace po celou dobu. Stejně důležité je, že tyto peptidové signály nemají negativní vedlejší účinky, jako je tomu u jiných účinných látek. Výhodou je i možnost kombinovat je s dalšími složkami, jako například s antioxidanty, vitaminem C nebo retinolem.
A v neposlední řadě jsou peptidy relativně malé molekuly, které se dají upravit tak, aby se jejich signál do kůže ještě zesílil.

Která jiná složka jim může konkurovat?
Peptidy se podobají hormonům a růstovým faktorům, a to v jejich schopnosti přenášet informace do kůže. Ovšem peptidy se právě kvůli větší velikosti jejich signálních molekul mnohem více využívají pro topické ošetřování pokožky.

Od jakého roku se v kosmetice používají a která značka jich má v krémech nejvíce?
Na trhu jsou už více než deset roků, ale populárními se staly až v posledních několika letech. Téměř všechny uznávané značky péče o pleť je využívají a uvádějí ve svých technologických zpracováních. Důležité ale je, aby se peptidy používaly na jejich klinické úrovni. Každý peptid se pomocí klinického výzkumu optimalizuje na nejvhodnější koncentraci pro získání co nejlepšího výsledku pro pokožku. Bohužel existují značky, které peptidy používají v neefektivních koncentracích.

Působí na buněčné úrovni, kde pomáhají hydratovat, redukovat vrásky apod. Jak přesně tam fungují? Jako nosiče?
Peptidy mohou v kůži fungovat prostřednictvím různých mechanismů. Některé působí jako signalizační molekuly, které napodobují aktivitu proteinu. Například mohou stimulovat fibroblasty, aby vytvářely více kolagenu. Jiné peptidy mohou být inhibitory enzymů, a to tak, že blokují aktivitu nebo signál proteinu. Například peptid může pomoci redukovat hyperpigmentaci přerušením enzymu tyrosinázy, zodpovědného za syntézu melaninu. Některé peptidy také fungují jako nosiče pro usnadnění pronikání větších makromolekul do kůže a do buněk.

Existují studie, které ukazují, že kosmetické přípravky s peptidy jsou účinnější než ty bez nich?
Ano. Mnoho firem začalo využívat peptidy ve svých produktech kvůli klinickým studiím, které prokázaly jejich účinnost. Peptidy nejsou kontraindikovány s jinými účinnými látkami, takže vždy násobí nebo posilují benefity dalších složek. Mnoho studií potvrdilo tyto výhody.

Mohou peptidy nějak škodit?
Způsob, jakým HydroPeptide využívá peptidy pro lokální péči o pokožku, je naprosto bezpečný a nezpůsobuje škodu.

Proč si nedávný trend v podobě kmenových buněk nenašel stabilní pozici ve světě kosmetiky?
Technologie zpracování kmenových buněk mají v rámci péče o pleť široké využití. Některá ošetření ale pravděpodobně nejsou tak účinná kvůli nepochopení toho, jak lze kmenové buňky využít. Spotřebitelé také často nedokážou rozlišit, co pleti pomůže a co ne. Kolem kmenových buněk vzniklo mnoho nejasností.

Vaše značka má několik světových ocenění. Je některé, které se považuje ve světě kosmetiky za nejprestižnější?
Jsme hrdí na všechna naše ocenění a jsme vděční za celkové uznání, které dostáváme. Já osobně jsem rád za všechny ceny, ať už jsou malé, nebo velké. Ukazují kvalitu všech našich produktů.

Existuje někde seznam top značek, které mají nejvíce ocenění?
Tím si nejsem jistý. My sami se staráme o to, aby výrobky HydroPeptide byly top značkou.

Jako jedna z mála kosmetických firem prezentujete foto před a po. Po jak dlouhé době jsou viditelné výsledky?
To je různé, závisí to na pacientovi a také na velikosti ošetřované plochy. Máme například úžasné výsledky s léčbou akné u řady našich klientů, kteří vidí neuvěřitelné zlepšení stavu pleti už během několika dnů. Je ale důležité si uvědomit, že peptidy nejlépe fungují v dlouhodobém horizontu. Díky každodennímu používání produktů s peptidy poznáte v průběhu let na své pleti veškeré výhody, které taková kosmetika nabízí. Krátkodobé výsledky jsou sice skvělé, ale dlouhodobé jsou pro pokožku mnohem přínosnější. Jsou klíčem k nádherné pleti, na kterou můžete být každý den hrdí.

Související články