Tipy a užitečné informace pro vaše zdraví - Health&Beauty by Beauty Guru
Domů » Tipy a užitečné informace pro vaše zdraví

Tipy a užitečné informace pro vaše zdraví

autor: Redakce

Tipy pro zdraví

Rizikový faktor CMP

Podle studií z roku 1992 se ukazuje, že hladina homocysteinu je indikátor budoucího vzniku cévní mozkové příhody (CMP). Lékaři dokonce došli k závěru, že při hladině homocysteinu nad 14 jednotek se zvyšuje riziko CMP o 82 % v porovnání s hladinou homocysteinu pod 9,2. Podle vyhodnocení většiny studií o homocysteinu se ukazuje, že se zvýšením homocysteinu o 5 jednotek stoupá riziko CMP o 60 %.* Více na: www.drhorejsova.eu
* Publikováno v British Medical Journal

Jaké nemoci se nejvíc bojíme?

Průzkum společnosti STEM/MARK přinesl zajímavé zjištění. Češi jako nejzávažnější chorobu vnímají na prvním místě rakovinu tlustého střeva, na druhém infarkt myokardu, až na třetím a čtvrtém místě Alzheimerovu a Parkinsonovu nemoc. Přitom jen Parkinsonovou nemocí u nás trpí kolem 20 tisíc lidí a jejich počet se má podle výzkumů do roku 2030 zdvojnásobit. V roce 2040 má dokonce více lidí zemřít v důsledku degenerativního onemocnění mozku než na rakovinu tlustého střeva, plic, ledvin a zhoubného melanomu dohromady. V časná diagnóza je proto důležitá.
www.parkinson-help.cz

Cvičení přímo na míru

Nejste-li zrovna fanoušky přeplněných fitness center a raději si zaplatíte trenéra, který se vám bude plně věnovat, pak pro vás máme novou možnost, kam chodit cvičit. Advance Training, to je nový privátní fitness klub, kde se můžete soustředit 100% jen na sebe. Klub nabízí služby v nejvyšší možné kvalitě a profesionální trenéři vám pomohou udělat dramatickou změnu vašeho vzhledu v relativně krátkém čase. Vyzkoušejte a uvidíte.
4 000 Kč za 6 hodin osobního tréninku
. Šafaříkova 167/6, Praha 2, www.advancetraining.cz

Zdravé srdce

Vysoký cholesterol dokáže v organismu napáchat nenapravitelné škody a vede k celé řadě kardiovaskulárních onemocnění. Značka Joalis proto vyvinula bylinný přípravek, který přispívá k udržení normálních krevních hodnot a pomáhá rozpouštět cholesterolové usazeniny. 
Joalis Achol za 363 Kč seženete na: www.joalis.cz

Knihy

Vařte zdravě

Život bez pšenice
Nová kniha Williama Davise volně navazuje na jeho předchozí knihu Život bez pšenice, která se po celém světě stala bestsellerem. 30minutová kuchařka nabízí dvě stovky ověřených receptů, které vám umožní vařit bez pšenice chutně, rychle a efektivně.
295 Kč, www.neoluxor.cz

Nejen pro sportovce

Kuchařka Grand Tour
Ať už patříte mezi milovníky cyklistiky, nebo vás jen zajímá, jak se stravují největší cyklistická esa současnosti Alberto Contador, Roman Kreuziger či Peter Sagan, pak si určitě pořiďte knihu Hannah Grantové, která je od roku 2010 šéfkuchařkou cyklistického týmu Tinkoff-Saxo.
799 Kč, www.plotknihy.cz

Tělo pod kontrolou

Ovládněte svůj metabolismus
Prostřednictvím dietního plánu v této knize se naučíte, jak přirozeně vyrovnat hladinu hormonů tak, aby vaše tělo bylo plné energie. Kromě receptů se dozvíte rady, jak zvýšit výživnou hodnotu a maximalizovat hubnoucí efekt. Dozvíte se i kde levně nakoupit biopotraviny.
322 Kč, www.anag.cz

Pilulka bez předpisu

Navzdory širokému užívání běžné antikoncepce je 44 % všech těhotenství v Evropě stále nechtěných. Evropská komise proto schválila přímou do-stupnost nouzové pilulky „po styku“ ellaOne® (ulipristal acetát, 30 mg) bez lékařského předpisu. Od půlky dubna je k dostání v lékárnách za 664 Kč.

Související články